ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Грозозахист. Захист від грози, блискавки. Блискавкозахист

Проектування, блискавкозахист проект. Встановити громовідвід_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Що таке гроза, як виникають грози і блискавки та у чому небезпека блискавки.

Багато людей при спостереженні грози відчувають підсвідомий страх, навіть перебуваючи вдома, в безпеці, а не на вулиці. Раніше стихія завдавала великої шкоди, викликала пожежі і повені, сьогодні, завдяки науці, її вдалося присмирити. Однак людські жертви трапляються досі, і пов’язані вони з неправильною поведінкою під час грози.

Гроза – це природне явище, що представляє собою виникнення електричних розрядів між намагніченими купчасто-дощовими хмарами і земною поверхнею. Стихія супроводжується зливами, градом, поривчастим вітром.

Грозовий процес відбувається в хмарі. Тепла повітряна маса, що несе з планетарної поверхні вгору водяну пару, в високих атмосферних шарах охолоджується. Відбувається конденсація: пар перетворюється в краплі води, що випадають на землю у вигляді опадів.

Однозначно сказати, як відбуваються грози, вчені не можуть досі. Існує теорія електризації хмари. У центральній частині хмари накопичується заряд, який стрімко піднімається з висхідним повітряним потоком. На висоті в хмарі через низьку температуру утворюються краплі води, частки льоду, градини. Водяні і крижані формування сходять з повітрям, а градини через більшу вагу спрямовуються вниз. Градини стикаються з частинками льоду, відбирають у них електрони, в результаті верхня половина хмари, що накопичує лід, стає позитивно зарядженою, а нижня, через яку проходять градини, – негативно.

Таким чином, причиною виникнення грози є напруга, сформована між двома “полюсами” хмари. Заряджені частинки рухаються, утворюючи електричний струм. Рух струму спостерігається як між частинами хмари з різними зарядами, так і між хмарою і земними об’єктами.

Блискавка являє собою атмосферний розряд гігантського розміру, що супроводжується світловим спалахом і звуковим супроводом. Канали блискавки на небі виглядають як сяючі гілки дерева.

Розряд блискавки в більшості випадків виходить з купчасто-дощової, рідше з шарувато-дощової великої хмари. Виникнення блискавки відбувається в межах хмари, між зарядженими хмарами, між хмарою і земними об’єктами.

Під час грози потенційно всі будівлі, особливо, якщо вони вище навколишніх споруд, можуть бути вражені розрядом блискавки. Для напруги блискавки характерні неймовірно високі значення. Говорячи, скільки вольт у блискавок, вимовляють страшне число – 1 млн. на метр. Міць цього природного явища така, що плавить пісок, потрапляння ж в будівельний об’єкт загрожує значними руйнуваннями і пожежею.

Але, крім цього, грозова атмосфера несе в собі і іншу небезпеку – наелектризоване повітря може спровокувати сильні електромагнітні імпульси, що викликають імпульсну перенапругу електромережі. Для сучасних багатоквартирних, офісних і промислових будівель і приватних будинків, наповнених всілякою електронікою, це означає неминучі збої, замикання, поломки устаткування і загоряння, які можуть вийти за рамки локальних.

Таким чином, загроза абсолютно реальна і заходи безпеки вкрай актуальні для кожної споруди.

Як захиститися від грози та блискавки. Що таке грозозахист / блискавкозахист.

На щастя, прогрес не стоїть на місці. Сучасна інженерія пропонує цілий комплекс захисних заходів, що носять загальну назву блискавкозахист або грозозахист.

Представники будівельних організацій і власники будинків обов’язково стикаються з питанням, що таке блискавкозахист, в чому він полягає, який буває, як вибрати оптимальний варіант, обов’язковий він чи ні і з ким порадитися з цього приводу. Незважаючи на технічну складність питання, все ж постараємося розібратися.

Блискавкозахист – це комплекс технічних заходів, що включають етапи проектування, монтажу та обслуговування, спрямованих на захист об’єкта як від прямого попадання блискавок, так і від супутніх несприятливих електричних явищ.

Блискавкозахист будівель і споруд складається з таких складових, як:

  1. Система зовнішнього блискавкозахисту (грозозахисту)

Оберігає від прямого попадання розряду. Система зовнішнього блискавкозахисту складається з блискавковловлюючої щогли, що приймає основний удар, блискавкоприймач (ще також називається: струмовідвід, блискавичник або громовідвід) і заземлення, що забезпечують відведення розряду в землю, проектується індивідуально під кожну конкретну будівлю. Тип системи зовнішнього блискавкозахисту може бути пасивним (традиційний грозозахист) або активним (перехоплює блискавку за рахунок іонізації повітря навколо блискавкоприймача). Завдання зовнішньої системи блискавкозахисту – вловити розряд блискавки на частку секунди раніше безпосереднього контакту і відправити його по доземними провідниками на уземлюючі пристрої.

Як ми вже в принципі описали вище, зовнішній блискавкозахист складається з таких компонентів:

– Блискавкоприймач (блискавичник, блискавковідвід, громовідвід) – пристрій, що перехоплює розряд блискавки. Виготовляється з металу (нержавіюча або оцинкована сталь, алюміній, мідь)

– Доземні провідники (струмовідводи) – це частина системи блискавкозахисту, призначена для відводу струму блискавки від блискавкоприймача до уземлювача.

Уземлювачі (заземлювачі) – металевий провідник, який заглиблений в ґрунт, він забезпечує розтікання струму блискавки в землю.

  1. Система внутрішнього блискавкозахисту (грозозахисту)

Оберігає мережі та електрообладнання від вторинних явищ. Внутрішній блискавкозахист є комплексом заходів і пристроїв, призначених для зрівнювання потенціалів. Для захисту обладнання від перенапруг, викликаних електромагнітним полем блискавки, застосовують пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП). Комбінація спеціальних пристроїв: варистори і газові розрядники «замикають» лінію, перешкоджаючи тим самим впливу імпульсної перенапруги на обладнання. Ще один варіант ПЗІП – гальванічна розв’язка, або «оптична пара».

Блискавкозахист: проектування і встановлення під ключ, обслуговування.

Заходи по грозозахисту включають:

  1. Проектування блискавкозахисту

Для грамотного проведення всіх захисних заходів вкрай важливо зробити якісний проект, який врахує не тільки особливості конкретного будинку, а й відповідатиме всім нормативним документам. Найкращий варіант, коли проектування блискавкозахисту проводиться в момент загального проектування спорудження будівлі, тому що в цьому випадку можна використовувати внутрішні елементи споруди в якості складових системи грозозахисту, що зменшить його вартість. На сьогоднішній день при проектуванні все частіше використовують зонну концепцію блискавкозахисту, з основними принципами якої можна ознайомитися тут.

Компанія «Електрика під ключ» швидко і якісно складе проект системи грозозахисту або окремих її елементів на базі обладнання та з сертифікованих матеріалів.

  1. Монтаж блискавкозахисту

Зазвичай при наявності чіткого проекту, необхідного обладнання та досвідчених фахівців встановлення системи блискавкозахисту займає від 1 до 3 днів в залежності від складності та обсягу робіт. Монтувати систему грозозахисту можна в будь-який час року, але бажано готуватися до грозового сезону заздалегідь.

  1. Обслуговування блискавкозахисту

Будь-які складні технічні пристосування мають свій регламент профілактичного обслуговування, система грозозахисту не є винятком. Для безперебійної роботи потрібен періодичний огляд і перевірка працездатності системи грозозахисту. У разі ж поломки допомога професіоналів незамінна, тому що для виявлення причин і усунення потрібні кваліфікація та професійні навички.

Як замовити проектування та монтаж блискавкозахисту?

Весь комплекс робіт (проект, монтаж і обслуговування) можна замовити в компанії «Електрика під ключ». У нас ви отримаєте вичерпну консультацію з усіх питань грозозахисту – тому звертайтесь вже зараз.

Компанія «Електрика під ключ» надає послуги з проектування та встановлення блискавкозахисту для будівель і споруд різного призначення по усій Україні. У сферу діяльності входять і багатоповерхові доми, житлові будинки, індивідуальні котеджі та промислові об’єкти.

Компанія «Електрика під ключ» надає послуги з монтажу й обслуговування системи блискавкозахисту не тільки в Івано-Франківську, а й в області.

Як зв’язатись з нами

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *