Система заземлення під ключ

Що являє собою система заземлення?

Заземлення – пристрій, що охороняє людину від ураження електричним струмом. Власне в цьому його основне призначення. Але щоб правильно скористатися заземленням необхідно для початку зрозуміти, що це таке і як воно працює.

Електрика сама по собі не здатна принести шкоду людині. Припустимо, якщо ви перебуваєте в невагомості або повністю ізольовані від інших предметів, які проводять струм, тобто є кінцевою ланкою ланцюга, ви можете чіпати проводи під напругою, і навряд чи щось відчуєте. Але варто кому-небудь взяти вас за руку – і ви станете «провідником», отримавши на себе “удар” струмом. Наступною ланкою цього ланцюга може стати не тільки людина, але і підлога (мокра чи суха), стілець і будь-який інший предмет, якого ви торкаєтеся. Саме тому електрики використовують не тільки рукавички і ізольовані щипці при роботі з проводами, а й спеціальні чоботи.

На жаль, навіть найкраща ізоляція не завжди допомагає. І все, що залишається зробити електрику, щоб запобігти нещасним випадкам, – це створити додаткову ланку ланцюга, яка прийме на себе “удар”, якщо той чи інший прилад або предмет виявиться під напругою. Найпростіше передбачити під це ґрунт, в якій заряд швидко «розчиниться» і вже перестане бути небезпечним для людей. Заземлений прилад навіть під напругою являє собою вже набагато меншу небезпеку, так як більша частина струму йде в землю.

Системи заземлення. Система заземлення для дому, будинку_Промислове заземлення__Електрика під ключ Івано-Франківськ

Система заземлення для дому. Промислове заземлення

Навіщо потрібна система заземлення? Види заземлення.

Суть заземлення проста – служити провідником. Це коли будь-яку точку електричної мережі або прилад спеціально з’єднують із заземлювальним пристроєм, яка знаходиться в контакті з землею. Земля відмінно поглинає електричний струм.

Потрібно все це для того, щоб електрика “йшла” в цей прилад і через нього – в землю. При великій напрузі в мережі, якщо є заземлення, струм “йде” в землю, а автомати в квартирі або будинку відключаються і електрика пропадає. Заземлення захищає також самі електроприлади.

Виділяють два основних види заземлення: робоче та захисне. Робоче заземлення служить для забезпечення нормальної роботи електроприладу, на корпусі якого не повинно бути навіть мінімального електричного потенціалу. Захисне ж заземлення забезпечує електробезпеку. Завдяки такому захисті електроустановки стійкі до впливу підвищеної напруги. Також це захищає і людей, які працюють з подібними об’єктами. Небезпечні імпульси струму можуть виникнути як від розряду блискавки, так і при неправильній експлуатації або поломки.

Що таке струм витоку і чим він небезпечний? Система заземлення.

Всі електроприлади приводяться в дію напругою тієї чи іншої величини. Якщо ці пристрої справні, то їх експлуатація абсолютно безпечна. А тепер уявіть, що від вібрації десь в надрах пральної машини перетерлась ізоляція на живлячому проводі і оголений метал торкнувся металевого кожуха приладу. Сталося потрапляння напруги на цей самий кожух. Поки нічого серйозного не помічається – агрегат працює, лампочки блимають. Але варто вам торкнутися корпусу машинки, як струм спрямовується до вас, а через вас в землю. Ви потрапили під небезпечне для життя напругу з усіма наслідками. Така ж неприємність може трапитися і в тому випадку, якщо всередину електроприладу випадково потрапить вода, яка, як відомо, проводить електричний струм.

Чи можна захиститися від струму витоку через тіло, який може з’явитися в будь-який момент? Найгірше те, що передбачити таку ситуацію неможливо – напруга на кожусі приладу може з’явитися в будь-яку секунду. Пролита на кавоварку або м’ясорубку вода, вібрації, електричний пробій неякісної ізоляції, вихід з ладу елементів електронних схем – все це непередбачувано і одночасно смертельно небезпечно. Вихід один – створити таку систему захисту, яка буде напоготові постійно. І подібна система існує, а ім’я їй – заземлення.

Заземленням і занулення – у чому різниця? Типи заземлення.

Якщо говорити простою мовою, то занулення це з’єднання корпусу приймача електроенергії з нулем. Нуль – це провід, який має нульовий потенціал і йде з трансформатора. Занулення працює так: якщо на корпус приймача потрапляє провід під напругою, то він через корпус замикається на нуль, що викликає коротке замикання. Захист автоматично спрацьовує і відключає харчування.

Занулення це прийом який використовується тільки на виробництві та за своїми захисними властивостями набагато гірше заземлення. На жаль, у багатьох старих будинках не існує можливості захистити проводку квартири за допомогою заземлення і вдаються занулення, що вкрай небезпечно.
Подібний тип захисту з’являється як результат виконання спеціальних операцій, спрямованих саме для створення заземлення. Є кілька типів заземлення і ми коротко розберемо на разі три.

1. “Класичне” заземлення. Монтаж даного варіанту заземлення проводиться з чорного металопрокату. Технологічна ідея досить проста: на глибину в кілька метрів вкопуються сталеві стрижні. Навколо них приварюється сталева смужка. Варто зауважити, що стрижні вкопуються не в одному місце, а зі значним відстанню між ними (біля декількох метрів). Технологія монтажу зрозуміла, тому вартість класичного заземлення безпосередньо залежить від типу ґрунту, так само від того, чи буде захист стрижнів від корозії. Так само можливе використання обміднений матеріалів.
Цей метод заземлення досить старий і має ряд значних недоліків:
– необхідність проведення земляних робіт;
– необхідність у зварюванні;
– вартість збільшується пропорційно до якості металевих стрижнів;
– обмежений термін служби (близько 15 років)

2. Модульно-штир’єве заземлення. В основі цього методу заземлення лежить конструкція з електродів (метал з мідним покриттям). Ці стрижні забиваються в ґрунт, глибина безпосередньо залежить від властивостей ґрунту. Чому? Все просто, все для чого використовуються електроди в системі, щоб мати контакт з ґрунтовими водами, а глибина їх залягання варіюється на кожній дільниці. Навіть з урахуванням великої глибини залягання вод і як наслідок більш високою вартістю матеріалів, підсумкова ціна мінімізується завдяки простому способу монтажа.
Серед очевидних плюсів модульно-штир’євого заземлення:
– висока швидкість монтажу;
– не висока вартість;
– довгий термін служби;
Такий вид заземлення має єдиний недолік:
– його не можна застосовувати в кам’янистому ґрунті;
Що ж робити тим, у кого на ділянці кам’янистий ґрунт?

3. Електролітичний тип заземлення
Якщо опір вашого ґрунту більш ніж 300 Ом * м2, то рекомендується використовувати електролітичний тип заземлення. Такий вид підходить для кам’янистих ґрунтів, для ґрунтів з вічною мерзлотою і піщаних ґрунтів.

Проект і встановлення (монтаж) системи заземлення.

Проект заземлення – це в першу чергу правильно розроблені розрахунки і зроблена правильна специфікація для монтажу. Проектування заземлення та розрахунок захисного контуру заземлення необхідний для дотримання захисних заходів щодо електробезпеки, для захисту від ураження електричним струмом, в разі пошкодження ізоляції, відповідно до Правил улаштування електроустановок (ПУЕ).

Щоб зробити найбільш ефективне заземлення при низьких матеріало-монтажних витратах, проект заземлення слід розробити, беручи до уваги такі відомості. Залежно від виконуваної завдання заземлення поділяються на:
а) заземлення безпеки – оберігають людей і тварин від ураження електрострумом,
б) робочі – цілеспрямоване поєднання заземлювача з електроланцюгом для створення еквіпотенційного умовного рівня, що забезпечує нормальну і надійну роботу устаткування,
в) грозозахисні – заземлення відводять ударний струм грозового розряду.

Монтаж заземлення здійснюється фахівцями, згідно проекту і описаних в них специфікацій по матеріалу і роботах.

Система заземлення – чому варто саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання здійснити проектування та електричний монтаж системи заземлення у себе в будинку чи на промисловому об”єкті – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це система заземлення, яка в першу чергу забезпечить безпеку Вашого життя і життя Ваших близьких! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: