Зарядні електричні станції для електромобілів

Що таке зарядна станція, станція зарядки для електромобілів?

Зарядна станція – це елемент міської інфраструктури, що надає електроенергію для зарядки акумуляторного електротранспорту, такого як електромобілі, електроавтобуси та електробуси, електроскутери, електросамокати, гіроскутери, сігвеї, електровелосипеди і т.п.

Електромобілі та зарядні станції розглядаються як важливий елемент управління попитом на електроенергію (перші випробування передачі енергії від автомобілів в електричну мережу почалися в січні 2009 року в місті Ньюарк, штат Делавер, США).

Станція зарядки електромобілів (СЗЕ) зовні і по конструкції схожа на бензоколонку АЗС. Також існують сонячні зарядні станції (СЗС), які живлять акумулятори СЗЕ за допомогою сонячних панелей. Розробляються і застосовуються також бездротові зарядні пристрої для електромобілів та іншого електричного транспорту.

Для прикладу, швейцарська компанія ABB має виробництво Terra High Power DC, найшвидшого і потужного зарядного пристрою для електричних автомобілів. Цей пристрій має максимальну вихідну потужність в 350 кВт, що в три рази вище потужності зарядних станцій Tesla Superchargers. 

Є багато проектів по будівництву мережі «заправних» станцій для електромобілів в різних країнах.

Зарядна електрична станція. Зарядні електричні станції для електромобілів_електричні станції на електричне авто_купити, встановити_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Зарядна станція для авто. Купити і встановити під ключ

Чи можуть станції для електромобілів можуть стати новою золотою жилою для бізнесу?

По мірі того, як на дорогах з’являється все більше електричних автомобілів, бізнес, пов’язаний з інфраструктурою для електротранспорту стає все більш привабливим. Перш за все це стосується мереж загальнодоступних зарядний станцій.

Tesla була першою компанією, яка не тільки стала випускати електромобілі, а й створила власну глобальну мережу зарядних станцій, але тепер аналогічні мережі з’являються повсюди. Навіть McDonalds тепер монтує зарядні станції біля своїх ресторанів.

Більш того, деякі мережі бензинових заправок теж вирішили йти в ногу з часом і паралельно з традиційною торгівлею нафтопродуктами пропонують послуги із зарядки електромобілів. Однак бензозаправки погано призначені для такого роду діяльності, оскільки зарядка електромобілів істотно довша, ніж заправка традиційним пальним.

До того ж, розташування бензинових заправок диктується, крім іншого, екологічними нормами, в той час як для електричних зарядних станцій таких норм немає, оскільки від них немає шкоди навколишньому середовищу. Вони можуть розташовуватися прямо на тротуарі або на стіні будинку, на стоянках супермаркетів, готелів чи ресторанів.

Власники таких місць вже зрозуміли, що наявність зарядної станції стає додатковим чинником залучення нових покупців і клієнтів. Тому вони охоче надають місця під них безкоштовно, а в деяких випадках навіть готові заплатити компанії, яка не тільки змонтує «розетки» для електромобілів, але і буде експлуатувати їх. В результаті такого «симбіозу» з’являються компанії, які пропонують власникам електромобілів заряджатися безкоштовно.

Зараз співвідношення між бензиновими АЗС і зарядними станціями для електромобілів навіть в США, де така інфраструктура досить розвинена, все ще становить десять до одного. Воно поки що відповідає хоч і стрімко зростаючому, але все ж невеликій кількості електричного транспорту на дорогах.

Але ситуація змінюється буквально на очах, і надання послуг зарядки електромобілів може стати новою золотою жилою для бізнесу будь-яких розмірів – від великих енергетичних компаній до малих приватних ресторанів і кафе.

Типи зарядних станцій для електромобілів.

Існують ультрашвидкі станції, швидкі і повільні. Ці типи зарядних станцій розрізняються за потужністю і, отже, швидкістю з якою вони можуть зарядити електромобіль. Потужність зарядних станцій вказується в кіловатах (кВт). Кожен тип зарядних станцій має свій тип роз’ємів, які, в свою чергу, діляться по робочої потужності і типу робочого струму (змінний чи постійний). Нижче ми розповімо про основні типи зарядних станцій і роз’ємів, які зараз можна зустріти в Україні.

Ультрашвидкі зарядні станції для електромобілів.

Це стаціонарні станції з великою потужністю і з не знімними зарядними кабелями. До групи ультрашвидких станцій входять як зарядні станції постійного, так і змінного струму. Є три умовних великі групи:

Зарядні станції постійного струму з потужністю 50 кВт (два типи роз’ємів).

Зарядні станції змінного струму з потужністю 43 кВт (один тип роз’єму).

Tesla Supercharger – зарядна станція постійного струму з потужністю 120 кВт.

Ультрашвидкі зарядні станції на сьогоднішній день – найшвидший спосіб зарядити електромобіль. Їх можна зустріти на автомагістралях або великих публічних парковках. Такі станції забезпечують постійний або змінний струм великої потужності і можуть зарядити автомобіль до 80% за 20-40 хвилин. У більшості випадків ультрашвидкі станції відключаються, коли акумулятор електромобіля заряджений приблизно на 80%, щоб захистити батарею і продовжити термін її служби.

Ультрашвидка зарядка на станції може використовуватися тільки на тих автомобілях де можливість її застосування передбачена спочатку і присутній спеціалізований тип зарядного роз’єму.

Зарядні станції з роз’ємом CHAdeMO забезпечують потужність заряду до 62,5 кВт при постійному струмі 125 А і напрузі 500 В. Слідом за ними йдуть роз’єми Combined Charging System (CCS) з потужністю заряду 50 кВт. і навіть хто з постійним струмом. Обидва цих типу роз’ємів зазвичай заряджають електромобіль до 80% за півгодини в залежності від ємності акумулятора і початкового рівня заряду.

Крім роз’ємів для ультрашвидких зарядних станцій постійного струму існує ще один роз’єм для трифазного змінного струму – Type 2, здатний забезпечувати потужність заряду 43 кВт. (При трифазному струмі 63 А). Ультрашвидкі зарядні станції змінного струму заряджають електромобілі за той же час, що і аналогічні станції постійного струму в залежності від ємності батареї і початкового рівня заряду акумулятора.

Окремо в класі ультрашвидких зарядних станцій варто розглянути роз’єм Tesla Type 2 на станціях Tesla Supercharger. Ці станції здатні видавати до 120 кВт. На жаль, скористатися такою потужністю можуть тільки власники автомобілів Tesla.

Клас ультрашвидких зарядних станцій стрімко розвивається і в найближчі 3-5 років заплановано збільшення потужності станцій спочатку до 150 кВт, а потім до 350 кВт, що значно скоротить загальний час зарядки.

Список електромобілів з можливістю ультрашвидкий зарядки і роз’ємами типу CHAdeMO, включають в себе Nissan Leaf, Mitsubishi Outlander PHEV і Kia Soul EV. Список CCS-сумісних моделі включає BMW i3, VW e-Golf і Hyundai Ioniq Electric. Tesla Model S і Model X можуть використовувати виключно зарядні станції Supercharger, і єдина модель, яка в даний час може заряджатися від ультрашвидкий станції змінного струму з роз’ємом Type 2 – це Renault Zoe.

Швидкі зарядні станції для електромобілів.

Швидкі зарядні станції видають в електромобіль одно- або трифазний змінний струм. На деяких з них зарядні кабелі є елементом станції, на інших передбачена тільки розетка, а кабель автовласникові треба використовувати свій. Як і з ультрашвидкий станціями, швидкі зарядні станції також можна розділити на три типи:

Зарядні станції потужністю 7 кВт (три типи роз’ємів).

Зарядні станції потужністю 22 кВт (один тип роз’єму).

Зарядна станція 11 кВт – з роз’ємом Tesla.

Швидкі зарядні станції заряджають електромобіль одно- або трифазним змінним струмом і мають потужність 7 кВт або 22 кВт (однофазні або трифазні) при силі струму 32 А. Час зарядки на таких станціях індивідуально і залежить від потужності бортового зарядного пристрою електромобіля, але, орієнтовно, зарядна станція з потужністю 7 кВт заряджає сумісний з нею електромобіль з акумулятором 30 кВт⋅ч за 3-5 годин, а зарядний пристрій потужністю 22 кВт заряджає сумісних з нею електромобіль за 1-2 години.

При цьому вирішальним фактором буде потужність бортового зарядного пристрою електромобіля. Бо якщо воно розраховане на 7кВт, то підключення до більш потужної зарядної станції не призведе до прискорення заряду. Споживана потужність буде обмежена потужністю вбудованого зарядного пристрою. Переважна частина електромобілів на українському ринку має вбудований зарядний пристрій 3,5 кВт, рідше 7кВт. Наприклад, Nissan Leaf зі стандартним вбудованим зарядним пристроєм 3,3 кВт буде споживати максимум 3,3 кВт, навіть якщо швидка зарядна станція може видавати 7 кВт або 22 кВт.

Роз’єми Tesla і відповідні зарядні станції забезпечують потужність 11 або 22 кВт, але призначені тільки для електромобілів Tesla.

Швидкі зарядні станції, як правило, можна знайти в місцях довготривалих парковок, таких як автостоянки, супермаркети або розважальні центри, де автовласники залишають свої електромобілі на кілька годин.

Майже всі електромобілі та гібридні автомобілі здатні заряджатися від швидких зарядних станцій. На сьогоднішній день роз’єм Type 2 є найпоширенішим стандартом для зарядних станцій і електромобілів, що поставляються в Україну.

Повільні зарядні станції для електромобілів.

Більшість повільних зарядних станцій розраховані на потужність до 3 кВт і є деякі моделі, здатні видавати 6 кВт. Так як повільні зарядні станції видають змінний струм, то, як і в випадку з швидкими зарядними станціями, час зарядки електромобіля варіюється в залежності від потужності бортового зарядного пристрою. Для прикладу: повна зарядка пристрою потужністю 30 кВт зазвичай займає 6-12 годин. Повільні зарядні станції бувають стаціонарними або переносними.

Повільна заряд – дуже поширений метод зарядки електромобілів, який використовується багатьма власниками будинку протягом ночі. Проте, застосування повільних зарядних станцій не обов’язково обмежено будинком. Повільні зарядні станції з успіхом використовують і на громадських парковках або біля офісів, де електромобіль знаходиться тривалий час. Через більш тривалого часу, потрібного для заряду акумулятора, повільні зарядні станції в якості громадських точок заряду зустрічаються набагато рідше швидких.

Хоча повільний зарядний пристрій може бути включений в звичайну розетку, через більш високі постійні навантаження і тривалий час використання, настійно рекомендується встановлювати для таких станцій окрему силову розетку з окремим автоматичним вимикачем.

Роз’єми і кабелі. Ємність батареї електричної станції та зарядка автомобіля.

На ультрашвидких зарядних станціях, в основному, використовуються роз’єми CHAdeMO, CCS або Type 2. У швидких і повільних зарядних станціях зазвичай використовуються розетки Type 2, Type 1 або Commando.

На електромобілях європейських моделей (Audi, BMW, Renault, Mercedes, VW і Volvo), як правило, встановлюються розетки Type 2 або сумісні з ними CCS-2, в той час як азіатські виробники (Nissan і Mitsubishi) вважають за краще встановлювати на своїх моделях розетки Type 1 і CHAdeMO як окремо, так і обидві розетки одночасно. Виняток з цього списку складають тільки Hyundai Ioniq Electric і Toyota Prius Plug-In.

Багато електромобілі поставляються як із зарядним кабелем, так і з повільною переносною зарядною станцією. Зазвичай, кабель має один роз’єм ідентичний типу роз’єму на електромобілі, а інший або Type 1 або Type 2 в залежності від регіону для якого призначається електромобіль. Переносна зарядна станція має з одного боку роз’єм ідентичний типу розетки на електромобілі, а з іншого боку звичайний побутовий роз’єм SHUKO. Що дозволяє заряджати електромобіль практично в будь-якому місці, де доступна електромережу.

Наприклад, Nissan Leaf, поставляється з повільною зарядної станцією з роз’ємами SHUKO-Type 1 і кабелем Type 2-Type 1. Renault Zoe має інший комплект зарядних кабелів і поставляється з зарядної станцією SHUKO-Type 2 або кабелем Type 2-Type 2.

У чому вимірюється ємність акумулятора електромобіля? Ємність батареї будь-якого електромобіля вимірюється в кіловат-годинах (кВт · год). Наприклад, у Tesla Model X P100D відповідний показник дорівнює 100 кВт · год. Тобто її батарея здатна видавати потужність в 100 кВт протягом однієї години або 1 кВт протягом ста годин.

Чи обов’язково використовувати спеціальні станції зарядки електромобілів? Електромобіль можна заряджати від стандартної європейської розетки з номінальною напругою 220 вольт. Проте у виділеній під зарядку електромобіля станції є переваги в швидкості та безпеці.

Як розрахувати час зарядки електромобіля через електричну станцію?

Візьмемо як приклад батарею Tesla Model S 75D, ємність якої становить 75 кВт · год. Для її повної зарядки протягом години необхідно подавати потужність 75 кВт, для зарядки протягом п’яти годин – 15 кВт. Максимальну потужність зарядного пристрою можна розрахувати за формулою Вольти · ампери = Потужність. Тобто батарея електромобіля ємністю 75 кВт · год зарядиться:

– від стандартної побутової європейської розетки за ≈21 годину (напруга 220 вольт і сила струму 16 ампер);

– від Tesla Wall Connector за ≈4 години (час залежить від можливостей мережі і наявності в автомобілі опції Dual Charger);

– від зарядний станцій з потужність струму 22 кВт за ≈3 години (KEBA, ABL, Schneider Electric);

– від Supercharger або ChaDeMo за ≈1,5 години.

 Купити і встановити зарядну станцію для електромобілів. Чому варто співпрацювати саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання купити і встановити електричну електростанцію для автомобіля – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це зарядна електрична станція для авто, яка в першу чергу принесе Вам додаткову унікальність та додаткові гроші! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: