ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Електропроводка в будинку. Монтаж електропроводки

Електропропроводка в будинку, домі. Електрична проводка в квартирі, будинку, домі - Електрика під ключ Івано-Франківськ

“Електропроводка в будинку. Монтаж електропроводки в приватному домі” – зміст статті:

I. Основи техніки безпеки – помилки і способи їх уникнути
II. Приклад складання схеми електропроводки в приватному будинку
III. Підготовчі роботи для влаштування електропроводки
IV. Розрахунок споживаної потужності
V. Вибір перетину кабелю по довжині і потужності
VI. Послідовність виконання монтажних робіт
VII. Встановлення контуру заземлення
VIII. Монтаж елементів розподільного щита
IX. Монтаж електропроводки закритого і відкритого типу
X. Проведення в дерев’яному будинку
XI. Час виконання і приблизна вартість деяких робіт
XII. Загальні правила підключення до електромережі
XIII. Висновки. Pамовити монтаж електропроводки. Виклик електрика на дім.

Більше, ніж будь-коли раніше, люди сьогодні потребують електроенергії, яка потрібна майже для всіх робіт – від зарядки телефону, до підігріву води. Щоб звичний стиль життя не порушувався, необхідний якісний монтаж проводки в будинку. Для його реалізації стане в нагоді досвід і практичні правила, накопичені фахівцями.

I. Основи техніки безпеки – помилки і способи їх уникнути.

Незнання або неуважність до деталей може призвести до помилок монтажу. При подальшій експлуатації така проводка в будинку стане причиною неполадок, псування майна, а іноді і пожежі. Існують нескладні правила, що дозволяють майстру діяти не навмання, а за правилами техніки безпеки:

 1. У новій будівлі перед закладкою проводки підбирається місце для щита-розподільника. Його встановлюють близько від входу, в незамерзаючому приміщенні. При складанні схеми щита розумно відразу подумати про ПЗВ (пристрій захисного відключення), контур заземлення та інші захисні пристрої.
 2. Всі роботи по заміні електропроводки (в старому житло) повинні проводитися з відключеним електроживленням на електрощиті. Потрібно залишити на ньому табличку з попереджувальним написом, щоб уникнути неприємного сюрпризу.
 3. Розведення проводки в будинку передує складанням докладного плану мережі і підключення електроприладів.
 4. Навіть якщо всі автоматичні вимикачі вимкнені, до початку робіт перевіряється наявність чи відсутність напруги на контактах або проводять поверхнях індикаторною викруткою.

Найпоширеніші помилки:

  1. Використання алюмінієвих проводів. Згідно вимог ПУЕ (правила установки електрообладнання), в житлових будинках дозволено застосовувати алюмінієві дроти перерізом не менше 16 мм ². Провід такого діаметру зазвичай використовуються тільки в кабелях, за якими струм підводиться до будинку, але не всередині нього. При заміні проводки, комбінація мідних і алюмінієвих частин недопустима – в точці їх з’єднання контакт з часом перегорить через перехідного опору.
  2. Недостатня гідроізоляція. Для довгої і безпечної роботи системи необхідно подбати про ретельну ізоляції всіх проводів в приміщеннях з підвищеною вологістю. Неякісна ізоляція найчастіше виявляє себе у ванній, комори, на кухні або терасі.
  3. Штроба. Оптимальною вважається глибина 2-2,5 см. Канавки з меншою глибиною складно штукатурити.
  4. Робота з кабелем. Забороняється діагональна прокладка; переріз проводу має розраховуватися відповідно до параметрів системи.
  5. Розподільні коробки. Для уникнення плутанини і зручності обслуговування розміщуються під стелею.

II. Приклад складання схеми електропроводки в приватному будинку.

Схему майбутньої електропроводки складають на основі плану приватного будинку. Вона складається з двох частин, електричної і монтажної. Основні елементи накидаються схематично, «для себе».

 1. Електрична схема або електропроект. Схема електропроводки в приватному будинку показує спосіб включення в ланцюг енергоспоживачів і їх кількість.
 2. Монтажна схема. Визначає місця монтажу пристроїв. Ці дані допоможуть підрахувати кількість необхідних кабелів і додаткових витратних матеріалів.

До основних елементів мережі відносять дроти, розетки, вимикачі, лічильники, запобіжники і реле, розподільні коробки, крім того:

– точку введення зовнішнього силового кабелю;

– ПЗВ (пристрій захисного відключення);

– точки підключення побутових приладів високої потужності;

– стельові і настінні світильники.

Початком електропостачання будинку є електрощит. До нього ззовні підводиться провід живлення (частіше по повітряній лінії), що подає однофазний або трифазний струм.

Щоб підвищити надійність, на щиті споживачі розбиваються на групи (підключення групами точок):

– освітлювальні прилади.

– розеткові гнізда.

– силові елементи (бойлер, електроплита, пральна машина).

– господарські групи (підвал, гараж).

Допускається розбивка споживачів по кімнатах або поверхах. В такому випадку кожна група потребує індивідуальних пристроях захисту (автомати, ПЗВ).

У кожній кімнаті є освітлювальна та розеткова група, на кухні їх більше (тепла підлога і електроплиту підключають як окрему групу). Для потужної побутової техніки та ламп-вузлів ланцюга у ванній передбачається заземлення (підключення через кабель з додатковою жилою «земля»).

III. Підготовчі роботи для влаштування електропроводки.

Щоб проводка в заміському будинку при експлуатації не доставляла проблем, проводяться підготовчі роботи і розрахунки. До них відноситься розрахунок загальної потужності приладів, що плануються до установці; на основі цих цифр вибирається кабель.

IV. Розрахунок споживаної потужності в проекті-схемою електрики.

Загальна споживана потужність складається з окремих потужностей побутових приладів, елементів освітлення та силового обладнання. Ці значення беруться зі спеціальних таблиць; їх можна знайти в технічних паспортах приладів.

Щоб самостійно отримати підсумкову споживану потужність приладів, треба підсумувати потужності всіх споживачів на цьому дроті. Відомо, що одночасно всі прилади не включаються. Тому отримана сума множиться на поправочний коефіцієнт попиту (коефіцієнт одночасного використання). Коефіцієнт дорівнює 0,8 (якщо загальна потужність менше або дорівнює 14 кВт), 0,6 (до 20 кВт), 0,5 (до 50 кВт).

Приклад: якщо отримане число становить 32,8 кВт, то орієнтовна величина споживаної потужності: 32,8 * 0,6 = 19,68 кВт.

Розділивши загальну потужність на напругу (220 В) можна дізнатися максимальну силу струму. Наприклад, якщо потужність дорівнювала 5 кВт (5000 Вт), сила струму дорівнює 22,7 А.

V. Вибір перетину кабелю по довжині і потужності.

Перетин кабелю вибирається за певним раніше максимальному току навантаження і параметру провідника (щільність струму для цього матеріалу). При силі струму 22,7 А і щільності провідника 9 А / мм2 (мідь) відповідним буде провідник з поперечним перерізом (ППС): 22,7 / 9 = 2,5 мм 2.

Мідь вважається кращим матеріалом через своїх властивостей: зносостійкості, високою тепло- і струмопровідною (навіть при окисленні), пластичності. Мідний дріт добре піддається скручуванню і витримує навантаження в два рази більшу, ніж алюмінієвий аналогічного перетину.

Оптимальним перетином для розеточної групи вважають 2-2,5 мм 2, для підключення освітлювальних приладів достатнім буде 1,3-1,5 мм 2, для потужних електроприладів краще підстрахуватися – не менш 4 мм2.

Довжину кабелю розраховують, зробивши виміри всіх прямолінійних ділянок з додаванням з кожного боку припуску по 10-15 см. Орієнтовну довжину кабелю можна отримати, помноживши площу приміщень на два.

VI. Послідовність виконання монтажних робіт.

Монтажні роботи вимагають комплексного підходу. Їх починають після придбання кабелю. Додатково купується електрофурнітура: розетки, підрозетники, вимикачі, кабель-канали та розподільні коробки.

VII. Встановлення контуру заземлення.

Будь-який приватний будинок обов’язково забезпечується контуром заземлення, який виконує кілька завдань:

– захищає мешканців будинку при появі напруги на корпусі приладу.

– підтримує безпечну роботу приладів працюють у вологому середовищі (пральні та посудомийні машини, електрична плита, бойлери та проточні водонагрівачі).

– знижує рівень шуму (перешкод) в електромережі.

Контур монтується в грунті поряд з будинком; всередину заземлення підводиться на електрощит. Воно обов’язково для:

– електротехніки високої потужності;

– джерел світла (груп ланцюга) в ванних.

VIII. Монтаж елементів розподільного щита.

Після того, як схема підключення електрики в приватному будинку підібрана, а споживачі розділені на групи, монтується розподільний щит. У ньому розташовуються:

– автомат захисту і ПЗВ (пристрій захисного відключення) – загальні;

– автомати і ПЗВ – для виділених груп;

– лічильник;

– нульова шина і головна заземлювальна шина.

На щиті функцію жили можна визначити за кольором її ізоляції:

– біла (іноді червона, чорна або коричнева) відповідає фазі;

– синя – нулю;

– жовто-зелена – захисного заземлення.

Остаточно розподільний щит для електропроводки в приватному будинку збирають після того, як закінчений монтаж проводки.

IX. Монтаж електропроводки закритого і відкритого типу.

Проводка в новому будинку укладається двома способами – відкритим і закритим, причому перший варіант частіше вибирається при неможливості застосування другого.

– Відкрита електропроводка. Вона прокладається поверх стін і при бажанні захищається кабель-каналами. Має свої переваги – завжди доступна огляду. При цьому, як будь-який технічний елемент в інтер’єрі, «ріже око». Виняток становить дизайн приміщень в стилі лофт або ретро, ​​де такі рішення вітаються.

При відкритому монтажі кабель кріпиться скобами на поверхню, потім його закривають коробом. Поглиблення для розеток і вимикачів робляться перфоратором або буром.

– Прихована електропроводка. При прихованому монтажі доводиться руйнувати стіни (пробивати канали), укладати дроти і ховати їх за стіновий обробкою. Такий спосіб більш надійний і довговічний, але одночасно трудомісткий і витратний при майбутніх переробленнях. Щоб в майбутньому не зачепити кабелі під час свердління стін, варто запастися планом розташування мережі.

Електрична проводка в будинку робиться за незмінним правилом: укладання проводиться строго горизонтально або вертикально, будь-який інший шлях не допускається. Вигини виконуються під прямим кутом.

Перед монтажем відповідно до проектом або монтажної схеми розмічаються стіни, горизонтальні і вертикальні ділянки. Це можна робити за допомогою лазерного рівня або схилу, змащеного крейдою або вугіллям. Можна сфотографувати стіни з нанесеною розміткою. Пам’ятка допоможе в майбутньому не зачепити проводку свердлом або цвяхом.

При прихованому монтажі штроби (канавки в поверхні стіни) пробиваються долотом або болгаркою або спеціальним штроборезом. Провід укладаються в штроби, їх закріплюють і маскують гіпсом або алебастром. Іноді приховану проводку проводять не в штробі, а під плінтусом, що зберігає доступ і можливість перевірки.

X. Проведення електропроводки в дерев’яному будинку.

Організація проводки в такому житлі має свої особливості. Внутрішня проводка із заглибленням проводів в стіни збільшує ймовірність пожежі для дерев’яних конструкцій. Тому найбільш безпечним є відкритий варіант.

Переважно використовувати плоский кабель; для виключення провисання його фіксують кріпленням з жерсті або пластику.

Коли мережу зібрана і всі елементи підключені, перевіряється справність.

XI. Час виконання і приблизна вартість деяких робіт.

Монтажний проект на електрику (електропроект) в середньому виконується за 3-5 днів. Монтажний проект по всій електриці буде коштувати – 50 грн. / Кв.м. і проект по електриці – 75 грн / кв.м.

Електромонтаж «під ключ» в будинку в середньому виконується за 4-6 днів. Комплексний електромонтаж з якісними матеріалами обійдеться в 500-600 грн. / Кв.м.

XII. Загальні правила підключення до електромережі.

Слідом за монтажем електропроводки встановлюють автомати, ПЗВ (пристрій захисного відключення) і електроприлади. Щоб ввести в експлуатацію електроприладів приватного будинку, запрошується фахівець з енергонагляду, уповноважений провести приймально-здавальні випробування.

Після перевірки безпеки проведеного електромонтажу видається «Акт допуску на підключення», що дозволяє подальше використання оснащення. На підставі цього документа енергопостачальна організація укладає договір з власником будинку і підключає житло до опори.

XIII. Висновки. Замовити монтаж електропроводки. Виклик електрика на дім.

Життя сучасної людини настільки залежить від електрики, що навіть годину без електроенергії більшості здається нескінченним. Справи зупиняються, збивається ритм, плани залишаються нереалізованими. Дефектний монтаж може призвести не тільки до короткочасних збоїв в роботі системи.

Електротехнічні несправності (викликані порушенням правил улаштування та експлуатації електрообладнання та побутових електроприладів) є причиною багатьох домашніх пожеж. Щоб убезпечити будинок і своїх рідних, варто заздалегідь подбати про багато речей, але почати варто з якісної електропроводки.

Як зв’язатись з нами

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *