Диференційний (диференціальний) захист

Що таке диференційний захист (диференціальний захист)? Навіщо потрібен диференціний захист? Види такого захисту.

Диференціальний захист – один з видів релейного захисту, що відрізняється абсолютною селективністю і виконується максимально швидко (без штучної затримки часу). Тобто його призначення: захист електричних об’єктів від струмів аварій, що виникають всередині контрольованої зони з абсолютним ступенем селективності без витримки часу. Диференційний захист використовується для захисту людей від ураження струмом, а в промисловому значенні застосовується для захисту трансформаторів, автотрансформаторів, генераторів, двигунів, повітряних ліній електропередачі і збірних шин (ошинковок). 

Принцип роботи диференціального захисту. Вимірювальним комплексом працює диференційний орган, що складається з трансформаторів струму і реле, які постійно відстежують напрям струмів на різних ділянках і спрацьовують при їх змінах. У номінальному, робочому режимі струм навантаження протікає від генераторного кінця до споживачів. Тобто по всій лінії струм має лише один напрямок. Його відстежують і враховують вимірювальні реле. Якщо на контрольованій ділянці виникає коротке замикання, то струми починають його підживлювати з усіх боків. На кінці лінії споживача струм змінює напрямок на протилежне.

Це враховується диференціальним органом: він спрацьовує і запускає логічну схему захистів на відключення. Диференційний захист працює за двома різними принципами: поздовжньому та поперечному.

Диференційний захист. Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) і як його вибрати_Електрика під ключ Івано-Франківськ 5

Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ)

Що таке диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ)? 

Як ми вже казали, основне призначення пристроїв диференційного захисту – контроль і оперативне відключення мережі в разі виникнення струмів витоку. Потрібно розуміти, що будь-який пристрій диференціального захисту охороняє, в першу чергу, людину від випадкового контакту зі струмом, відключаючи відрізок електричного кола в якому стався витік струму на землю. Не секрет, що коли людина потрапляє під дію напруги, його тіло реагує як звичайний електроприймач, що володіє деяким внутрішнім опором. Це призводить не тільки до опіку, але і, наприклад, до скорочення м’язів і можливу зупинку дихання або порушення серцевого ритму.

Однак, небезпечного впливу струму, в тому числі і струму витоку, схильні не тільки люди, а й обладнання. Такі явища протікають в металевих частинах будівель і споруд і викликають їх нагрівання, який може привести до виникнення пожежі. А пожежа в свою чергу може заздати шкоди людині.

Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) – це сучасне, дуже ефективне, в багатьох схемах безальтернативне обладнання служить для автоматичного переривання ланцюга при перевищенні струму небалансу заданого значення виникає при певних умовах з метою захисту людей від ураження електричним струмом у випадках коли відбулося порушення ізоляції, при випадкових дотиках до струмопровідних неізольованих частин різного виду електричного обладнання, а також захисту електроустановок від загоряння, яке може статися в результаті теплового впливу струму при витоку.

Що розуміється під виразом «витік струму» і що робить диференціальний пристрій захисного відключення?

Під цим виразом розуміється будь-який струм проходить повз електропроводку або повз підключених в мережу приладів. От саме на цей витік струму і реагує диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ), якщо струм пішов повз електропроводки або електроприладу ПЗВ спрацьовує і відключає мережу. Струми витоку зазвичай мають малі значення, тому захист від короткого замикання і від перевантаження, яку забезпечують звичайні автоматичні вимикачі, на струми витоку не реагують.

Диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) постійно порівнює струм, що протікає до електроприладів з струмом, що протікає від електроприладу (по нейтралі) і розпізнає витік з електромережі при появі різниці між вхідним і вихідним струмами. Коли різниця струмів досягає небезпечного для життя людини значення (зазвичай це 30 мА), то ПЗВ відключає напругу. Таким чином, струм витоку, що протікає через пошкоджену ізоляцію або через тіло людини, не встигає заподіяти шкоди, тому що час спрацьовування ПЗВ дуже малий.

Також у Вас може виникнути ще питання: яку кількість ПЗВ потрібно встановлювати? Точну кількість приладів диференціальних пристроїв захисного відключення , які Вам потрібно, зможе визначити лише фахівець після проведення відповідних розрахунків. При необхідності захищати окремі лінії щоб не перевантажувати мережу зайвої автоматикою, раціональніше диференціальними автоматами.

Види ПЗВ: диференціальні автомати, розетки ПЗВ, перехідники ПЗВ.

Існують такі види диференціальних пристроїв захисного відключення в які вбудований автомат захисту. Називаються вони диференціальними автоматами. Диференціальні автомати поєднують функції автоматичних вимикачів і ПЗВ, а розмір у них як у звичайного ПЗВ, таким чином, економиться місце на DIN-рейці. Додатковою характеристикою такого пристрою є номінальний струм автоматичного вимикача і його характеристика спрацьовування. Вартість диференціального автомата, як правило, відповідає вартості диференціального пристрою захисного відключення (ПЗВ) і автомата окремо. В дифавтомата хорошої якості завжди є віконце, яке забарвлюється певним кольором при спрацьовуванні і Ви можете зрозуміти чому він спрацював: від надструмів короткого замикання чи від струмів витоку.

Розетки-ПЗВ встановлюють, якщо електропроводка стара чи нема можливості ставити ПЗВ на всю квартиру. Коштують вони набагато дорожче відповідного УЗО на DIN-рейку. При установці вимагають глибокої монтажної коробки (60 мм). При старій електропроводці диференціальний пристрій захисного відключення (ПЗВ) непередбачувано спрацьовувати може почати в будь-який момент, навіть при першому включенні. Тому в такій ситуації кращим вибором, можливо, буде не встановлювати ПЗВ в ланцюг електропостачання всієї квартири, а в місцях з підвищеною небезпекою використовувати розетки з вбудованим диференціальним пристроєм захисного відключення (ПЗВ).

Перехідник-ПЗВ використовується при експлуатації переносних приладів. 

Диференційний захист в квартирі чи домі – чому варто саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання встановити диференційний захист у вигляді ПЗВ у себе в квартирі чи будинку – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це диференційний захист, який в першу чергу забезпечить безпеку Вашого життя і життя Ваших близьких!

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: