ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Промисловий стабілізатор напруги. Промислові стабілізатори

Стабілізатор напруги промисловий. Промислові стабілізатори напруги_купити, встановити для підприємства, банку, лікарні, виробництва_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Що таке стабілізатор напруги. Промислові стабілізатори напруги.

Стабілізатор напруги – це електричний пристрій, який використовується для подачі постійної напруги на навантаження на своїх вихідних клемах незалежно від будь-яких змін або коливань на вході, тобто вхідного живлення.

Основне призначення стабілізатора напруги полягає в захисті електричних або електронних пристроїв (наприклад, кондиціонера, холодильника, телевізора і так далі) від можливого пошкодження в результаті стрибків напруги або коливань, підвищеної або зниженої напруги. Є стабілізатори напруги для дому і промислові стабілізатори.

Промислові стабілізатори напруги представляють собою окрему категорію пристроїв, призначених для нормалізації параметрів мережі. До цих пристроїв пред’являються певні вимоги. Найчастіше промислова мережа є трифазною, що і визначає конструкцію стабілізатора.

Промислові стабілізатори напруги і їх особливості

Якщо розібратися, що відрізняє промисловий стабілізатор напруги від простого домашнього стабілізатора, то знайти різницю буде непросто. Принципові електричні схеми стабілізації побутового та промислового стабілізаторів не мають істотних відмінностей. Не існує будь-яких спеціальних технічних рішень  що відрізняють промислові пристрої. Найбільш явним відмінністю є підвищений рівень потужності. Прийнято вважати, що стабілізатори з потужністю понад 30 кВт є промисловими пристроями, але це зовсім не означає, що такі прилади не можна використовувати в побуті.

Якщо підійти до питання більш детально, то можна виділити деякі ознаки що відрізняють промислові стабілізатори:

– потужність;

– кількість фаз;

– складна схема захисту;

– конструктивне виконання.

Великі рівні потужності накладають жорсткі обмеження на тип стабілізаторів. Це пов’язано з струмами навантаження. Якщо використовувати релейні стабілізатори, то при дуже великому струмі  контакти комутуючих реле будуть дуже швидко обгорати, що призведе до виходу стабілізатора з ладу. При відносно невеликих навантаженнях і хорошою потужності релейного стабілізатора, його все ж можна використовувати на виробництві. Релейні стабілізатори є другими в списку придатних для промисловості стабілізаторів після електромеханічних.

Тому з усіх типів стабілізаторів, працювати з великими навантаженнями можуть тільки сервоприводні, і в деяких випадках релейні  стабілізатори. Потужність електромеханічних пристроїв можна нарощувати до дуже великих величин. Для цього потрібні тільки потужні тороїдальні трансформатори із обмотками, виготовленими з дроту певного перерізу. Деякі моделі електромеханічних трифазних стабілізаторів працюють на потужностях 100-300 кВт і більше.

Що стосується числа фаз, то і побутові стабілізатори можуть бути трифазними і промислові пристрої можуть працювати в однофазної мережі. Трифазний промисловий стабілізатор напруги електромеханічного типу конструктивно складається з трьох окремих блоків. Кожен блок має власний трансформатор. Найнебезпечнішим порушенням, яке може привести до виходу стабілізатора з ладу, є нагрів обмотки понад певної межі. Тому кожен трансформатор має власну схему захисту від перегріву, зазвичай виконану на термісторі. У разі виникнення критичного нагріву стабілізатор повністю відключається, загоряється індикатор «Аварія» та в багатьох моделях подається звуковий сигнал. Наявність трьох силових трансформаторів передбачає певне конструктивне виконання пристрою. Це, як правило, вертикальна для підлоги конструкція, де кожен трансформатор встановлений на своїй полиці.

Область застосування промислових стабілізаторів.

Сферою застосування промислових стабілізаторів є галузі, в яких використовуються технічні пристрої, чутливі  до коливань напруги:

– Системи телекомунікації;

– Мобільний зв’язок;

– Сервери;

– Медичні центри, лікарні та клініки;

– Диспетчерські служби аеропортів;

– Системи радіолокації;

– Комплекси оборонного значення;

– Банки;

– Деякі види промислового виробництва.

Будь-яка електроніка негативно реагує на найменші відхилення напруги живлення, тому системам стабілізації приділяється першочергова увага. Всі потужні промислові стабілізатори виконані по електромеханічної схемою, де вирівнювання напруги мережі здійснюється переміщенням контакту по обмотці тороїдального трансформатора. За цей процес відповідає сервопривідний механізм з електродвигуном, який і пересуває контакт на певний кут, змінюючи, тим самим величину напруги на виході.

На відміну від малопотужних домашніх і дачних стабілізаторів, в промислових моделях замість графітової щітки застосовується змінний ролик, що знижує можливість підгоряння контакту і продовжує безаварійний термін служби пристрою. Промислові стабілізатори дуже великої потужності мають особливе конструктивне виконання. Замість тороїдального трансформатора, вузол корекції напруги являє собою обмотку, намотану на вертикальному циліндрі. Каретка з роликом, керована серводвигуном, так само переміщається вгору і вниз.

Оскільки у промислових стабілізаторів у випадках підвищених потужностей немає альтернативи, і єдино можливий тип це електромеханічний пристрій, то доводиться миритися з деякими його недоліками:

– Низька швидкість вирівнювання напруги;

– Наявність механічних вузлів;

– Експлуатація тільки в опалювальних приміщеннях; Певний шум при роботі.

Повільна реакція на зміни напруги мережі може вважатися найістотнішим недоліком. Швидкість стабілізації може становити 10-50 вольт в секунду, тому при виборі  слід орієнтуватися на більший показник, а якщо в документації вказано час спрацьовування, яке може бути 20-40 мс, то вибирати прилад слід по меншій величині. Купуючи електромеханічний промисловий стабілізатор напруги 220В, потрібно бути готовим до того, що приладу потрібно регулярне технічне обслуговування, а вузли сервоприводу  доведеться міняти приблизно раз в 3-5 років. Наявність механічних рухомих частин не дозволяє експлуатувати сервопривідний стабілізатор при низьких температурах, а ризик іскріння рухомих контактів при зносі обмежує їх використання в якості стабілізаторів для газового обладнання. Останнім недоліком може служити шум, що виникає в процесі роботи пристрою.

Безперечними перевагами електромеханічного стабілізатора є наступні параметри:

Широкий діапазон вхідної напруги; Висока точність установки; Нечутливість до зміни частоти. При виборі промислового стабілізатора можна уточнити, за яких напружених мережі пристрій забезпечує заявлені параметри. Точність установки напруги у сервопривідних пристроїв найвища серед усіх стабілізаторів, тому при виборі пристрою на цю величину можна не звертати уваги. Крім швидкості вирівнювання важливим параметром є потужність пристрою. Після підрахунку потужності всіх споживачів до результату слід додати 25-30%.

Промислові стабілізатори напруги – купити і встановити. Як зв’язатись з нами.

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

1 коментар до “Промисловий стабілізатор напруги. Промислові стабілізатори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *