ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Електропроводка в квартирі у м. Івано-Франківськ

Електропроводка в квартирі_Електрична проводка квартира_електричний монтаж_електромонтажні роботи_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Електропроводка в квартирі – з чого почати.

Монтаж електропроводки в квартирі не такий тривалий і витратний, як монтаж проводки в будинку. Це пов’язано з тим, що тут не потрібно підводити лінію всередину житла, тому що це забезпечує компанія-забудовник.

Розведення кабелю по кімнатах складається з таких етапів:

– складання схеми;

– розрахунок кількості необхідних матеріалів та електричної фурнітури;

– розмітка і штроблення стін;

– кріплення кабелю;

– установка розеток, вимикачів і  розподільних коробок;

– складання ввідного щитка;

– перевірка лінії тестером.

Варто зазначити, що сьогодні в квартирах вже не використовують відкриту електропроводку, тому в цій статті ми розглянемо монтажні роботи прихованим способом.

Весь кабель, який є необхідним для такої проводки, ви можете подивитися на нашому сайті.  Там вказані детальні технічні характеристики кожної марки. Далі ми надамо детальну покрокову інструкцію монтажу електрики з нуля, яка підійде для новачків, охочих перевірити свої сили в електриці.

План-схема чи монтажний проект розведення електрики в квартирі

Початкова точка електричної план-схеми ‒ місце розміщення розподільного щитка в квартирі. Зазвичай цим місцем є коридор, поруч із вхідними дверима, на висоті приблизно 1,5 метри від підлоги.

Під час складання схеми рекомендуємо Вам враховувати певні поради, норми і правила. Деякі з них наведені нижче.

У квартирах заборонено руйнувати несучі стіни, а також робити горизонтальні і вертикальні штроби. Про це ми детально розповімо нижче.

Траса квартирної електропроводки повинна проходити строго вертикально і горизонтально по стінах. Така вимога забезпечує меншу ймовірність пошкодження. Наприклад, за розташуванням розетки ви зможете дізнатися, де саме проходить кабель, щоб випадково не вбити в нього цвях, коли вішаєте картину. В ідеалі рекомендується перед забиванням цвяха знайти провід у стіні за допомогою спеціального приладу. Врахуйте, що в хрущовках та інших панельних будівлях кабель прокладають в каналах у плитах, через вимоги до жорсткості яких канали можуть проходити по діагоналі.

Поворот траси повинен здійснюватися тільки під прямим кутом.

Найкраще прокладати лінію у верхній частині стіни, на відстані 20 см від стелі (така висота забезпечить мінімальну ймовірність механічного пошкодження і при цьому не відобразиться на зручності ремонту). Також можна провести проводку по підлозі, а не по стелі, використовуючи спеціальний електротехнічний плінтус.

Вимикачі в квартирі повинні розташовуватися при вході в кімнату, з боку дверної ручки. Висота розміщення вимикачів не нормується ГОСТом і Сніпом, але зазвичай становить 80 см або 150 см. За євростандартом краще встановлювати вимикачі нижче, до того ж дітям буде зручніше вмикати світло за необхідності.

Розетки кріпляться внизу (20‒30 см від підлоги), але в разі потреби можуть розміщуватися на будь-якій висоті (наприклад, на кухні над стільницею). Рекомендується на 10 м2 приміщення встановлювати мінімум одну розетку, і не менше 1 розетки на кімнату. У кухні кількість розеток повинна відповідати кількості побутової техніки, рекомендується не менше 4 штук. Це прописано в СП31-110-2003 «Проектування і монтаж електроустановок житлових і громадських будівель» пункт 14.27. Відстань від місця кріплення до дверей і вікна не повинна бути меншою за 10 см.

У кожній кімнаті обов’язково повинна бути  розподільна коробка.

Перед тим, як створювати проект електропроводки в квартирі, ретельно сплануйте місцезнаходження побутової техніки та меблів. Трапляється так, що після електромонтажних робіт вироби можуть закриватися меблями, або шнури від побутової техніки не дістають до джерела живлення.

У ванній кімнаті повинно бути мінімум 2 розетки (одна для підключення пральної машинки, друга для фену). Але прочитайте в статті «розетки у ванній кімнаті» про їхнє правильне розташування. Якщо коротко, то розетки повинні мати захисні шторки, або знаходиться в зоні з найменшою вірогідністю потрапляння вологи.

Напевно вам будуть корисними ці статті:

схема електропроводки у трикімнатній квартирі;

схема електропроводки в однокімнатній квартирі.

Вибір фурнітури і автоматики

Вибираючи вимикачі та розетки, звертайте увагу на спосіб їх монтажу ‒ внутрішній або зовнішній. Якщо ви збираєтеся встановлювати їх у підрозетники, то потрібно купувати лише продукцію для внутрішнього монтажу. Для з’єднання проводів потрібно використовувати гвинтові або важелеві клемники (типу Ваго), ковпачки ЗІЗ або гільзи. Також можна виконати з’єднання пайкою або зварюванням, але ні в якому разі не скруткою (заборонено згідно з ПУЕ 2.1.21). Тому потрібно купити вироби для з’єднання проводів з запасом.

Матеріали для електромонтажу

Автоматичні вимикачі та УЗО радимо обирати від відомих виробників, з бюджетного сегменту це IEK і КЕАЗ, а з середнього і верхнього ‒ Schneider Electric, ABB і Legrand.

Обов’язково вкажіть у Вашій схемі квартирної електропроводки ПЗВ на 30 мА, яке захистить від ураження електричним струмом. Рекомендується окреме УЗО на 10 мА встановлювати для ванної кімнати. Номінал УЗО вибирається вище, ніж автомата. Припустимо, якщо автомат на 16А, УЗО ставите на 25 А. Якщо автоматичний вимикач на 25 А, пристрій захисного відключення повинен бути номіналом 32 А і т. д.

Не знаєте, який кабель вибрати? Кабель повинен обов’язково бути мідним. Щоб провести електропроводку в квартирі своїми руками, можете вибрати мідний кабель ВВГнг або NYM. Це одні з найкращих марок проводів на вітчизняному ринку. На освітлення вибирають перетин 1,5 мм2 і захищають автоматом на 10 А, на розетки прокладають кабель 2,5 мм2 і ставлять автомат 16 А. Для підключення електроплити й іншої великої техніки краще використовувати кабель з перетином 4 мм2 і захищати автоматом 25 А.

Якщо хочете, щоб електропроводка в квартирі була безпечною, поставте в щитку реле напруги, яке захистить від перенапруги в мережі у результаті перекосу фаз, який часто спостерігається в старому житловому фонді через обрив нуля.

Прокладка електричної проводки та вимоги до неї

Якщо електропроводка в квартирі змінюється, і ви плануєте обшити стіни гіпсокартоном, чудовим рішенням буде прокладання проводки за гіпсокартоном.

Важливо! Штробити стелю в квартирі категорично заборонено! Єдиний варіант, за якого можна робити штроби у стелі ‒ це нанесення на стелю додаткового шару штукатурки, в якому буде захований кабель. Цей шар вже можна акуратно проштробити, не зачепивши моноліт.

Отже, найпростіший варіант ‒ провести лінії від щитка до розеток і вимикачів по стелі, каналах або підлозі, а там вже зробити вертикальні штроби і так звані колодязі для установки підрозетників.

Ще один важливий момент, на який ви повинні звернути увагу, якщо вирішили прокласти проводку в квартирі своїми руками ‒ гучні роботи дозволені з 9:00 ранку до 19:00 вечора (крім неділі), при цьому з 13:00 до 15:00 повинен бути передбачений час тиші! Тому перш ніж починати подібні роботи, попередьте про них сусідів, щоб не мати проблем.

Повернемося безпосередньо до прокладення квартирної електропроводки. Як ми вже говорили раніше, довжину провідників необхідно купувати з запасом. Цей запас піде на їх з’єднання між собою (з кожного боку зовнішня оболонка кабелю знімається на 5‒10 см) і на під’єднання розеток, вимикачів, світильників (запас довжини від 10 до 15 см).

Підключення розеток і вимикачів

Цей етап доволі простий, необхідно підключити в квартирі всі розетки і вимикачі. Для цього в штроби встановлюються підрозетники і спеціальні коробки. Рекомендуємо Вам «садити» ці елементи на алебастр, тому що він швидко і надійно прикріплюється до стіни.

Останній етап монтажу електропроводки у квартирі ‒ складання ввідного щитка. Згідно зі створеною схемою Ви повинні підключити автоматичні вимикачі та УЗО. Складнощів у приєднанні цих апаратів не повинно виникнути ‒ ввідний провід заводиться згори, а відходить до розподільної коробки знизу. Про те, як підключити УЗО, ми розповідали. Підключення автоматичного вимикача також не спричинить труднощів навіть тим, хто є повним чайником в електриці.

Після того, як всі захисні пристрої в квартирі будуть підключені, необхідно здійснити «прослуховування» електропроводки мультиметром, щоб переконатися в правильності зробленого. Краще для цих цілей викликати електрика, щоб досвідчений фахівець все перевірив. Послуги перевірки готової проводки коштують не так дорого. Якщо ніяких проблем не буде виявлено, сміливо включайте автомат і здійснюйте перші випробування готової лінії.

Клієнтами “Електрика під ключ” по  електромонтажу є багато власників квартир, пентхаусів і будинків, як в Івано-Франківську, так і в області та по Західної України.

Електропроводка в квартирі під ключ. Послуги електрика і електромонтаж. Як зв’язатись з нами.

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *