ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Диференціальний пристрій захисного вимкнення (ПЗВ) і як його обрати

Диференційний захист. Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) і як його вибрати_Електрика під ключ Івано-Франківськ 5

Що таке диференціальний пристрій захисного вимкнення і які є види ПЗВ.

Багато людей чули про те, що існує диференціальний пристрій захисного вимкнення або відключення (ПЗВ), для чого він потрібен, які функції має виконувати і чи можна взагалі його не використовувати в мережі, знають не всі, але загальні принципи дії та опис цього пристрою зможе зрозуміти будь яка людина.

Диференціальний пристрій захисного вимкнення (ПЗВ) – це електромеханічний апарат, який відключає ланцюг, в якому стався витік струму. Але він не захищають мережу від перевантажень і короткого замикання. ПЗВ потрібно використовувати спільно з автоматичними вимикачами.

Види пристроїв захисного вимкнення:

а) Диференціальні автомати. Існують такі види ПЗВ в які вбудований автомат захисту. Називаються вони диференціальними автоматами. Диференціальні автомати поєднують функції автоматичних вимикачів і ПЗВ, а розмір у них як у звичайного ПЗВ, таким чином, економиться місце на DIN-рейці. Додатковою характеристикою такого пристрою є номінальний струм автоматичного вимикача і його характеристика спрацьовування.

2) Розетки-ПЗВ. Розетки ПЗВ встановлюють, якщо електропроводка стара чи нема можливості ставити ПЗВ на всю квартиру. Коштують вони набагато дорожче відповідного УЗО на DIN-рейку. При установці вимагають глибокої монтажної коробки (60 мм).

3) Перехідник-ПЗВ. Перехідники-ПЗВ використовую при експлуатації переносних приладів.

Підбирати диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) потрібно за такими характеристиками: час відключення, характеристика спрацьовування, диференційний струм спрацьовування, номінальний струм і напруга, виконання.

Диференційний захист у вигляді ПЗВ необхідний для усіх видів будинків та домів, а також у квартирах.

Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) і його час відключення.

Номінальний час відключення диференціального пристрою захисного відключення (ПЗВ) позначається Tn. Стандартами встановлено гранично допустимий час відключення ПЗВ – 0,3 с. Насправді сучасні якісні ПЗВ мають швидкодію близько 20-30 мс (0,02-0,03 с). Це означає, що ПЗВ “швидкий” вимикач, тому на практиці можливі ситуації, коли ПЗВ спрацьовує раніше апарату захисту і відключає як струми навантаження, так і надструми.

Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) і його характеристика спрацьовування.

ПЗВ типу АС – пристрій захисного відключення, що реагує на змінний синусоїдальний диференціальний струм, що виникає раптово, або повільно зростаючий. Не реагує на пульсуючий постійний струм витоку – наприклад такий може виникати в схемах, де використовуються напівпровідникові джерела (блоки) живлення. Найпростіший варіант.

ПЗВ типу А – пристрій захисного відключення, що реагує на змінний синусоїдальний диференціальний струм і пульсуючий постійний диференційний струм, що виникає раптово, або повільно зростає. Можна брати практично у всіх звичайних випадках. Значно дорожче варіанту AC.

ПЗВ типу В – пристрій захисного відключення, що реагує на змінний, постійний і випрямлений диференціальні струми.

ПЗВ типу S – пристрій захисного відключення, селективний (з витримкою часу відключення). Затримка на спрацьовування ПЗВ типу S – 200-300 мс (0,2-0,3 с) Використовуються у випадках каскадного включення пристроїв, щоб головне ПЗВ спрацьовувало в останню чергу.

ПЗВ типу G – те саме, що і типу S, але з меншою витримкою часу Tn G – 60-80 мс (0,06-0,08с). Потрібні в випадках послідовного каскадного включення пристроїв разом з ПЗВ S, щоб головне ПЗВ (типу S) спрацьовувало в останню чергу,

Вибір диференціального пристрою захисного відключення (ПЗВ) в залежності від напруги, номінального струму навантаження і струму диференціального захисту.

Номінальна напруга Un = 380 В для чотирьохполюсних і Un = 220 В для двополюсних ПЗВ. Можливе застосування чотирьохполюсних ПЗВ в режимі двополюсних, тобто в однофазної мережі, за умови, що виробник забезпечує нормальне функціонування тестового ланцюга при цій напрузі. Нормами встановлено також діапазон напруги, в якому ПЗВ має зберігати працездатність. Це має принципове значення для “електронних” ПЗВ, функціонально залежних від напруги живлення.

На корпусі ПЗВ зазвичай вказується максимальна сила струму, який дане ПЗВ може пропускати тривалий час. Підбирати ПЗВ потрібно з таким розрахунком, щоб максимальне значення сили струму на корпусі ПЗВ було більше максимальної пропускної здатності автоматичного вимикача або плавкого запобіжника.

IΔn = 10 мА. Такі ПЗВ рекомендується установлювати для розеток у ванній кімнаті, на кухні, в дитячих приміщеннях, якщо на них виділена окрема лінія. а також для розеток, до яких буде підключатися електрообладнання, встановлене або працює на землі.

IΔn = 30 мА. Для всіх інших розеток будинку, підвалу, вбудованого або прибудованого гаража, у випадках використання однієї лінії для вологих і не вологих приміщень допускається використовувати ПЗВ з уставкой 30 мА. Також можна використовувати такі ПЗВ на ввід в квартиру або будинок і для освітлення.

IΔn = 100 мА і 300 мА. Тільки на ввід  в квартиру або будинок для підвищення пожежної безпеки.

Виконання диференціального пристрою захисного відключення (ПЗВ).

ПЗВ на DIN-рейку

ПЗВ на DIN-рейку це модульний пристрій, який встановлюється в електричний щит. Установка ПЗВ в щит найбільш бажана. Однак пам’ятайте: ПЗВ не замінює автомат захисту! Перед ним завжди повинен стояти автомат захисту від надструмів.

Диференційний захист у вигляді ПЗВ від «Електрика під ключ». Як зв’язатись з нами.

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

1 коментар до “Диференціальний пристрій захисного вимкнення (ПЗВ) і як його обрати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *