ЕЛЕКТРИКА Івано-ФранківськПроектування електрики / Проект електрики / Розумний дім

Проектування інженерних систем. Проект інженерних мереж для квартири чи дому.

Проектування інженерних мереж. Проект інженерних мереж_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Проектування інженерних систем під ключ для квартири чи дому.

Проектування інженерних систем – перший і дуже важливий етап будь-якого будівництва. Саме від проекту залежить якість як будівельних, так і архітектурних робіт. Терміни і вартість будівництва можна розрахувати вже на цьому етапі, грамотний підхід до вирішення завдання дає можливість заощадити до тридцяти відсотків коштів на зведення будівлі, а також багато часу і енергії.

Інженерні системи та мережі, як внутрішні, так і зовнішні – основа інфраструктури будь-якого об’єкта будівництва. Саме тому їх проектування – вкрай складний, відповідальний і трудомісткий процес. Помилки, допущені на даному етапі, приведуть до серйозних проблем у функціонуванні всієї будови. Під час складання проекту можна дуже багато передбачити і продумати, тому не буде багато неприємних сюрпризів і недоліків, які не можна буде виправити. А вимоги до комфортності і продуманості будівель постійно ростуть, підвищуючи витрати на інженерне та комунікаційне оснащення. Тобто зараз з’являється дуже багато «розумних квартир» чи «розумних будинків».

Проектування інженерних систем потрібно не тільки при зведенні будинків, але і при їх реконструкції. Даний підхід дозволяє, наприклад, вдихнути нове життя в старі заводські корпуси, віддані під офіси або під житло. Але система, будь то створена з нуля або модернізована комунікаційна мережа, буде виконувати свої завдання тільки в тому випадку, якщо вона спроектована досвідченими фахівцями і з дотриманням діючих нормативів. Будь-який професійний проект інженерних систем – це результат праці не одного, а декількох фахівців, які при його розробці намагаються врахувати всі нюанси і тонкощі, а також особливості конкретного будинку.

 

Етапи проектування інженерних систем будівель і споруд

Загальна вартість проектування будівлі зазвичай складається з трьох статей:

– Розробка архітектурного плану.

– Вибір конструктивних рішень.

– Проектування внутрішніх і зовнішніх інженерних систем.

Досить висока вартість проектування внутрішніх інженерних систем (до 40% бюджету) пояснюється необхідністю залучення великої кількості фахівців з різних областей. Інженерні, або комунікаційні, мережі включають в себе безліч елементів – освітлення, опалення, електропостачання, кондиціонування і т.д., і за кожен з них відповідає окремий фахівець. По завершенні робіт в рамках проектування кожного з типів комунікацій створюється загальний план внутрішніх інженерних систем.

Роботи виконуються у відповідності з державними стандартами і нормами (ДБНами). При проектуванні інженерних систем ряду будівель слід враховувати також санітарні норми і правила.

Етапи робіт з проектування в загальному випадку виглядають наступним чином:

– Розробка концепції проекту. На даному етапі приймаються основні проектні рішення (тип кожної системи, місце розташування обладнання, необхідність в спеціальних приміщеннях для тих чи інших систем, вибір виробників комплектуючих і т.д.). Етап включає презентацію концепції, її обговорення і коригування. У цей період замовник розуміє, що він отримає в результаті, скільки це буде коштувати, як багато енергії буде потрібно для обслуговування об’єкта, як буде організовано водопостачання і т.п. У поточній економічній ситуації додатковою складністю є вибір обладнання, оскільки поставки його з-за кордону частково припинені, а курси валют нестабільні. Імпортозаміщення працює поки не на всі 100%, особливо якщо мова йде про «зелених технологіях». Проектувальникам доводиться все це враховувати.

– Розробка документації і специфікації. Як правило, великі замовники і девелопери висувають для проектних бюро вимоги з підготовки тендерної документації, в якій відображаються всі основні проектні рішення, а головне – специфікація, на основі якої вибирається монтажна компанія.

– Розробка проектної документації. Документація містить у собі описову і графічну частини, специфікацію обладнання та матеріалів.

Проектна документація, яка розробляється на фінальному етапі, є достатньою для узгодження з органами державного технічного нагляду, а також для виконання всіх видів монтажних робіт по кожній системі.

 

Проектування внутрішніх комунікацій і його особливості.

Перелік внутрішніх інженерних систем будівель, які фахівці компанії «Електрика під ключ Івано-Франківськ»  виготовляють в проекті для Вас:

– електричне опалення;

– кондиціонування;

– пожежна сигналізація;

– електропостачання;

– електричний захист (заземлення, блискавкозахист і т.п.);

– освітлення;

– відеоспостереження;

– система контролю і управління доступом і ін.

Спеціалісти компанії «Електрика під ключ Івано-Франківськ» можуть здійснювати авторський нагляд і погодження з суміжниками по таким напрямкам:

– водопровід;

– вентиляція;

– пожежогасіння (водяне, пінне, порошкове, газове), протипожежні заходи;

– ІТП (індивідуальні теплові пункти);

– система кондиціонування з використанням «холодних стель» і «балок»;

При цьому порядок проектування внутрішніх інженерних мереж зазвичай строго визначений: починають роботи з створення проектів систем опалення, вентиляції, водопостачання і каналізації, а також протипожежних систем, закінчують – проектуванням систем електропостачання та ІТП.

Проектування внутрішніх інженерних систем також включає в себе і такі технологічні складові, як радіофікація і телефонізація, прокладання телевізійних кабелів і ліній локально-обчислювальної мережі, часифікації, автоматизація і диспетчеризація, розробка автоматизованої системи контролю і обліку електроенергії (система «розумний дім» чи «розумний будинок») і т.д.

Помилки при проектуванні внутрішніх мереж можуть істотно вплинути на ефективність «функціонування» всієї споруди. Так, незалежна розробка проектів різних комунікаційних систем може привести до серйозних проектних прорахунків. Наприклад, значні габарити інженерного обладнання приведуть до істотного скорочення робочої площі приміщень, стелі через нагромадження комунікаційних мереж у верхній частині приміщень виявляться низькими, а помилки у виборі системи кондиціонування можуть стати причиною невиправдано високу вартість експлуатації (наприклад, при використанні через фанкойли в невеликих будинках).

 

«Зелені технології» і проектування. Сучасні 3D-проекти інженерних мереж.

Одним з найпопулярніших і інноваційних напрямків на сьогоднішній день є «зелені технології» в інженерних системах. В їх основі лежить використання природних джерел енергії, екологічних матеріалів та ін. На Заході все частіше при будівництві використовуються енергоефективні технології, які мають більшу екологічністю, а також дозволяють істотно знизити витрати на енергію при експлуатації будівлі. Наприклад, серед новітніх напрямів, які використовує і наша компанія «Електрика під ключ Івано-Франківськ» можна назвати наступні:

– система опалення на базі теплонасосних установок, що використовують низькопотенційну теплову енергію землі (теплові насоси);

– природна вентиляція;

– сонячні колектори;

– енергозберігаючі світильники;

– автоматика у квартирі чи будинку, яка керує освітленням, вентиляцією, кондиціюванням від датчиків руху або обсягу, що відслідковує протікання і т.п. («розумна квартира» чи «розумний дім»).

Ще одна сучасна тенденція є 3D-проектування інженерних систем. 3D-візуалізація спрощує розуміння проекту всіма зацікавленим сторонами, а також знижує ризик допущення помилок на етапі монтажу. Поки навіть на Заході 80% інженерів поки використовують 2D-програми. Частково цей факт пояснюється тим, що стандарти на документацію на разі є під цей формат. Легальним документом визнається традиційне креслення, а 3D-модель поки має статус корисного доповнення до інженерного проекту. Компанія «Електрика під ключ Івано-Франківськ» розробляє для своїх клієнтів проекти, як в 2D так і 3D-форматі.

 

Зовнішні інженерні системи і їх проектування.

Проектування зовнішніх інженерних систем здійснюється слідом за внутрішніми і знаходиться в тісному взаємозв’язку з ними. Фахівці виділяють дві головні помилки, які можуть повністю «загубити» проект зовнішніх систем. Перша помилка полягає в створенні проекту без розробки технічних умов, що буває досить часто. Друга помилка – розробка проекту зовнішніх комунікацій без урахування проекту внутрішніх мереж. Нарешті, проектувальники нерідко спрощують проекти, відмовляючись від деталізації з метою скорочення витрат часу, що призводить до проблем на етапі монтажу. Наша компанія «Електрика під ключ Івано-Франківськ» не займається проектуванням зовнішніх мереж та ми сприяємо реалізації таких проектів, коли розробляємо інженерні проекти внутрішніх мереж.

В цілому проектування зовнішніх інженерних систем включає в себе складний комплекс робіт – прокладка електричних мереж, водопроводу та труб каналізації, систем дренажу та водовідведення, газопроводу, зовнішнього освітлення і мереж зв’язку, які виконуються послідовно. При цьому повинні враховуватися характеристики ґрунту, особливості розташування будівлі і вже існуючих комунікаційних мереж. Одна з найскладніших систем – каналізаційна. При її проектуванні приймається в розрахунок безліч нюансів, в тому числі обсяг відведених щодня стоків. Залежно від максимальної і середньої кількості вибирається тип каналізаційного накопичувача. Не менш важливими є проекти зовнішнього водопостачання, електропостачання і теплопостачання. В цілому послідовність проектування вибудовується виходячи з взаємозв’язку зовнішніх систем з внутрішніми і один з одним.

 

Інженерне проектування і терміни виконання робіт.

Залежно від площі і складності об’єкта, налагодженості взаємодії між партнерами, рівня фахівців, які розробляють проекти – проектування інженерних систем може зайняти від декількох днів до року. Не слід забувати, що витрати часу на роботи цього типу не в останню чергу залежать від готовності клієнта до діалогу з проектувальниками, а також ступеня взаємодії проектувальників систем різних типів між собою.

Якщо говорити більш конкретно, то, для прикладу, у компанії «Електрика під ключ Івано-Франківськ» для створення проекту потрібно близько 10 робочих днів на складання монтажного проекту і 10 днів на створення повного проекту споруди площею до 100 кв. м. Для площі 100-500 кв. м буде потрібно 15 робочих днів на монтажний проект і 20 – на повний проект. Для будівлі площею 500-1000 кв. м знадобиться 25 і 40 днів відповідно. Для будівель понад 2000 кв. м терміни визначаються індивідуально.

При міському будівництві використовуються норми тривалості проектування об’єктів будівництва. У м. Івано-Франківськ, згідно з прийнятими нормами, тривалість проектування водопровідних мереж протяжністю 100 погонних метрів з діаметром труб до 300 мм складає 4 місяці (включаючи проектну і робочу документацію). Аналогічно – для газопроводів і каналізаційних мереж. На теплові мережі норма становить 5 місяців. Звичайно, тут мова йде про проектування масштабних інженерних систем, що не обмежуються одним будинком. При проектуванні інженерних систем окремих споруд терміни виконання робіт істотно нижчі і складають кілька робочих днів.

 

Вартість проектування інженерних систем

В цілому ціни на проектні роботи залежать від наступних факторів: призначення об’єкта, його характеристики (складність форм, тип конструкції, площа об’єкта, поверховість) і, відповідно, особливостей інженерних мереж. Гарна новина полягає в тому, що, відповідно до сучасних тенденцій, обумовлений у договорі бюджет проекту не змінюється навіть при значній зміні обсягу робіт. Саме тому оцінка вартості майбутніх мереж є основною складовою передпроектної роботи.

Наприклад, якщо загальна вартість проекту будівлі – 1 000 000 гривень, то розробка генплану, архітектурного та конструктивного розділів складуть близько 59% від загальної вартості, решта суми піде на розробку проекту інженерних систем.

Генплан (6%) – 60 000,00

Архітектурний розділ (27%) – 270 000,00

Конструктивний розділ (26%) – 260 000,00

Опалення, вентиляція, кондиціонування, димовидалення (7%) – 70 000,00

Водопостачання і каналізація, пожежогасіння (6%) – 60 000,00

Електропостачання і освітлення (6%) – 60 000,00

Слабкострумові системи (4%) – 40 000,00

Автоматика і диспетчеризація (2%) – 20 000,00

Спеціальні розділи (охорона навколишнього середовища, проект організації будівництва, протипожежна безпека тощо) (16%) – 160 000,00

Разом (100%) – 1 000 000,00 грн

Часто компанії розміщують на своїх сайтах онлайн-калькулятори, за допомогою яких можна приблизно оцінити вартість проектування інженерних систем для заданого об’єкта. Однак точну суму зможуть назвати лише проектувальники після обговорення з замовником всіх деталей. Що стосується будівництва, то на інженерні системи припадає близько 20-25% від загальної вартості спорудження будинку. Найнижчий відсоток (20%) – у житлових будинках економ-класу, найвищий (25%) – у об’єктів бізнес-класу. Саме тут найбільш наочно проявляється той факт, що клас будинку визначається саме якістю інженерних систем. При будівництві складського приміщення вартість проектування квадратного метра інженерних систем складе близько 400 грн, проект для житлового будинку економ-класу – 500 грн, проект для житлового будинку бізнес-класу – 600 грн, проект офісної будівлі або торгового центру – 600 грн.

 

Послуги проектування інженерних систем у м. Івано-Франківськ і дистанційно по всій Україні

Проектування інженерних систем – особливо важливий етап в проектно-будівельному процесі, саме від нього багато в чому залежить функціонування всієї будівлі в цілому. Щоб бути впевненими в тому, що проект виконаний на 100% точно, потрібно звертатися до фахівців.

Як отримати по Україні проект інженерних систем дистанційно:

  1. Завантажити та заповнити опитувальний лист по необхідної системі

На всі технічні питання, які виникнуть при заповненні опитувальних листів, обов’язково відповімо по електронній пошті або по телефону.

  1. Вислати нам вихідні дані для проектування

По електронній пошті вислати в нашу компанію заповнені опитувальні листи, плани свого будинку з експлікацією приміщень, розстановкою сантехніки, розеток, вимикачів і світильників.

  1. Погодити договір на проект

Отримати, розглянути і узгодити договір на проект опалення, водопостачання, каналізації та електрики, підписаний екземпляр якого ми надішлемо на адресу Вашої електронної пошти.

  1. Оплатити роботи за договором

Провести безготівкову (на рахунок компанії, вказаний в договорі) оплату робіт з проектування інженерних систем в розмірі 50% від ціни договору.

  1. Розглядати висилаються проектні матеріали

Матеріали з проектування систем опалення, електрики, водопостачання і каналізації висилаємо Замовнику поетапно, у міру готовності, оперативно усуваємо зауваження і враховуємо побажання.

  1. Прийняти та оплатити виконані проекти

Після отримання оформленого проекту в електронному вигляді (формат PDF або DWG), провести дистанційну оплату виконаних робіт за договором. Роздруковані екземпляри проектів відправляємо Новою Поштою безкоштовно (за запитом Замовника). Проект інженерних систем в Івано-Франківську Ви також можете отримати фізично прийшовши до нас в офіс.

 

Звертайтесь у нашу компанію “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та області з питань проектування, закупівлі обладнання, встановлення (монтажу) обладнання під ключ, а також обслуговування (сервіс). Телефонуйте нам: 067 344 32 24, 073 344 32 24 або пишіть вже зараз у ФБ-месенджер https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *