Проект заземлення. Проектування системи

Проект заземлення – що це? Що впливає на проектування заземлення?

Проект заземлення (план-схема заземлення) — це документ, в якому описаний та змальований комплекс технічних заходів, які спрямовані на захист людей на об’єкті від ураження струмом, в тому числі зазначений розрахунок відведення струму, а також регламентується розташування використаного обладнання, матеріали їх кількість та розміщення.

Щоб зробити найбільш ефективне заземлення при низьких матеріало-монтажних витратах, проект заземлення слід розробити, беручи до уваги такі дані. Залежно від виконуваного завдання заземлення поділяються на:
а) заземлення безпеки – оберігає людей і тварин від ураження електрострумом,
б) робоче заземлення – цілеспрямоване поєднання заземлювача в електроланцюг для створення еквіпотенційного умовного рівня, що забезпечує нормальну і надійну роботу устаткування,
в) грозозахисне заземлення – заземлення відводять ударний струм грозового розряду.

Необхідна системи заземлення, як з позиції захисту і безпеки людей, так і обумовляється в нормативах ДСТУ і положеннях ПУЕ. У цих нормативних актах говориться про те, що не створювати штучне заземлення можна тільки у тому випадку, якщо електрична система буде підключена до елементів природного заземлення, які за своїми технічними характеристиками повністю задовольняють вимоги правил улаштування і експлуатації електроустановок.

Система заземлення під ключ. Система заземлення для дому, будинку. Замовити і купити проект. Здійснити монтаж заземлення_Електрика під ключ Івано-Франківськ 1

Проект заземлення. Проектування системи​ заземлення

Особливості проектування системи заземлення для Вашого дому чи промислового об’єкту. З’єднання систем заземлення.

Залежно від індивідуального підходу інженера-конструктора, заземлення безпеки і робоче з’єднуються з грозозахисними безпосередньо, або за допомогою заземлювача, завданням якого є усунення струмів і хвиль високої частоти. Іншими словами, проектування і монтаж заземлення – це заходи, необхідні, щоб убезпечити будинок від аварій, суть якої в навмисному поєднанні точки мережі з заземлювачем. Система заземлення дозволяє знімати й відводити небезпечну напругу, оберігаючи життя людей і будинок від пожежі. Проектування і монтаж контуру заземлення, ціна якого виправдана, – це обов’язково умова при зведенні об’єкту. У тому числі особливу увагу цьому питанню варто приділити при зведенні котеджу, дачі або приватного будинку.

Як ми вже вище зазначили, проект-схема захисного заземлення зазвичай виконується в складі основного проекту електрики, де є вже план-схеми внутрішнього електроосвітлення та силового електрообладнання. Захисне заземлення виконується для повторного заземлення PE (PEN) провідника лінії живлення. Воно не є заземленням для створення режиму роботи нейтралі, як наприклад на трансформаторній підстанції. Для захисту від блискавок будівель і споруд заземлювач призначений для відводу в землю струмів блискавки або обмеження перенапруг і в цьому випадку необхідні розрахунки в складі проекту блискавкозахисту.

Правильно спроектований і встановлений контур заземлення повинен характеризуватися:
а) низьким активним опором,
б) постійним активним опором протягом усього експлуатаційного періоду,
в) гарною стійкістю до корозії,
г) здатністю відведення високочастотних пікових струмів,
е) довгим терміном служби – не менше 30 років.

При проектуванні заземлений слід враховувати:
– ґрунтові умови,
– характеристику матеріалу, з якого виготовлений заземлювач,
– види заземлювачів, що застосовуються.
а) ґрунтові умови

Питомий опір ґрунту рішучим чином впливає на спосіб споруди заземлення і залежить від:
– фізичного складу ґрунту – в залежності від його виду питомий опір коливається в межах від декількох до кількох тисяч Ом-метрів. По можливості слід уникати сухих, піщаних і скелястих ґрунтів;
– вологості ґрунту – підвищена вологість ґрунту в значній мірі знижує її питомий опір. Це особливо важливо враховувати в проектах, що складаються для зон з великою кількістю сезонних опадів. Заземлювачі слід перешкодити досить глибоко – на рівні ґрунтових вод або на постійному рівні вологи;
– рН ґрунту – до створення системи заземлення слід перевірити реакцію ґрунту з метою підбору металу, який – в даних ґрунтових умовах – забезпечить максимальну тривалість придатності заземлення. Для міді хороше лужне середовище з рН> 7, для алюмінію, олова і оцинкованих металів – кисле середовище з рН <7;
– температури ґрунту – її зміна має значний вплив на її питомий опір.
б) матеріал
Приймаючи рішення про вид матеріалу, з якого буде виготовлений заземлювач, слід, перш за все, врахувати корозієстійкість цього матеріалу. Ми повинні бути впевнені в тому, що значення активного опору спорудженого нами заземлювача з часом буде збільшуватись в результаті корозії матеріалу. Завжди можна і потрібно порівнювати заземлювачі, виготовлені з різних матеріалів, і вибирати найбільш підходящі.
в) види застосовуваних заземлювачів.
В основу проектування нових систем заземлювачів повинні бути закладені точні параметри ґрунту, особливо його питомий опір на різній глибині, що надають можливість підбору оптимального рішення системи заземлення з технічної та економічної точок зору. Слід однак дотримуватися принципу, що відстань між вертикальними заземлювачами повинна бути рівним довжині їх закопування на глибину і але не перевищувати 10 м.

Грозозахисні заземлення повинні відрізнятися не тільки низьким активним опором, але перш за все – низьким характеристичним імпедансом, що зменшує вплив електрорухомих сил супутніх відведеннь грозового розряду (швидкому збільшенню потенціалу).

Консультації з питань проектування заземлення. План-схема чи проект заземлення для Вашого дому чи приватного об’єкту.

Вас цікавить електробезпека у вигляді системи заземлення та блискавкозахисту? Хочете зробити правильно, включаючи план-схему по заземленню у загальний проект електрики з грозозахистом? Компанія “Електрика під ключ” – це якісні і інженерно продумані проекти заземлення та блискавкозахисту, як у місті Івано-Франківськ та по всій Україні.

Проект по заземленню – це основа, для проведення якісних
електромонтажних робіт по ньому. Здійснюючи функції контролю якості проект по
заземленню дозволяє виконати монтажні роботи в суворій відповідності з
існуючими нормами та правилами, розрахунком електроматеріалів і вартістю
електромонтажних робіт. Особливо важливо на етапі проектування знати бюджет
монтажних робіт, як по заземленню тау і по електропостачанню об’єкта в цілому.
Проектування системи заземлення виконується, як правило, одночасно з іншими
розділами електропостачання (електропроводка, електробезпека). Для прикладу,
наша компанія, часто створює проекти заземлення разом з проектом
блискавкозахисту.

Електрика під ключ” в м. Івано-Франківськ та по Україні здійснює:
– проектування заземлення для житлових будинків, приватних домів;
– проектування заземлення для електростанції, а також для підприємств;
– проектування заземлення для розумного дому (поєднання в системі “розумний будинок”).

Як отримати проект системи заземлення і системи блискавкозахисту дистанційно у Вашому місті?

1. Завантажити та заповнити опитувальний лист по системі заземлення.
На всі технічні питання, які виникнуть при заповненні опитувальних листів, обов’язково відповімо по електронній пошті або по телефону.
2. Вислати нам вихідні дані для проектування.
По електронній пошті вислати в нашу компанію заповнені опитувальні листи, плани свого будинку та план-схему по електриці (якщо така є).
3. Погодити договір на проект заземлення або заземлення + блискавкозахист.
Отримати, розглянути і узгодити договір на проект заземлення (+ блискавкозахист), підписаний екземпляр якого ми надішлемо на адресу Вашої електронної пошти.
4. Оплатити проект заземлення за договором.
Провести безготівкову (на рахунок компанії, вказаний в договорі) авансову оплату робіт з проектування опалення в розмірі 50% від ціни договору.
5. Розглянути вислані матеріали по проекту.
Матеріали з проектування систем заземлення (+ блискавкозахисту) висилаємо Замовнику. Після чого усуваємо зауваження і враховуємо побажання.
6. Прийняти та оплатити виконаний проект.
Після отримання зразків проекту, Замовник здійснює оплату суми робіт за договором. Після чого надсилаємо повний проект в електронному форматі (PDF + DWG чи RVT в залежності в якій програмі буде розроблено), а також роздруковані екземпляри проектів відправляємо Новою Поштою у відділення по Україні безкоштовно (за запитом Замовника).

Проектування заземлення – чому варто співпрацювати саме з “Електрика під ключ”?

Будь-які професійні послуги – це перш за все якісні результати для клієнтів. Ви можете глянути цифри нижче і вирішити чи Вам цікаво було б з нами співпрацювати. В любому випадку, якщо Ви маєте бажання отримати проект і здійснити електричний монтаж – зв’яжіться з нами. Співпраця з компанією “Електрика під ключ” – це проект заземлення (+блискавкозахисту разом з проектом електропостачання, які в першу чергу економлять Ваш час та гроші! 

Зв'яжіться вже зараз і ми Вас безкоштовно проконсультуємо!

Ви можете безкоштовно отримати консультацію нашого фахівця у місті Івано-Франківськ, Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та загалом по усій Україні. Якщо у Вас є така необхідність –  телефонуйте або пишіть нам в компанію “Електрика під ключ” вже зараз:

Цифри, які говорять самі за себе

років на ринку
Майстрів електриків
Видів робіт
зданих проектів

Відгуки деяких клієнтів та партнерів

Дуже задоволена роботою цього електрика!
Дома зникло світло і то лише у нас, у сусідів все ок.
А дитина дома боїться , нервується. Друзі дали номер Віталія!
На виклик прибув дуууже швидко! Враховуючи , що це була сьома вечора!
Виявилося, що у нас згорів ПЗВ у щитку. Відновили подачу електрики на квартиру і це було головне!
Вранці Віталій привіз і установив нове ПЗВ.
Швидко, якісно, професійно, без паніки!
Виявилося, що у нього ще є бригада електриків , які надають всі можливі послуги по електриці. Тепер я задумалася чи не позбавитися від старої алюмінієвої роводки. Вона вже не дуже добре справляється з навантаженням і гріється..
Якщо хочете знайти толкових електриків, то вам сюди!

67933498_3424312494252998_449292856637521920_n
Ярина Захарко
підприємець

Я не являюсь клиентом компании, я коллега Виталия & со ))) . Я, как и Виталий, продаю, монтирую и обслуживаю электрогенераторы, солнечные электростанции и другое электрооборудование. 
Довольно часто мои клиенты проживающие в Ив.Франковской и близлежащих районах обращаются с просьбой помочь в монтаже или ремонте различного вида электрообоудования. Практически всех передаю Виталию, знаю, не подведет, сделает все как надо и на совесть. 
Порекомендую ли я эту компанию своим клиентам? Да. 
Можно ли им доверять? Да.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Сергій
Сергій Сіромашенко
підприємець

Довго мучилися зі старою радянською проводкою, потім після вигоряння всіх вимикачів на одній половині квартири таки зважилися на заміну. За рекомендацією друзів викликали Віталія. Він швидко зробив оцінку ситуації, проконсультував. Після чого його двоє електриків виконали не тільки брудну роботу з прокладання штроб і кабелю, а й додатково зробили окрему проводку на бойлер і замінили кілька вимикачів. Також поставили автомати. Вся робота була виконана якісно і в намічені терміни. Результатом дуже задоволені і рекомендуємо його та його бригаду усім своїм друзям як професіоналів своєї справи.

Відгук про ЕЛЕКТРИКА ПІД КЛЮЧ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК - Софія
Софія
підприємець
Електрика під ключ Івано-Франківськ - написати, консультація

Необхідна консультація фахівця-електрика?

Ви можете безкоштовно проконсультуватись у наших спеціалістів. Якщо у Вас є така необхідність – телефонуйте нам в “Електрика під ключ” у місті Івано-Франківськ та обл. (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) за номерами 067 344 32 24 та 073 344 32 24 або напишіть нам у ФБ-месенджер і ми залюбки з Вами поспілкуємось. Напишіть нам: