ЕЛЕКТРИКА Івано-ФранківськРозумний будинок / Розумний дім

Безпека в системі РОЗУМНИЙ БУДИНОК / ДІМ

БЕЗПЕКА Система Розумний будинок / дім / квартира - безпека автоматизація квартири Івано-Франківськ

Безпека в системі РОЗУМНИЙ БУДИНОК / ДІМ або хто контролює вашу зубну щітку? Як і навіщо убезпечити свій “розумний будинок”…

Зубні щітки, ліжка, духовки, лампочки, тостери – якщо вони існують у вашому будинку, компанія десь вставила в них чіп. Ідея «розумного будинку» дуже приваблива – всі ваші пристрої підключені і управляються через додаток – але багато з «розумних» пристроїв, які ви можете підключити до домашньої мережі сьогодні, насправді досить дурні. Багато хто взагалі не мають функцій безпеки – і навіть не можуть оновлювати свої прошивки.
Однак, незважаючи на те, що виробники прагнуть впровадити інтелектуальні можливості практично в усі побутові прилади та пристрої, безпеку відійшла на другий план. Фактично, як неодноразово демонстрували дослідники в галузі безпеки, виявилося, що у великої кількості підключених до Інтернету пристроїв, від побутових приладів до імплантуються медичних пристроїв і промислових систем, відсутні навіть найелементарніші методи забезпечення безпеки.
TechRadar взяв участь в заході, на якому експерти з безпеки з Bitdefender продемонстрували, наскільки просто управляти IP-камерою з небезпечною прошивкою. До даної камері – дешевої купленої камері невідомого виробника – було легко отримати доступ віддалено, використовуючи жорстко запрограмований пароль адміністратора, надаючи «зловмиснику» повний контроль.

Багато пристроїв піддаються шокуючою загрозу – для основних облікових записів часто замість імені користувача та пароля задано значення «admin», і вони можуть використовувати програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом з відомими уразливими. Виправлення неможливо – дешеві пристрої часто не мають коштів для установки оновлень.
Користувачам, які вже мають “розумний будинок” або інтелектуальні пристрої в своєму будинку, слід розглянути можливість встановлення пристроїв мережевої безпеки, які працюють в тандемі з їх маршрутизатором, щоб відсіяти потенційних вторгнення.
Наприклад, спеціальне рішення для забезпечення безпеки домашньої мережі має можливість повідомляти користувачам щоразу, коли пристрої захищені поганими паролями, чи доступні оновлення прошивки для IoT і навіть маршрутизатора, виконуються чи спроби підбору або відомі експлойти проти пристроїв.
По суті, виділене пристрій безпеки домашньої мережі, яке виступає в якості шлюзу «розумного будинку» і забезпечує однакову безпеку всіх пристроїв домашньої мережі.

Одним з факторів, який не може бути пом’якшений кінцевим споживачем, є те, що багато виробників пристроїв, які продають зараз чіпи Wi-Fi, не мають досвіду в забезпеченні безпеки IoT. Виробники тостерів гарні в створенні тостерів, але коли вони додають можливість Wi-Fi, у них немає ніякого поняття про ризики, пов’язані з наданням цієї можливості, і як її забезпечити.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *