Тепловий насос. Купити і встановити під ключ

Що таке тепловий насос?

Тепловий насос ‒ це пристрій для перенесення теплової енергії від джерела до споживача. На відміну від мимовільної передачі тепла, яка завжди відбувається від гарячого тіла до холодного, тепловий насос переносить тепло в зворотному напрямку. 

Для роботи теплового насоса потрібне зовнішнє джерело енергії. Найбільш поширена конструкція теплового насоса складається з компресора, теплового розширювального клапана, випарника і конденсатора. Теплоносій, що циркулює всередині цих компонентів, називається холодоагентом.

Відомими прикладами теплових насосів є холодильники і кондиціонери. Теплові насоси можуть використовуватися як для нагрівання, так і для охолодження. Коли тепловий насос використовується для нагрівання, він реалізує той самий тип термодинамічного циклу, що й холодильник, але в протилежному напрямку, вивільняючи тепло в приміщенні, що нагрівається, і забираючи тепло з більш холодного навколишнього повітря.

Тепловий насос ‒ сучасне джерело енергії для роботи систем кондиціонування, опалення гарячого водопостачання. На відміну від інших теплогенераторів (газових, дизельних, електричних), тепловий насос «викачує» накопичену за теплу пору року енергію з навколишнього середовища ‒ ґрунту, скельної породи, водойми.

Домашній тепловий насос і промисловий_промислові теплові насоси і для дому_купити, встановити, монтаж, обслуговування_Електрика під ключ Івано-Франківськ 5

Промислові теплові насоси і для дому

Які переваги має тепловий насос?

Які ж переваги дає використання теплового насоса? Перш за все, це підвищення рівня комфорту. Вибравши тепловий насос замість системи, що працює на рідкому паливі, ви зменшите пожежонебезпечність свого будинку, позбудетеся від димової труби, запаху дизельного палива та необхідності пам’ятати про те, щоб вчасно замовити його доставку.

Якщо ви хотіли б встановити систему, що працює на електриці, але для цього не вистачає підключеної електричної потужності будинку, тепловий насос може вирішити цю проблему ‒ для його використання вистачить чверті потужності, необхідної для традиційної системи опалення. Як приклад, можна подивитися теплові насоси Thermia шведського виробництва на сайті дистриб’ютора.

Отже, використання теплового насоса ‒ це ще й економія енергії та грошей. Але ціни на енергоносії весь час змінюються, і різниця між ними скорочується. При цьому різниця у вартості установки теплового насоса з ґрунтовим теплообмінником і котельні на дизельному паливі з паливним господарством, димарем, системою автоматичного управління окупиться за 3‒5 років.

Тепловий насос ‒ це пристрій, який може забезпечувати ваш будинок опаленням взимку, охолодженням влітку і виробництвом гарячої води цілий рік.

Теплові насоси для опалення вашого будинку.

Конструктивно будь-який тепловий насос складається з двох частин: зовнішньої, яка «забирає» тепло поновлюваних джерел, і внутрішньої, яка віддає це тепло в систему опалення або кондиціонування вашого будинку. Сучасні теплові насоси відрізняються високою енергоефективністю, що в практичному плані означає, що споживач, тобто власник будинку, використовуючи тепловий насос, витрачає на обігрів або охолодження свого житла в середньому лише чверть тих грошей, які він витратив би, якщо б теплового насоса не було.

Інакше кажучи, в системі з тепловим насосом 75 % корисного тепла (або холоду) забезпечується за рахунок безкоштовних джерел ‒ тепла землі, ґрунтових вод або нагрітого в приміщеннях і використаного повітря, яке викидається на вулицю.

Розглянемо, як діє чи не найпопулярніший у побуті тепловий насос, який працює за рахунок тепла землі. Робота теплового насосу відбувається в кілька циклів.

Зовнішня частина «земляного» теплового насоса ‒ це замкнута система труб, закопаних в землю на певну глибину, де температура цілий рік стабільна і становить 7‒12 °C. Щоб «зібрати» достатню кількість енергії землі, потрібно, щоб загальна площа, яку займає система підземних труб, була в 1,5‒2 рази більшою від всієї опалювальної площі будинку. Ці труби заповнені холодоагентом, який нагрівається до температури землі.

Холодоагент має дуже низьку температуру кипіння, тому здатний перейти в газоподібний стан вже при температурі ґрунту. Далі цей газ надходить в компресор. Саме цей компресор і витрачає всю необхідну для роботи теплового насоса енергію, але порівняно, наприклад, з опаленням від газового котла, ці витрати помітно нижчі. 

Отже, нагрітий до температури 7‒12 °C газоподібний холодоагент з підземних труб в камері компресора сильно стискається, що призводить до його різкого нагрівання. Щоб зрозуміти це, просто згадайте, як нагрівається звичайний велосипедний насос, коли ви накачуєте шини. Принцип той самий.

Після циклу стиснення, ми отримали гарячу пару під високим тиском, яка подається вже у внутрішню, «домашню» частину теплового насоса. Тепер цей газ може бути використаний для системи повітряного опалення або для нагріву води в системі водяного опалення і гарячого водопостачання. Також ця гаряча пара може застосовуватися у системі «тепла підлога».

Віддаючи тепло в систему опалення, гарячий газ охолоджується, конденсується і перетворюється в рідину. Ця рідина надходить в розширювальний клапан, де її тиск знижується. Тепер рідкий холодоагент низького тиску знову прямує в підземну частину для нагріву до температури землі. І всі цикли повторюються.

Господарю на замітку. Тепловий насос ‒ сучасне опалення та реальні значення ефективності теплових насосів залежать від температурних умов, тобто в холодні дні їхня ефективність падає. Вона становить близько 150 % за температури -20 °C, і близько 300 % за температури джерела +7 °C.

Ефективність використання теплових насосів.

На кожен 1 кВт електроенергії, споживаної тепловим насосом для роботи його компресора, в середньому виробляється близько 4 кВт корисної теплової енергії. Це відповідає 300 % ефективності.

Порівняння опалення за допомогою теплового насоса з іншими способами.

Наприклад, дані представлені Європейською асоціацією теплових насосів (EHPA) дають такі цифри:

– Електричний котел, енергоефективність ‒ 35‒45 %

– Котел на рідкому паливі або газі, енергоефективність ‒ 70‒96 %

– Тепловий насос, енергоефективність ‒ 150‒400 %

Треба розуміти, що показники ефективності теплових насосів відрізняються залежно від конкретних умов, у яких діє ваш пристрій. Так, якщо ви використовуєте «земляний» тепловий насос, і у вас на ділянці глинистий ґрунт, то ефективність теплонасоса буде приблизно вдвічі вищою, ніж якби труби теплового насоса лежали в піщаному ґрунті.

Також треба пам’ятати, що укладання підземної частини повинно здійснюватися нижче від позначки промерзання ґрунту. Інакше тепловий насос працювати взагалі не буде.

Реальні значення ефективності теплових насосів залежать від температурних умов, тобто в холодні дні їхня ефективність падає. Вона становить близько 150 % за температури -20 °C, і близько 300 % за температури джерела +7 °C. Але технології не стоять на місці ‒ сучасні моделі відрізняється більшою енергоефективністю, причому ця тенденція зберігається.

Теплові насоси для охолодження будинку.

За своїм принципом дії тепловий насос аналогічний до холодильних агрегатів або чілерів. Тому в літній час він може застосовуватися не для обігріву будинку, а для його охолодження або кондиціонування. Згадаймо, що, якщо мова йде про «земляний» теплонасос, то температура ґрунту стабільна в межах 7‒12 °C цілий рік. І за допомогою теплового насоса вона може передаватися в приміщення будинку.

Принцип роботи системи охолодження за допомогою теплового насоса аналогічний до системи опалення, тільки замість радіаторів використовуються фанкойли. За пасивного охолодження теплоносій просто циркулює між фанкойлами і свердловиною, тобто холод зі свердловини прямо надходить в систему кондиціонування, але сам компресор при цьому не працює. Якщо пасивного охолодження недостатньо, включається компресор теплового насоса, який додатково охолоджує теплоносій.

Теплові насоси та їх типи.

Побутові теплові насоси бувають трьох основних типів, що розрізняються за зовнішнім джерелом тепла:

– «земляні» або «ґрунт‒вода», «ґрунт‒повітря»;

– «водяні» або «вода‒вода», «вода‒повітря»;

– «повітряні» або «повітря‒вода», «повітря‒повітря».

Найпопулярніші ‒ це теплові насоси, що використовують тепло землі або так звані «земляні» теплові насоси. Це найефективніші, але й найдорожчі з усіх типів. Труби, що йдуть під землю, можуть розташовуватися вертикально або горизонтально. Залежно від цього, «земляні» теплові насоси діляться на вертикальні і горизонтальні.

Вертикальні теплові насоси вимагають занурення труб, по яких циркулює холодоагент, на значну глибину: 50‒200 м. Правда, є альтернатива ‒ зробити не одну таку свердловину, а кілька, але більш «дрібних». Відстань між такими свердловинами повинна бути не менше 10 м. Щоб розрахувати глибину буріння, можна грубо прикинути, що тепловий насос потужністю 10 кВт зажадає свердловини (одну або кілька) загальною глибиною близько 170 м. Варто також пам’ятати, що марно бурити дуже дрібні ‒ менше 50 м ‒ свердловини.

У разі горизонтального укладання дороге буріння на велику глибину не потрібно. Глибина закладення трубопроводів у цьому способі ‒ близько 1 м,  залежно від регіону установки ця величина може зменшуватися або збільшуватися. Труба з холодоагентом при цьому укладається так, щоб відстань між сусідніми ділянками була не менше ніж півтора метри, інакше збір тепла неефективний.

Для установки теплового насоса потужністю 10 кВт необхідна загальна довжина закопаної труби порядку 350‒450 м. Якщо взяти до уваги обмеження, пов’язані з сусідством різних ділянок між собою, то вам знадобиться шматок землі з розмірами 20 на 20 метрів. Чи є така вільна ділянка в наявності ‒ велике питання.

Як вибрати потрібний тепловий насос.

Якщо ви живете в зоні помірного клімату, наприклад, на Північному Заході, то найбільш ефективний варіант для вас ‒ тепловий насос, що використовує тепло землі. Причому, краще встановити вертикальний варіант теплонасоса, особливо, якщо ваш будинок знаходиться на скельних породах, де знайти вільну велику ділянку землі проблематично. Але такий тип теплового насоса найбільш дорогий за сумою капітальних витрат.

У зоні з м’яким кліматом можна встановити тепловий насос «повітря‒вода», який не вимагає надмірних капітальних витрат і особливо ефективний в місцевості, де сезонні коливання температур порівняно невеликі.

Залежно від принципу дії, бувають електричні теплові насоси і газові теплові насоси. Більш популярні моделі, що працюють від електрики.

Ще одне важливе зауваження. Доброю ідеєю є комбіновані моделі теплових насосів, які поєднують класичний варіант теплонасоса з газовим або електричним нагрівачем. Такі нагрівачі можуть застосовуватися за несприятливих погодних умов, коли ефективність теплового насоса знижується. Як вже говорилося, особливо зниження ефективності властиве тепловим насосам «повітря‒вода» і «повітря‒повітря».

Комбінація цих двох джерел тепла дозволяє знизити вартість капітальних витрат і збільшити термін окупності теплонасосної установки.

Переваги та недоліки теплових насосів.

Головною перевагою теплових насосів є їхні низькі експлуатаційні витрати. Тобто вартість виробленого тепла або охолодження для кінцевого споживача є найнижчою порівняно з іншими способами опалення / кондиціонування. Крім цього, система з тепловим насосом практично безпечна для будинку. Отже, спрощуються вимоги до систем вентиляції його приміщень і підвищується рівень пожежної безпеки, що також позитивно впливає на вартість установки цих систем.

Теплові насоси прості в експлуатації  доволі надійні, а ще ‒ практично безшумні.

Ще один плюс ‒ ви легко можете переключити тепловий насос з опалення на охолодження в разі потреби. Потрібно лише мати вдома не тільки опалювальні радіатори, а й фанкойли.

Але є у них і мінуси, головний з яких є зворотним боком головного плюса ‒ капітальні витрати на їх установку доволі істотні. Ще одним недоліком теплових насосів до недавнього часу була порівняно низька температура теплоносія ‒ не більше 60 оC. Останні розробки дали змогу усунути цей недолік. Правда, і ціна на такі моделі вища, ніж на стандартні.

Тепловий насос і його обмеження з використання.

Тепловий насос, як інженерне рішення для системи опалення, вже доволі давно відомий не тільки фахівцям, але і простим споживачам. Проте продажі цього обладнання до сьогодні були обмежені двома чинниками:

– низькою порівняно із країнами Євросоюзу вартістю енергоресурсів (електрику, газ, нафтопродукти);

– низькими характеристиками теплоносія на виході, що обмежують можливість використання стандартних приладів опалення (радіатори і конвектори).

І якщо з першим фактором небезуспішно бореться держава ‒ ціни на енергоресурси зростають щорічно, то усунути другу проблему вдалося виробникам конвекторів.

Так склалося, що найчастіше разом з тепловими насосами для опалення приміщення використовували систему теплих підлог. Причина цього дуже проста: тепловий насос може давати воду для опалення з температурою 50‒55 °C.

При цьому використання теплих підлог для опалення приміщень пов’язане з низкою труднощів, які обмежують застосування їх на практиці і пригальмовують розвиток ринку теплових насосів.

По-перше, неможливо отримати питому потужність вище 80 Вт з квадратного метра поверхні теплої підлоги. Тож в умовах нашого клімату використовувати таке опалення в якості основного можна тільки в разі хорошої теплоізоляції будівлі, що забезпечує мінімальні тепловтрати.

По-друге, меблі та інші деталі інтер’єру, встановлені в кімнаті, знижують площу обігріву.

Отже, відсутність на ринку сучасних опалювальних приладів зумовило слабке застосування на практиці теплових насосів.

Але тепер ситуація докорінно змінилася ‒ з’явилися нові моделі конвекторів з примусовою конвекцією. При цьому, якщо раніше випускалися виключно вбудовані в підлогу моделі, то тепер можна придбати настінні модулі і для підлоги.

Настінний конвектор з примусовою конвекцією та функцією опалення і охолодження складається з 4 основних елементів:

– мідно-алюмінієвий теплообмінник для збільшення теплопередачі від води до повітря в приміщенні;

– вентилятор з енергоефективним двигуном постійного струму для примусової подачі повітря через теплообмінник, що має низький рівень шуму (23‒33 дБ) і низьке споживання електричної енергії (5‒18 Вт);

– блок автоматики для управління мікрокліматом у приміщенні з функцією програмування різних режимів;

– корпус, оснащений конденсатовідвідниками і отвором для кращої циркуляції повітря (декоративно-захисна функція).

Ключовий момент полягає в тому, що конвектори нового покоління мають технічні характеристики порівнянні з характеристиками стандартних конвекторів та радіаторів, які працюють у звичайних системах опалення.

Так, наприклад, сталевий панельний радіатор висотою 50 см і довжиною 120 см за стандартної температури теплоносія 60‒80 °C (коли джерелом тепла є газовий або рідко ‒ твердо-паливний котел) може віддавати близько 1,4 кВт тепла, що в середньому відповідає 15 м2  опалювальної площі.

Інший, не менш популярний опалювальний прилад ‒ алюмінієвий радіатор, за таких самих характеристик теплоносія 60‒80 °С, буде в середньому видавати 1,7 кВт (для 14 секційного радіатора висотою 50 см і довжиною 110 см).

А, наприклад, настінний конвектор висотою 45 см і довжиною 125 см за середньої швидкості роботи вентилятора може виробляти 1,7 кВт теплової потужності за температури 45‒55 °C і 1,4 кВт за 40‒50.

Щоб забезпечити таку потужність за вказаної температури теплоносія, довелося б створювати панельний радіатор розміром 2,5‒3 метри, що звичайно неможливо для житлових приміщень.

Теплові насоси – робота на охолодження.

Як відомо, теплові насоси використовуються не тільки для опалення, але й для охолодження приміщень. Якщо раніше для реалізації цієї функції доводилося використовувати кондиціонери, стельові фанкойли, що передбачало додаткові витрати, то тепер для цієї мети знову слугують конвектори. Щоб отримати цю можливість, достатньо передбачити під час монтажу конвекторів пристрій для відведення конденсату. Отже, потенціал теплових насосів використовується в повній мірі, а економія енергії не обмежена тільки сезоном опалення.

Поява на ринку сучасних конвекторів з системою примусової конвекції, які можуть працювати в низькотемпературних системах, як на обігрів, так і на охолодження, а за своїми характеристиками успішно конкурують з популярними сталевими або панельними радіаторами, мабуть, призведе до значного зростання продажів теплових насосів.

Промислові теплові насоси і для дому – чому варто саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В будь-якому випадку, якщо Ви маєте бажання купити і встановити тепловий насос – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це тепловий насос, який в першу чергу забезпечить комфорт та економоію для Вас і Ваших близьких! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: