ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Автоматизація квартири і будинку під ключ

Автоматизація квартири, автоматизація дому_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Що таке автоматизація квартири і будинку?

Якщо Вам коли-небудь доводилося мчати додому, щоб перевірити, чи вимкнули ви воду або праску, то Ви обов’язково зможете оцінити всі переваги системи «Розумний будинок». Установка «Розумного будинку» – це можливість управляти побутовою технікою і елементами домашньої інженерії дистанційно, з будь-якої точки світу, використовуючи спеціальний додаток на телефоні, планшеті або комп’ютері. Всі системи, підключені до «Розумному будинку», працюють злагоджено, виконуючи безліч дій замість господаря житла.
Чим управляє «Розумний будинок»:
– освітлення;
– кондиціонування та зволоження повітря;
– вентиляція;
– домашній кінотеатр та аудіосистеми;
– опалення;
– відеоспостереження та сигналізація;
– домофон;
– інтернет;
– центральний пилосос і інші.
Управління може відбуватися централізованим способом або розподіленим. У першому випадку для кожної системи передбачено своє обладнання, у другому – використовується спільне, а підключені до нього пристрої можуть взаємодіяти. Другий варіант більш кращий, тому що виключає, наприклад, одночасну роботу кондиціонера і опалення.

Для чого варто обрати для себе автоматизацію квартири чи будинку?

Підключення житла до системи – це не просто підвищення особистого комфорту. «Розумний будинок» також дозволяє більш економно витрачати електро- і теплоресурси. Залежно від встановлених налаштувань, система може виконувати безліч корисних дій. Наприклад, перекрити воду в разі витоку або вимкнути кондиціонер при його непотрібності, автоматично включати світло в кімнаті або у дворі, в тому числі для створення імітації вашої присутності в будинку, регулювати режими опалення, наповнювати ванну водою, розігрівати сауну до певного часу, щоб все вже було готове до вашого повернення. Словом, система може робити практично все, головне – її правильно налаштувати.

Переваги установки «Розумного будинку»:

  • Підвищений комфорт. Керувати всіма системами і приладами в житло можна за допомогою одного пульта;
  • Безпека. Запобіжить витоку газу або води, відключить електрику в разі ризику замикання, включить сигналізацію;
  • Економія. За підрахунками, дозволяє приблизно на 30% знизити споживання енергії та газ.

Якщо Ви приступаєте до проектування системи розумного будинку, дайте відповідь на кілька питань:

Хто буде використовувати розумний будинок?

Спочатку визначте, хто буде користуватися розумним будинком. Ви живете один? Якщо немає, то проживають у вашій квартирі літні люди? Чи часто до вас приїжджають гості? Уявіть, що вашими розумними пристроями доведеться часто користуватися іншим людям. Де краще розмістити розумні гаджети, щоб вони не викликали дискомфорту у інших?

Наприклад, когось може дратувати автоматичне включення і виключення розумних ламп. Тоді, можливо, замість датчиків руху в деяких кімнатах краще встановити розумні кнопкові вимикачі. Пам’ятайте, що не всі люди, навіть молоді, технічно підковані. Плануйте розумний будинок так, щоб було зручно користуватися всім, хто живе в квартирі

Автоматизація квартири чи дому – чим ви плануєте управляти там?

Завжди ставте на перше місце питання «що я хочу зробити», а не «як я хочу це зробити». Яких цілей ви хочете добитися домашньої автоматизацією? Отримувати повідомлення про те, що в будинку хтось є під час вашої відсутності? Економити електроенергію? Бачити тривожні сигнали про задимлення та інших небезпечних ситуаціях? Досягти якихось інших цілей?

Подумайте про те, які рутинні дії вам доводиться виконувати щодня, і чи хочете ви їх автоматизувати. Іншими словами, спочатку позначте проблему, і тільки потім вибирайте для неї технічне рішення, а не навпаки. «Технології заради технологій» – не кращий підхід. Краще заздалегідь уявляти собі, що може розумний будинок, а чого – не може. Підходити до вибору того чи іншого варіанту використання розумного будинку краще з точки зору розумної достатності і комфорту для всіх користувачів у вашій оселі.

Як ви плануєте управляти розумним будинком?

Визначившись з тим, що саме ви хочете автоматизувати, подумайте про те, як ви будете керувати системою. Чи потрібна вам центральна панель управління з екраном? Чи хочете ви реалізувати дистанційне керування усіма домашніми пристроями через єдину мережу, або якась «розумна» побутова техніка працюватиме автономно, поза мережею? Як вам зручніше управляти пристроями – з телефону, за допомогою розумних вимикачів, голосом, в повністю автоматичному режимі або поєднанням цих способів? І, зрозуміло, не забувайте про бюджет. Іноді вибір на користь того чи іншого способу управління автоматизації диктують гроші, а не кращі з технічних рішень, наявних на ринку.

Який ваш поетапний план?

Складіть поетапний план проекту автоматизації житла. Він дозволить оцінити масштаб робіт і врахувати всі критично важливі етапи. Завжди починайте з електропроводки. Для початку оціните її загальний стан. Розумний будинок – явно не найкращий спосіб витратити гроші, якщо в квартирі або будинку зношена і небезпечна проводка.

Подумайте, де ви хочете встановити розумні пристрої з постійним живленням, а потім перевірте, чи є можливість підвести до них електроенергію. Якщо ви плануєте встановлювати вбудовані бездротові модулі в штатні розетки і вимикачі, то переконаєтеся, що підрозетники і монтажні короби мають достатню глибину, щоб в них вмістився модуль.

Висновок

Сьогодні технічний прогрес, який приносить все нові блага в зручності в наше життя, наповнив повсякденність кожної сучасної людини різними інноваціями. Торкнулися ці технологічні нововведення і сфери побуту.

Природне прагнення людини до комфорту послужило поштовхом до розробки високотехнологічної системи, за допомогою якої стало можливим здійснювати централізоване управління всією технікою, що знаходиться в будинку. Грамотне проектування систем і використання технологій дозволяє повністю насолодитися перевагами, які має розумний будинок, і облаштувати житло своєї мрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *