ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Прозорі сонячні панелі. Чому варто купити і встановити

Прозорі сонячні панелі_Сонячна електростанція_прозора сонячна панель_купити, встановити_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Прозорі сонячні панелі чи батареї – Ви запитаєте це як?

Чи можливо використовувати прозорі сонячні батареї в електростанціях, щоб генерувати електрику і чи варто купити і встановити для себе?

Уявіть собі світ, де ми могли б виробляти електроенергію, використовуючи поверхню наших вікон, смартфонів, сонячний дах нашого автомобіля або скляний дах нашого офісного будинку. Те, що звучить як далека мрія, – вже втілюється в життя, завдяки прозорим сонячним батареям.

Звичайні сонячні панелі, точніше сонячні фотоелектричні панелі, поглинають сонячне світло і перетворюють фотони (частинки сонячного світла) у корисну енергію. Складність виготовлення прозорих сонячних панелей полягає в тому, що сонячне світло проходить через прозорий матеріал. Це означає, що процес, який генерує електроенергію в сонячній батареї, не може бути запущений, оскільки світло не поглинається. У цій статті представлені дві цікаві спроби подолати цю перешкоду: частково прозорі панелі та повністю прозорі панелі, що використовують органічні солі, детально описуючи переваги та недоліки сонячних панелей подібного типу.

Частково прозорі сонячні батареї
Німецька компанія Heliatek GmbH розробила частково прозорі сонячні панелі, які поглинають 60% сонячного світла, який вони отримують. ККД цих панелей становить 7,2%, порівняно з ефективністю 12% для звичайних сонячних фотоелектричних панелей цього виробника. Ефективність знижується, оскільки лише 60% світла поглинається панеллю, а решта 40% передається через панель. Heliatek показує, як можна регулювати виробництво сонячної енергії, регулюючи баланс між світлом, що пропускається та поглинається.

Офісні будівлі з великими скляними поверхами, що виходять на південь, вже використовують тоноване скло для зменшення пропускання сонячного світла. Частково прозорі сонячні батареї мають високий комерційний потенціал для подібних ситуацій.

Повністю прозорі сонячні батареї
Хоча частково прозорі сонячні панелі підходять для згаданих раніше випадків, вони не ідеально підходять для прозорих вікон або сенсорних екранів. Прорив, досягнутий Мічиганським державним університетом, де вчені виготовили повністю прозору сонячну панель, що нагадує звичайне скло, проте могли б задовольнити цю потребу.

Повністю прозора сонячна панель за визначенням не може поглинати видиме сонячне світло. Однак дослідники Мічиганського державного університету використовували органічні солі, які поглинають певні невидимі довжини хвилі світла, такі як ультрафіолетове світло. Потім це світло перетворюється, і матеріал панелі переміщує її до своїх країв, де смуги фотоелектричних сонячних батарей перетворюють її в електрику.

Ефективність повністю прозорих сонячних панелей на сьогодні вже становить близько 1% при оціненому потенціалі 5%. Порівняно із середньою ефективністю 15% для звичайних сонячних панелей, ефективність 5% та 7,2% для повністю та частково прозорих панелей відповідно залишається досить низькою.

Однак ефективність сонячних панелей означає не все. На практиці це означає лише, що менш ефективна панель повинна бути більшою, ніж більш ефективна, щоб виробляти однакову кількість електроенергії. Оскільки прозорі сонячні батареї можуть бути інтегровані у вікна в будинках, це означає, що нижча ефективність перевищується потенційними сферами зайнятості.

До того, як прозорі сонячні батареї стануть реальністю, ще довгий шлях, але якщо нововведення, представлені в цій статті, можна масштабувати та виробити дешевше, то, здавалося б, далека мрія про “майбутнє, що працює на сонячних батареях” – не так далеко геть.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *