Система вирівнювання потенціалів

Що таке вирівнювання (зрівнювання) потенціалів?

Сучасні багатоквартирні будинки обладнані різними інженерними системами і численними побутовими приладами, металеві елементи яких служать провідниками електричного струму і мають свій потенціал. При нормальній експлуатації потенціал близький до нуля і не відрізняється від потенціалу поверхні та інших навколишніх предметів. При аварії, наприклад пошкодженні ізоляції, потенціал провідних частин може підвищуватися до декількох сотень вольт. При одночасному дотику людини до двох предметів з різними потенціалами, виникає небезпека ураження його електричним струмом. Причиною виникнення напруги на металевих струмопровідних частинах може бути не тільки пошкоджена ізоляція, а й статична електрика, а так само блукаючі струми систем заземлення. У разі протікання через заземлюючих пристроїв електричного струму, воно так само виявляється під напругою і не гарантує достатній рівень безпеки.

Надійний захист забезпечує система вирівнювання потенціалів (СВП), організована за принципом електричного з’єднання всіх доступних для дотику струмопровідних частин будівлі з нульовим захисним провідником РЕ. В даному випадку, потенційно небезпечні металеві елементи матимуть однаковий потенціал, що знижує ймовірність удару струмом, при одночасному дотику до них.

Система зрівнювання потенціалів_Система вирівнювання потенціалів_квартири, дому, будинку_навиробництві_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Промислове зрівнювання потенціалів і для дому, під ключ

Навіщо потрібне вирівнювання потенціалів?

Однією з вимог безпеки при використанні електрообладнання є вирівнювання потенціалів. Воно являє собою зниження різниці потенціалів між заземленими металевими частинами електрообладнання (або самим заземленням) і поверхнею землі, підлоги. Здійснюється воно шляхом укладання на поверхню провідників, з’єднаних із заземленням є одним з варіантів зрівнювання потенціалів. Ця схема дозволяє знизити напругу дотику в разі пошкодження ізоляції.

Які причини використання вирівнювання потенціалів? Для початку слід визначитися, що ж може викликати різницю потенціалів. Вона виникає в наступних випадках:
– при появі статичної електрики;
– при розбіжностях в структурі металевих виробів;
– при високій атмосферній напрузі (наприклад, при грозі);
– під дією блукаючих струмів.

Особливу небезпеку становлять витоки електроструму з проводів, замикання їх на корпус електроприладів. Зазвичай таку картину можна спостерігати у ванній, коли при дотику до металевих труб людину може “вдарити” струмом. Відбувається це в основному через пошкодженої ізоляції проводів що проходять в безпосередній близькості водопровідних трубах, в результаті чого виникає різниця потенціалів.

Убезпечитися від удару електрострумом можна якраз за допомогою вирівнювання потенціалів. Для цього всі металеві частини корпусів побутової техніки, електроустаткування і приладів, труб водопостачання і опалення з’єднуються із застосуванням спеціальних провідників. Це дозволяє вирівняти їх електричний потенціал до однакового значення, що виключає можливість ураження струмом при дотику до них.

Крім цього, одним з обов’язкових умов є організація ефективного заземлення. При його наявності металеві предмети і корпуси техніки повинні бути об’єднані з проводами, з подальшим їх підключенням до загальної шині землі, спільно з розподільним щитом.

Якщо заземлення відсутнє або не виконує належним чином свої функціональні завдання, то при поєднанні ряду факторів ураження людини електричним струмом неминуче. Варто зазначити, що діючі норми будівництва і безпеки зобов’язують будівельно-монтажні організації при зведенні багатоквартирних будинків облаштовувати системи вирівнювання потенціалів і захисту від ураження струмом шляхом заземлення.

Але щоб виключити ризик пошкодження з’єднують елементи ланцюга провідників (що часто трапляється при ремонті в квартирах) рекомендується додатково організувати конструкцію, що забезпечує вирівнювання. У приватних будинках рішення про побудову такої системи цілком лягає на плечі власника. Але з міркувань безпеки рекомендується здійснити її монтаж.

Встановлення системи вирівнювання потенціалів у ванній кімнаті.

Оскільки місцем особливої небезпеки є ванна кімната, організацію схеми вирівнювання слід почати з нею. Причини такої високої електронебезпеки у ванній кімнаті ховаються не тільки в підвищеному рівні вологості, але і у великій концентрації металевих провідників, тобто труб.  Установка схеми вирівнювання потенціалів виконується наступним чином. Безпосередньо у ванній або поруч з нею встановлюється пластикова коробка з шиною. Від кожного металевого предмета (корпусів приладів, труб, світильника, коробки двері, якщо вона з металу), а також від контакту заземлення кожної встановленої у ванній розетки і вимикача прокладається окремий провідник до змонтованої коробки. Провід з’єднуються шляхом їх надійного затягування болтами. Прокладається один провідник від шини до розподільного щитка і підключається до його заземлення. Важливо знати, що для ефективної роботи схеми з вирівнювання потенціалів не слід використовувати послідовне з’єднання обладнання – від кожної металевої поверхні або приладу до коробки повинен вести окремий провід. У рідкісних випадках можливе послідовне підключення не більше 2 пристроїв, але без розриву провідника.

Системи вирівнювання потенціалів в квартирах, будинках. Особливості встановлення зрівнювання потенціалів.

З огляду на їх високу компактність і відсутність зайвого простору, установка коробки з шиною може бути виконана в наступних місцях:
– безпосередньо у ванній, поруч зі світильником;
– в санвузлі, її можна приховати за обшивкою труб.

При монтажі системи вирівнювання потенціалів в квартирі, необхідно враховувати важливу особливість. Адже відповідно до сучасних вимог, що проходить між поверхами стояк з трубами оснащується заземляючою металевою смугою шириною 50 мм, або оцинкованої дротом перетином не менше 6 мм. Таким чином окремо здійснюється заземлення і вирівнювання потенціалів, що істотно надійніше і ефективніше.

Схему в цьому випадку необхідно організовувати таким чином:
1. Встановлюється розподільна коробка з колодкою.
2. Від кожного приладу і металевого предмета до коробки прокладається індивідуальний провід.
3. Провід монтується по стіні і стелі від електрощита до шини.
4. Провідники ретельно прикручуються до колодки болтами.
5. Потім за допомогою мідного дроту перетином 6 мм шина підключається до заземлювальної пластини або провіднику міжповерхового стояка.

Для підключення світильників, розеток, вимикачів і металевих предметів необхідно використовувати мідний провід з перетином 4 мм. Для з’єднання розподільного щитка – до 6 мм. Підключення труб опалення виконується за допомогою спеціальних хомутів. Рекомендується використовувати оцинковані хомути – вони несприйнятливі до корозії і відрізняються тривалим терміном експлуатації. Організувавши систему вирівнювання потенціалів, можна тим самим забезпечити свою безпеку, мінімізувавши ризик ураження електричним струмом.

Встановлення системи вирівнювання потенціалів – чому варто саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання здійснити електричний монтаж системи зрівнювання потенціалів у себе в квартирі або будинку – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це система вирівнювання потенціалів, яка в першу чергу забезпечить безпеку Вашого життя і життя Ваших близьких! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: