Захист електромережі. Безпека напруги

Захист електричної мережі чи безпека електронапруги – що це? Чи потрібне для Вас устаткування електробезпеки?

Сьогодні, як і завжди важливо розуміти, що «справа потопаючих – це діло рук самих потопаючих». Тобто безпека Вашого дому від грози та блискавки – лежить на вас, постійна без перебоїв подача струму у вашу квартиру чи будинок – теж Ваша проблема, стабільність струму і т.п. речі – це все на наших плечах. Чому спитаєте Ви? Все просто офіційно подачу струму у вашу квартиру чи будинок не є  Вам гарантовано. Так само, як і для прикладу, стабільна напруга. Тобто коливання напруги, яке призвело до поломки техніки та відбулось не з Вашої провини, не дозволить Вам отримати компенсацію від місцевих обленерго.  

Якщо ще не так давно захист електромереж та підключаються до них побутових приладів забезпечувалася виключно пробками – запобіжниками своєрідної конструкції, то сьогодні їм на зміну прийшли багатофункціональні пристрої: УЗО, автоматичні вимикачі, диференційні автомати. Також сьогодні блискавкозахист (грозозахист) та заземлення дозволяють Вас вберегти від шкоди, яку може завдати блискавка. 

Електрозахисне устаткування – це технічні вироби, не є конструктивними елементами та використовуються при виконанні електромонтажних робіт та застосовуються на об’єктах з метою запобігання електричних та інших травм.

Безпека і захист в електромережі_Безпека напруги в домі_Промислова електробезпека_Безпека електрики_Електрична безпека_заходи і устаткування з електробезпеки​_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Безпека напруги в домі. Промислова електробезпека

Звертайтесь у нашу компанію “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та області і ми допоможемо Вам створити ефективний електричний захист, як Вашого життя та Ваших близьких, так і самого електричного устаткування і техніки. Ми пропонуємо Вам ознайомитись з такими послугами:
Стабілізатор напруги для дому. Промислові стабілізатори напруги
Дизельний електричний генератор. Електричні генератори
ДБЖ (джерело безперебійного живлення) для дому і промислові UPS
Акумулятор для дому. Промислові акумулятори
Заземлення. Промислова система заземлення і для дому
Блискавкозахист. Система блискавкозахисту
Диференційний захист. Диференційний ПЗВ і автомати
– Система вирівнювання потенціалів.

Захист електромережі. Як розробити електромережу і напругу в квартирі, будинку чи на підприємстві безпечною?

DIN-рейка (монтажна шина). Підемо від «простого» до «складного», а найпростіше, що може бути в електричному щитку – DIN-рейка (монтажна шина). Саме на неї і кріпляться диференціальні автомати, УЗО і автоматичні вимикачі. Якщо проводиться монтаж щита або його реконструкція, то необхідно розрахувати довжину шини таким чином, щоб після установки всіх модульних автоматів на ній залишилося вільний простір. Це дозволить здійснювати в майбутньому реорганізацію електромережі без заміни самого щитка.

Автоматичний вимикач (автомат). Це, мабуть, найпростіший захисний автоматичний пристрій. Він не здатний забезпечити повного захисту і високого рівня безпеки, так як спрацьовує тільки в разі коротких замикань або перевантажень в мережі. Установка автоматів – обов’язкова, так як вони здатні захистити проводку від пошкоджень під час стрибків електричного струму, наслідками яких може стати загоряння ізоляції і пожежа. Принцип дії заснований на спрацьовуванні електромагнітного датчика (моментальне відключення при короткому замиканні), а також теплового датчика (спрацьовує з невеликою затримкою в разі підвищення температури провідника). Але автоматичні вимикачі не захистять від витоків струму, які також можуть привести до пожежі. Тому установка УЗО сьогодні теж стала обов’язковим заходом.

ПЗВ (російською – УЗО) – пристрої захисного відключення. На відміну від звичайного автомата, ПЗВ не тільки захищає людину від уражень електричним струмом при контакті з провідником, а й визначає наявність електричних витоків. Принцип дії ПЗВ побудований на виявленні різниці струму в фазних і нульових провідниках, тобто струм, що подається на лінію повинен бути рівним току, повертався на пристрій. Це забезпечує відключення лінії в разі витоку струму, яка може виникнути в результаті пошкодження ізоляції, наприклад. При цьому монтаж ПЗВ необхідно здійснювати в парі зі звичайним автоматичним вимикачем, так як сам пристрій захисного відключення не захистить електричну гілку від перевантажень або коротких замикань. В іншому випадку може знадобитися заміна ПЗВ через їх виходи з ладу, а це недешеве задоволення. Існує кілька видів ПЗВ, розрахованих на однофазні та трифазні мережі. Це можуть бути пристрої захисного відключення, що встановлюються в щитку, що забезпечують захист окремої лінії або всієї квартири або будинку відразу, що не зовсім правильно, тому що при відключенні ПЗВ весь об’єкт залишається без електрики і складніше виявити місце витоку. Існують розетки зі вбудованими пристроями захисного відключення, однак вони досить дорогі і не зовсім практичні. Виникає питання – а чому б не поєднати ПЗВ і автомат?

Диференційні (диференціальні) автомати. Це вже зроблено – диференційний автомат поєднує в собі функції автоматичного вимикача і ПЗВ, тому детально описувати його немає сенсу, однак деякі нюанси слід зазначити. Перевагою є не тільки функціональність цього пристрою, але і його компактні розміри. Однак в разі поломки міняти його доведеться повністю, а це одне з найбільш дорогих захисних електричних пристроїв. У разі ж, якщо застосовуються ПЗВ і автомати, може знадобитися або заміна автоматів, або заміна ПЗВ, що обійдеться значно дешевше. Однак рішення про те, які саме пристрої встановлювати, повинен приймати фахівець.

Грамотний підхід до електромонтажних робіт. Такі роботи, як установка щита, монтаж електромереж та вибір і установка захисних пристроїв повинні виконуватись кваліфікованим спеціалістом з відповідними допусками. При виборі пристроїв захисного відключення і диференціальних автоматів необхідно враховувати такі параметри, як наявність захисту від обривів нульових провідників, розрахунковий і сумарний струм витоку, максимальна комутаційназдатність і багато інших. Монтаж автоматів і ПЗВ також вимагає певних знань. Слід виключити можливість підключення навантажень до нульових провідників на ділянках до пристрою захисного відключення або контактів нульових провідників встановлених поряд ПЗВ. А іноді монтаж ПЗВ без заміни проводки і зовсім недоцільний. Є ще дуже багато підводних каменів, з якими уникнути зіткнень зможе тільки кваліфікований фахівець – досвідчений електрик.

Система блискавкозахисту і заземлення. Блискавкозахист – комплекс заходів, що вживаються для захисту людей, споруд та обладнання від негативних впливів блискавки. Блискавкозахист важливий і як для приватних будинків (особливо ризиковані регіони, як Карпатський), так і для багатоповерхових будинків. Також створюється система промислового блискавкозахисту для обладнання, розташованого на покрівлі (вентиляція, кондиціонування, антени і т.п.). Для цих цілей в системі блискавкозахисту та заземлення пропонуються блискавкоприймачі з бетонними підставами, які встановлюються на покрівлі, поруч з об’єктом, що захищається.

Електропостачання і безпека електромереж. Електропостачання промислових підприємств та домів. 

У сучасному світі, з урахуванням розвитку ринкових відносин, енергоємність виробництва товарів набуває все більшої важливості, адже підвищення собівартості безпосередньо веде до збільшення ціни товарів виробників, що негативно позначається на попиті. Надійне електропостачання промислового виробничого підприємства повинно скоротити витрати через відсутність простоїв через відключення електроенергії. Тут на допомогу можуть прийти дизельні електростанції.

Але чи завжди доцільно використовувати резервні джерела електроенергії на підприємстві?

Не завжди, все залежить від категорії електропостачання, до якої відноситься промислове підприємство або завод, наскільки критичні в виробничому процесі перерви через відсутність електрики.

За вимоги до надійності, всі споживачі діляться на три категорії електропостачання:

1-я категорія електропостачання

Електроприймачі, перерва в електропостачанні яких може спричинити за собою небезпеку для людей, значної шкоди народному господарству, пошкодження обладнання, масовий брак продукції, розлад складного технологічного процесу. Такі споживачі мають бути забезпечені живленням від двох незалежних джерел (мережа + мережа або мережа + ДГУ) і перерва їх електропостачання допускається лише на час автоматичного включення резерву.

Також виділяють особливу групу електроспоживачів 1-ї категорії, безперебійна робота яких необхідна для забезпечення можливості безаварійного зупинки виробництва. У деяких виробництвах припинення вентиляції може викликати небезпечну концентрацію горючих або токсичних газів, а зупинка насосів – пожежу або вибух. Для особливої категорії електропостачання використовують третій незалежне джерело електроенергії (дизельний генератор, ДБЖ і т.д.).

2-я категорія електропостачання

Найбільш численна група, до неї відносяться електроспоживачі, які також дуже важливі, але перерва їх роботи не пов’язана зі здоров’ям і життям людей і механізмів виробництва. Простій загрожує недовипуску виробництва продукції, перервою в роботі людей і машин. Відповідно і вимоги до резервування менш суворі, ніж до 1-ї категорії.

Допускаються перерви електропостачання на час, необхідний для ручного включення резерву черговим персоналом і навіть виїзною бригадою, якщо підстанція не має постійного чергування.

3-я категорія електропостачання

Всі інші електроспоживачі (допоміжні цехи, господарський блок, невідповідальний склад і т.д.). Вони допускають перерву живлення на час ремонту або заміни пошкодженого елемента системи електропостачання, але тривалістю не більше однієї доби.

На етапі проектування і віднесення різних електроспоживачів до різних категорій електропостачання потрібно чітко визначити наскільки критичним є простій того чи іншого елемента виробництва і прорахувати економічну ефективність віднесення до тієї чи іншої категорії. Природно всі споживачі електроенергії, які впливають на безпеку і здоров’я людей при енергопостачанні промислових підприємств повинні бути захищені від відключень ЕЕ, незалежно від економічних показників.

Як додаткове джерело електроенергії в системах електропостачання промислових підприємств використовують дизельні електростанції для резервування споживачів першої і другої категорії електропостачання, в разі відсутності можливості підключення другого мережевого введення. Але варто врахувати, що навіть якщо поруч є можливість підключення другого мережевого введення, то вартість такого підключення може бути в кілька разів вищою від покупки дизель-генератора. Завжди необхідно прораховувати економічну доцільність того чи іншого варіанту.

При побудові систем електропостачання споживачів особливої категорії як додаткове джерело живлення застосовують джерела безперебійного живлення спільно з дизельними електростанціями. Найчастіше, в складних системах (ЦОД, медичні центри) використовую резервування ДБЖ за схемою N + 1, N + 2 і більше. Коли ДБЖ резервується іншим джерелом безперебійного живлення для максимального збільшення показника відмовостійкості.

Електропостачання промислових підприємств-комплексне питання, яке вимагає відповідного підходу, знань і досвіду. Наші фахівці завжди готові допомогти Вам у вирішенні проблем безперебійного електропостачання заводів, виробництв, соціальних об’єктів, ІТ-інфраструктур і т.д.

Безпека електричної мережі  та напруги в домі і на підприємстві – чому варто співпрацювати саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. У будь-якому випадку, якщо Вас цікавить безпека електричної мережі  та напруги в домі чи на підприємстві – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це безпечне електропостачання, яке в першу чергу захищає життя людей та устаткування! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: