Блискавкозахист. Система блискавкозахисту

Блискавка і блискавкозахист. Для чого потрібна система грозозахисту?

Атмосферна електрика має величезний потенціал, що в тисячі разів перевершує потужності установок, створених людиною. У грозовій хмарі може створюватися різниця потенціалів до 10 мільйонів кіловольт, струм під час розряду сягає 200 000 ампер. Уберегтися від такої сили, що несе масштабні руйнування, без спеціальної системи, системи блискавкозахисту, видається неможливим.

Насиченість будинків та будівель різного роду електронікою і устаткуванням, електропобутовою технікою і засобами прийому ефірних передавальних каналів різко збільшила ймовірність впливу блискавки, що пояснюється фізичними особливостями електростатичних сил. Грозовий розряд, потрапляючи в незахищену будівлю, не лише ушкоджує електричні мережі й апарати, а є страшною загрозою виникнення пожеж. Для розуміння, причиною пожеж будівель блискавки стають у кожному п’ятому випадку. Захист від ураження блискавкою приватних будинків і промислових будівель повністю покладаються на власників, що аж ніяк не може бути причиною відмови від системи блискавкозахисту, враховуючи страшні наслідки, які можуть виникнути.

Блискавкозахист (грозозахист) – система захисту від блискавки та грози, яка призначена для захисту життя людей і зменшення фізичних пошкоджень будинків та споруд від ударів блискавки в них. Незалежно чи це блискавкозахист для дому чи промисловий грозозахист та якщо дана система блискавкозахисту правильно спроектована та змонтована, то Ви і Ваше майно в безпеці.

Блискавкозахист монтаж. Ситема блискавокозахисту, грозозахисту. Встановити громовідвід_громозахист_грозозахист_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Блискавкозахист для дому. Промисловий грозозахист

Збір інформації для розрахунку ризиків і який має бути блискавкозахист. Проектування.

Зібрати інформацію про дім чи будинок — це 50% виконаної роботи з визначення рівня ризику та необхідного рівня блискавкозахисту будівлі зрозуміло, що чим більше даних нам відомо, тим менше труднощів виникне в процесі розрахунків. Ця інформація лягає у монтажний проект системи блискавкозахисту.

Основні характеристики будинків, що визначають ступінь впливу блискавки, включають:
– Конструкція будинку чи будівлі. Для прикладу, каркас будівлі, виготовлений з дерева, цегли, бетону, залізобетону та сталі.
– Функціональне призначення будівлі. Це житловий будинок, офіс, ферма, магазин, готель, школа, лікарня, музей, церква, банк, промислове підприємство, фабрика, спортивне спорудження і т.д.
– Що знаходиться в будинку / будівлі: люди, тварини, наявність займистих або незаймистих матеріалів, вибухових чи невибухових речовин, електричних та електронних систем з низькою або високою напругою.
– Комунікаційні мережі будівлі. А саме: лінії електропостачання, телекомунікаційні лінії, трубопроводи і т.д.
– Існуючі або забезпечуються заходи захисту. Для прикладу, захисні заходи по зниженню фізичного пошкодження і зменшення небезпеки для життя людини, захисні заходи по зниженню пошкодження внутрішніх систем.
– Масштаб поширення небезпеки. Будинки, в яких евакуація ускладнена, або будівлі, в яких може виникнути паніка, а також споруди, небезпечні для навколишнього середовища та екології.

Тому дуже рекомендуємо розбити проект системи блискавкозахисту з професійним розрахунком та монтажем, щоб Ваша система грозозахисту спрацювала у потрібний момент. Наша компанія «Електрика під ключ» не ставить грозозахист без монтажного проекту блискавкозахисту.

Блискавкозахист і монтаж. З чого складається система блискавкозахисту.

Блискавкозахист складається із зовнішньої і внутрішньої систем блискавкозахисту.

Зовнішня система блискавкозахисту — частина системи блискавкозахисту, що складається з блискавкоприймача або блискавкоприймачів, доземних провідників і уземлювачів. Зовнішній блискавкозахист призначений для того, щоб:
а) вловити прямий удар блискавки в будинок через той самий блискавичник чи блискавкоприймач;
б) безпечно провести струм блискавки в землю, використовуючи доземні провідники;
в) розсіяти струм блискавки у землі, використовуючи уземлювачі.

Зовнішній блискавкозахист запобігає небезпечному іскрінню в будинку чи промисловій будівлі, завдяки зрівнюванню грозових потенціалів, забезпечення безпечної відстані і електpоізоляції між компонентами зовнішньої системи блискавкозахисту та іншими електропровідними елементами всередині будівлі.

Основні заходи захисту від блискавки і ураження людей електричним струмом внаслідок контактної і крокової напруги спрямовані на те, щоб:
– знизити небезпечне протікання струму по тілу людини за допомогою ізолювання виступаючих струмопровідних елементів та / або підвищення опору землі;
– знизити виникнення небезпечної контактної та крокової напруги за допомогою фізичних обмежень та / або попереджувальних написів.

Зовнішня система блискавкозахисту може бути ізольованою або не ізольованою від будівлі, що захищається. Ізольовану систему блискавкозахисту варто встановлювати в будинках із займистим покриттям і стінами, або у зонах, в яких є ризики виникнення пожежі або вибуху.

Внутрішня система блискавкозахисту — частина системи блискавкозахисту, яка складається з системи вирівнювання грозових потенціалів та / або захисту від імпульсної перенапруги. Внутрішній блискавкозахист призначений для вирівнювання потенціалів в струмопровідних комунікаціях та захисту електричного та електронного обладнання.

Основним пристроєм системи внутрішньо блискавкозахисту є пристрій захисту від імпульсних перенапруг (скорочено ПЗІП). Іноді пристрій захисту від імпульсних перенапруг називають старими назвами: «обмежувач перенапруг» (ОПН), «пристрій грозозахисту».

ПЗІПи встановлюються на низьковольтних мережах живлення (до 1000в) та в усіх мережах передачі даних (інтернет, антени, АСУ та ін.). Комплексна система внутрішнього блискавкозахисту повинна захищати мережу (ПЗІПи типу 1 та 2) та все обладнання, яке до неї під’єднано (ПЗІПи типу 3) від неослаблених струмів блискавки та ослаблених індукованих перенапруг.

Важливо зазначити, що грозовий імпульс триває менше 1 мілісекунди і може досягати напруги в десятки чи сотні тисяч вольт. Жоден пристрій, окрім ПІПу, не може реагувати на такі короткі та потужні імпульси.

Фахівці нашої компанії “Електрика під ключ” скрупульозно проектують та прораховують комплектуючі. Пристрій і монтаж блискавкозахисту відбувається по регламентованій технічній документації та державним і міжнародним нормативам.

Ми використовуємо лише якісні сертифіковані матеріали, а також монтуємо блискавкозахист з виробів заводської готовності. Це технологія, що вимагає спеціальної підготовки і забезпечує якість монтажу блискавкозахисту та тривалу працездатність системи блискавкозахисту. Мінімальна трудомісткість, технічна можливість якісного виконання – це один з основних критеріїв для прийняття технічних рішень при монтажі блискавкозахисту.

У практиці монтажу блискавкозахисту застосовуються рішення, що виключають електрохімічну корозію при застосуванні виробів та матеріалів з різних металів, що забезпечує надійне кріплення блискавкоприймача і провідників, приховані доземні провідники, збереження ландшафту в місцях заземлення блискавкозахисту та багато іншого.

Компанія “Електрика під ключ” також займається технічним обслуговуванням вже зроблених систем блискавкозахисту, тому якщо у Вас вже є система грозозахисту – звертайтсь і ми підкажемо Вам, як її правильно обслуговувати. 

Проектування, монтаж і обслуговування блискавкозахисту (грозозахисту) – чому варто саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання здійснити проектування, монтаж та обслуговування системи блискавкозахисту у себе в будинку чи на промисловому об”єкті – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це система блискавкозахисту, яка в першу чергу забезпечить безпеку Вашого життя і життя Ваших близьких! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: