Електропроводка. Електрична проводка

Як правильно зробити електропроводу для квартири, дому?

Монтаж проводки в приватному будинку є трудомістким процесом, але тим не менше? він під силу навіть електрику-початківцю! Якщо ви хочете самостійно виконати всі розрахункові роботи і маєте під рукою весь необхідний інструмент, або ж просто хочете проконтролювати електрика, далі ми розглянемо весь процес від А до Я. Щоб технологія була зрозуміла навіть для початківців (так би мовити, чайників) ми крок за кроком розглянемо, як прокласти електропроводку в будинку своїми руками.
Процес складається з декількох основних етапів:
– вибір способу прокладки (відкритий, прихований);
– створення електричної план-схеми або монтажного проекту по електриці;
– розмічувальні роботи;
– вибір необхідних елементів;
– безпосередньо електромонтаж;
– отримання дозволу на підключення до місцевої електромережі.
Електропроводка в квартирі дуже схожа на електропроводку в домі, саме тому на прикладі нового будинку розглянемо, як самостійно провести електропроводку, а саме здійснити: вибір виду електромонтажу, створити з фахівцем електричну план-схему (монтажний проект) по електриці, розмічувальні роботи, вибір виробів для електроустановки, розрахунок матеріалів, електромонтажні роботи в домі.

Електропроводка в квартирі, в домі, в будинку_Електрична проводка_Електричний монтаж. Електромонтаж для дому_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Електропроводка в квартирі, домі ‒ покрокова інструкція

Вибір виду електричного монтажу для Вашої квартири чи будинку.

Перше з чого потрібно почати ‒ визначитися зі способом монтажу електричних ліній. Сьогодні використовується розводка відкритого і прихованого типу. Відкрита електропроводка ‒ це кріплення всіх складових елементів по готових стінах (траси прокладаються в спеціальних кабельних каналах).

Перевага відкритої електропроводки у тому, що:
– пошкоджену ділянку можна без проблем відремонтувати (не потрібно розрізати шпалери, руйнувати оштукатурені стіни і т. д.);
– простіші установчі та підготовчі роботи (не потрібно руйнувати стіни для прокладання електрики в будинку);
– зручно додавати нові точки розгалуження.
Недолік у цього способу монтажу один ‒ він дуже часто не вписується в загальний інтер’єр кімнат, оскільки кабельні канали виглядають неестетично.

Прихована електропроводка в будинку користується більшою популярністю. В цьому випадку дроти та кабелі укладають в стінах, для цього бурять штроби ‒ канавки в стінах, стелі та підлозі, або за підвісною стелею і обшивками стін.

Перевага такого методу:
– не псує інтер’єр кімнат своїм виглядом;
– така проводка є пожежостійкою;
– вона дешевша, ніж зовнішня;
– ймовірність пошкодження значно менша;
– висока довговічність усіх елементів.

Серед недоліків можна згадати такі:
– складність ремонту та експлуатації (щоб замінити електропроводку в будинку або під’єднати нову точку, потрібно розкривати обшивку стін;
– у разі несправності дуже складно знайти точне місцезнаходження поломки, якщо не використовувати спеціальні прилади, наприклад, саморобний металошукач;
– заборонена в дерев’яному будинку, згідно з ПУЕ 7.1.38;
– для електромонтажних робіт потрібно більше досвіду і набір інструментів.

Рекомендуємо Вам все ж зупиняти свій вибір на останньому способі, оскільки він більш довговічний і всю лінію не видно. За вибору якісних комплектуючих і правильного монтажу електропроводки в будинку ймовірність поломки вкрай низька.

Створення план-схеми або монтажної схеми електричної мережі.

Для того, щоб накреслити план-схему електропроводки, необхідно спочатку передбачити місця знаходження таких елементів в приватному будинку:
– визначити, де входить ввідний кабель, і де буде розташований електрощитова (електрощиток);
– автоматика (автоматичний вимикач, реле напруги, дифавтомати, можливо УЗІП);
– потужна побутова техніка (наприклад, пральна машина, електричний котел, кухонна плита), оскільки для неї потрібна окрема силова лінія;
– настільні світильники;
– розетки, вимикачі, розподільчі коробки.

Варто зазначити такі вимоги та рекомендації для створення план-схеми (монтажного проекту) розводки електрики в будинку:
1. Електричні проводи повинні проходити по стінах і стелі тільки строго вертикально і горизонтально. Поворот повинен здійснюватися під прямим кутом. Можна також провести електропроводку по підлозі, якщо використовувати спеціальний електротехнічний плінтус.
2. Місце прокладки проводки по стіні повинно знаходитися на відстані 20 см від стелі, при цьому до місць установки розеток і вимикачів лінії опускаються строго вниз.
3. Від дверних і віконних прорізів мережа повинна проходити на відстані 10 см.
4. Вимикачі необхідно робити на відстані 80 см (або 150 см) від підлоги, з боку дверної ручки.
5. Монтаж розеток здійснюється на відстані 30 см від підлоги, при цьому над кухонною стільницею розетки необхідно встановлювати на висоту 10 см.
6. У кімнатах з підвищеною вологістю вимикачі й розетки розміщувати не рекомендується. Найкраще вивести всі необхідні елементи за межі кімнати.

На підставі рекомендацій переходьте до створення свого власного проекту розводки електропроводки. Після того, як проектна схема буде зроблена, переходимо до розмічувальних робіт.

Електрична проводка – розмічувальні роботи під електричний монтаж.

Розмічувальні роботи полягають у нанесенні на стіни крейдою або вугіллям траси проходження кабелю, а також місць установки її елементів. Щоб швидко і рівно зробити трасу електропроводки, рекомендується використовувати мотузку, заздалегідь забарвлену крейдою (або вугіллям). Така мотузка правильно називається розмічувальним або малярським шнуром.

Все, що потрібно для створення однієї з ділянок ‒ це закріпити один кінець мотузки в початковому положенні і акуратно протягнути його до кінцевої точки (щоб пофарбована мотузка не торкнулася стіни). Після цього мотузку потрібно натягнути і різко відпустити, щоб слід залишився на стіні.

Електропроводка і вибір матеріалів та електроустаткування.

На цьому етапі необхідно обрати всі заплановані матеріали і електротехнічне устаткування для монтажу проводки. Не економте на матеріалах, якщо хочете, щоб ваша проводка працювала довго.

Рекомендуємо Вам зупинити вибір на наведених нижче елементах. Розподільчі коробки, гофра і кабель-канали з негорючих або самозатухаючих матеріалів, які не горять. Мідний кабель (його термін служби набагато довший, ніж алюмінієвого). До того ж, мідні дроти здатні витримати більш високі навантаження. Рекомендуємо такі марки, як ВВГнг або ж NYM.

Поперечний переріз дротів на розеткову групу не менше 2,5 мм2 (витримує струм до 25 А, але зазвичай захищається автоматом на 16 А, чого достатньо для домашніх умов, хоча краще здійснити розрахунок перетину кабелю для індивідуальних умов застосування). Для монтажу освітлення можна вибрати кабель з січенням дротів 1,5 мм2, але для підключення потужної побутової техніки доведеться придбати товстіший провідник ‒ 4 мм2.

Окремо хотілося б зробити акцент на виборі розподільчого щитка, в якому будуть встановлені всі захисні автомати. Добре, якщо щиток укомплектований PE і N шиною, прозорими дверцятами для зручності перевірки стану автоматів, а також додатковими корисними «фішками». Наприклад, розподільні щитки SliimBox від компанії EKF крім шин і дверцят оснащені вбудованим бульбашковим рівнем для точного монтажу і спеціальною розміткою для підведення кабель-каналу. При цьому вони недорогі і виготовлені з якісного ABS-пластику.

Розрахунок матеріалів.

Крім того, що Вам необхідно підрахувати точну кількість розеток, вимикачів, коробок, ще потрібно подбати про довжину проводу для монтажу всієї електропроводки в будинку. Обов’язково придбайте довжину з запасом, інакше в процесі роботи може виникнути неприємність, коли до кінцевої точки Вам не вистачить буквально 10‒15 см.

Радимо Вам розраховувати довжину з урахуванням таких правил:
– для настановних коробок до довжини додаємо 10‒15 см + глибина коробки;
– для монтажу світильників додаємо 10‒20 см, залежно від того, який буде встановлено світильник. Підбирайте довжину так, щоб дріт, який стирчить зі стелі, можна було заховати в світильнику, також щоб було зручно виконати з’єднання.
– до довжини кожного відрізка додаємо 10‒15 см для з’єднання проводів між собою.

Варіант для ледачих: потрібно помножити площу будинку на 2 ‒ це і буде потрібна довжина кабелю для домашньої проводки. 

Електромонтажні роботи у вашому будинку, квартирі.

Отже, схема є, складові елементи придбані, стіни підготовлені. Тепер можна виконати монтаж електропроводки в будинку своїми руками. Крок за кроком розглянемо всі етапи електромонтажу.

Для роботи нам знадобляться такі інструменти:

1) штроборіз або маленька болгарка з алмазним диском;

2) перфоратор з коронкою по цеглині або бетону;

3) шуруповерт;

4) молоток;

5) зубило;

6) гострий ніж;

7) кельмо;

8) шпатель;

9) порохотяг.

Щоб інформація краще сприймалася, наводимо весь процес розводки електропроводки у приватному будинку в вигляді покрокової інструкції.

Крок 1 ‒ Штроблення стін

Штроборізом, болгаркою, перфоратором або вручну робимо канавки (штроби) під монтаж нової проводки в будинку. Розміри канавок повинні бути такими ‒ глибина 2 см, ширина 2 см, якщо кабель буде лежати один, а якщо кілька, то ширину підбираємо за фактом, щоб кабелі були укладені дуже щільно.

У місцях для установки розподільчих коробок, вимикачів і розеток робимо круглі поглиблення перфоратором з коронкою (глибину і діаметр штроби підбираємо відповідно до габаритів виробів). Залежно від типу стін вибираємо алмазну або побідитову коронку (для бетону) або коронку для дерева і гіпсокартону.

Крок 2 ‒ Кріплення розподільчих коробок

У колодязі (так звані круглі штроби) встановлюються коробки і підрозетники. Для їх монтажу рекомендується використовувати шурупи з дюбелями або шар азбесту (близько 2 мм). Після надійної фіксації коробок переходимо далі.

Крок 3 ‒ Монтаж кабелю

Штроба очищається від залишків пилу, каменів та інших сторонніх предметів, проґрунтовується або проливається водою, після чого необхідно в неї укласти кабель. Для кріплення електропроводки рекомендується використовувати штукатурку або алебастр. Ті, хто не хоче мати справу з розчином, можуть закріпити провід за допомогою дюбель-хомутів.

Крок 4 ‒ Підключення розеток і вимикачів

Як тільки штукатурка повністю застигне (приблизно через добу), її необхідно ретельно затерти за допомогою терки. Після цього можна переходити до установки розеток і вимикачів.

Отримання дозволу на підключення до місцевої електромережі.

Спочатку Вам необхідно пройти приймально-здавальні випробування (технічне обстеження об’єкта, де був здійснений електромонтаж). Якщо результат виявиться позитивним, Вам видадуть «Акт допуску на підключення», на підставі якого власник електромережі повинен підключити Ваш житловий об’єкт. Всі необхідні документи та інформацію про підключення Ви зможете знайти на сайті місцевої компанії-постачальника послуг електрики.

Електрична проводка для квартири чи дому  – чому варто співпрацювати саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання отримати проект і здійснити електричний монтаж електричної проовдки та іншого електроустаткування – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це електропостачання, який в першу чергу економить Ваш час та гроші! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: