ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Сонячна електростанція для дому

Сонячна електрична станція для дому_Сонячна домашня електростанція_Сонячні електростанції_купити, встановити_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Що таке сонячна електростанція. Переваги і недоліки сонячних електростанцій

Сонячна електростанція – це споруда для перетворення сонячної радіації в електричну енергію. Всі сонячні електростанції (СЕС) підрозділяють на кілька типів:

– СЕС баштового типу;

– СЕС тарілчатого типу;

– СЕС, використовують фотоелектричні модулі (фотобатареї);

– СЕС, які використовують параболічні концентратори;

– комбіновані СЕС;

– аеростатні сонячні електростанції;

– сонячно-вакуумні електростанції.

Сонячні електростанції в основному використовують роботу сонячного інвертора. Сонячні електричні станції можна розділити на два види: промислові електричні станції (для бізнесу) і домашні електричні станції (для особистого використання). Сонячні електростанції мають свої плюси і мінуси.

Домашня сонячна електростанція і її плюси.

1) Відновлюваність

СЕС – це поновлюване джерело енергії. Ще більше 5 млрд. років жителі Землі можуть не турбуватися про виснаження сонячного ресурсу. За людськими мірками, це невичерпний енергоресурс, і розвиток сонячних технологій – це суттєвий внесок в життя майбутніх поколінь.

2) Доступність

Сонячні станції можуть працювати в будь-якій точці землі – як на екваторі, так і в Антарктиді. Температура повітря ролі не грає, необхідний лише доступ до сонячного світла.

3) Екологічна чистота

В світлі останніх тенденцій в боротьбі за екологічну чистоту Землі, сонячна енергетика – це найбільш перспективна галузь, котра частково замінює енергію, отриману від невідновлюваних ресурсів і, тим самим виступає принциповим кроком на шляху захисту клімату від глобального потепління. Виробництво, транспортування, монтаж і використання сонячних електростанцій практично не супроводжується викидами в атмосферу. Навіть якщо вони і присутні в незначній мірі, то в порівнянні з традиційними джерелами енергії – це майже нульовий вплив на навколишнє середовище.

4) Великий потенціал

Потенціал сонячної енергії величезний – поверхня Землі опромінюється 120 тисячами тераватами сонячного світла, а це в 20 тисяч раз перевищує загальносвітову потребу в ній

5) Безшумність

За рахунок того, що в системах на сонячному ресурсі немає ніяких рухомих механізмів, як для прикладу, в генераторах, виготовлення електроенергії проходить безшумно.

6) Економічність, низькі експлуатаційні витрати

Переходячи на сонячні батареї в якості автономного джерела енергії, власники приватних будинків отримують відчутну економію. Крім того, важливо і те, що обслуговування систем енергопостачання на сонячних батареях характеризується низькими затратами – необхідно лиш декілька разів в рік очищати сонячні елементи, а гарантії виробника на них, як правило, складає 20-25 років.

7) Обширна область застосування.

Сонячна енергія володіє широким спектром областей застосування – це і виготовлення електроенергії в регіонах, де відсутнє підключення до централізованої системи електропостачання, и опріснення води в Африці, і навіть постачання енергією супутників на навколоземній орбіті. Не дарма солярну (сонячну) енергію останнім часом називають «народною» – ця назва відображає простоту її інтегрування в систему електропостачання дому, як в випадку з фотоелектричними, так і з тепловими елементами.

8) Інноваційні технології

З кожним роком технології в сфері виробництва сонячних батарей стають все більш досконалими – тонкоплівкові модулі вводяться безпосередньо в будівельні матеріали ще на етапі будівництва споруджень. Японський концерн Sharp – лідер в виробництві сонячних панелей, недавно впровадив інноваційну систему прозорих накопичувальних елементів для віконного скління. Сучасні досягнення в області нанотехнологій і квантової фізики дозволяють говорити про можливе збільшення потужності сонячних панелей в 3 рази.

Домашня сонячна електростанція і її мінуси

1) Висока вартість

Побутує думка, що сонячна енергія відноситься до розряду дороговартісного ресурсу – це , мабуть, найбільш спірне питання із всіх позитивних і негативних аспектів її використання. За рахунок того, що облаштування будинку сонячними накопичувальними елементами обходиться в немалу суму на початковому етапі, багато держав (проте поки не Україна) заохочують використання даного екологічно чистого джерела енергії шляхом видачі кредитів і оформлення договорів про лізинг.

2) Непостійність

За рахунок того, що сонячне світло відсутнє в нічний час, а також в похмурі і дощові дні, сонячна енергія не може слугувати основним джерелом електроенергії. Проте, в порівнянні з вітрогенераторами, це все ж таки, більш стабільний варіант.

3) Висока вартість акумулювання енергії

Акумуляторні батареї, які дозволяють накопичувати енергію і згладжувати, в якійсь мірі, нестабільність надходження сонячної енергії відрізняють висока ціна, доступна не кожному власнику будинку. Спрощує ситуацію той факт, що пік споживання електроенергії приходиться якраз на світлий час доби.

4) Мала щільність потужності

Одним із важливих параметрів джерела електроенергії виступає середня щільність потужності, яка вимірюється в ВТ/м2 і яка характеризує кількість енергії, яку можна отримати з одиниці площі енергоносія. Даний показник для сонячного опромінення складає 170 Вт/м2 – це більше ніж у багатьох відновлюваних природніх ресурсів, але нижче ні у нафти, газу, вугілля і в атомній енергетиці. По цій причині, для виготовлення 1 кВт електроенергії із сонячного тепла потрібна велика площа сонячних панелей.

Чому потрібно встановлювати сонячні батареї?

За останні роки вартість сонячних фотоелектричних панелей зменшилася в кілька разів. Знижується також вартість комплектуючих для сонячної енергосистеми. Низька вартість сонячних батарей, а також збільшення вартості на енергоносії (в т.ч. і на електроенергію від мережі) робить покупку і установку сонячних фотоелектричних електростанція в будинку все більш привабливим.

Зниження вартості сонячних батарей робить їх не тільки способом споживання екологічно чистої електроенергії, але і хорошим вкладенням грошей.

Запитайте себе, які з ваших покупок за останні років 10 генерували вам грошовий потік? Майже все, що ми купуємо, приносить нам якусь користь, але не приносить нам грошей. Якщо ми подивимося на витрати, які вимагає будь-який будинок, то практично всі вони тільки споживають ці гроші – ремонт, фарбування, догляд за будинком, будь-які будівельні роботи – без всякої надії на повернення грошей. У той же час будь-яка правильно встановлена ​​фотоелектрична система виробляє електроенергію в кожен момент, коли на сонячну батарею падають сонячні промені. Ця електроенергія замінює енергію, яку в іншому випадку ви спожили б від мережі, і повинні були б за неї заплатити. Тобто сонячна батарея постійно виробляє позитивний потік грошей, який забезпечує повернення (повне або часткове) вкладень на її покупку за 4-6 років.

Маючи власну електростанцію, ви зможете покрити побутове споживання електроенергії і звичайно, заробляти на її продажі

Скільки можна заробити на сонячній електростанції?

Дохід, який може приносити СЕС залежить від великої кількості факторів і не можна однозначно відповісти, скільки електростанція приносить в рік і як швидко вона окупиться. Але можна навести приклад: ваша станція виробляє 50 000 кВт на рік, з яких ви споживаєте потужність 2400 кВт на рік. Залишається 47 600 кВт, які можна продати. Держава купує цю енергію за «Зеленим тарифом», який становить 0,162 євро, мінус податки – в рік це виходить близько 6,5 тисяч доларів чистими. Сьогодні така станція коштує 22-24 тисячі доларів. Легко порахувати, що вона окупиться швидше, ніж за 4 роки.

Що потрібно врахувати перед установкою сонячних панелей

Перед тим, як придбати обладнання електростанції потрібно врахувати безліч нюансів. Вони стосуються і положення, і оточення системи, і витрат. Правильний монтаж сонячних батарей дозволить системі працювати безперебійно і окупити витрати сторицею. Основними нюансами є:

1) Навколишнє середовище / тінь

Джерело енергії для приватної електростанції – випромінювання сонця. Логічно, що його має бути достатньо. Будинок, розташований в тіні дерев або інших приватних будівель, отримає меншу потужність електроенергії, ніж розміщений під прямими сонячними променями.

Також потрібно звернути увагу на тип панелей, які купуєте:

а) полікристалічні в тіні тільки скорочують вихід енергії;

б) монокристалічні в тіні повністю зупинять виробництво енергії.

Перед тим, як встановити сонячні батареї, потрібно перевірити, чи затінюється поверхня, де вони будуть розміщуватися, особливо в період з 10 до 14 годин. Чим довше панелі знаходяться під прямим сонячним світлом, тим ефективніше буде вироблятися електроенергія. Якщо одна частина даху затемнена, а інша – ні, рекомендується підключати їх до різних трекерів.

2) Кут нахилу конструкції

Найчастіше зустрічається кріплення сонячних панелей на даху. Робота модульних елементів системи тут не так часто залежить від тіні, проте теж має особливості.

Конструкція не повинна перебувати під кутом менше 40 градусів. Занадто гострий кут прийому сонячної енергії має низьку ефективність: господарі власними руками можуть зіпсувати роботу системи.

Щоб компенсувати кут нахилу при необхідності конструкцію встановлюють на каркас або демонтують частину даху. Оптимальний кут нахилу – 90 градусів. Досягти його досить складно, але слід прагнути до такого середнього показника.

3) Орієнтація конструкції

Фотоелементи системи повинні отримувати максимум потоку сонячних променів. Саме тому необхідно розмістити конструкцію за сонцем. У північній півкулі лицьова панель повинна «дивитися» на південь, в південному – на північ.

4) Інсоляція

Інсоляція – це потік сонячного випромінювання на поверхню землі. Для кожної місцевості рівень інсоляції буде різнитися з урахуванням сезонності. Міра інсоляції покаже обсяг доступного сонячного світла для приватного будинку і чи буде його достатньо для вироблення електроенергії.

Чим вище інсоляція, тим більше енергії дадуть на виході модульні елементи конструкції, вони можуть бути меншими за розміром. Якщо інсоляція низька, потрібно більше елементів більшого розміру. Вручну обчислити інсоляцію можна за допомогою певного алгоритму, існують і комп’ютерної програми.

5) Зона покриття і необхідна кількість енергії

Розміри конструкції приватної електростанції на сонячному джерелі енергії ніяк не залежать від розмірів самого будинку. Тут головне – враховувати інсоляцію і потрібний вам обсяг енергії. Наскільки великою має бути система, підкаже рахунок за електроенергію і кількість споживаних будинком кіловат за добу.

Найкраще з розрахунком впорається фахівець. Виходячи з щомісячного споживання енергії, інсоляції, сонячних піків і особливостей елементів системи, він підрахує, скільки квадратних метрів панелей потрібно. З підрахунком вручну висока ймовірність помилки і неефективної установки конструкції.

6) Розрахунок ваги

Установка сонячних панелей на даху повинна враховувати вагу самої конструкції. Німецькі вчені вже розробляють сонячні батареї з текстилю, однак зараз використовуються куди більш важкі елементи (вага може перевищувати 100 кілограм). Вони здатні збільшити тиск на крокви даху і саму її конструкцію. Важливо пам’ятати про вагу обслуговуючих пристроїв, електрощитків і навіть проводів, щоб дах міг їх витримати.

7) Витрати

У порівнянні з серединою XX століття вартість системи приватної електростанції впала в сто разів (з 300 доларів за ват до 3-5 доларів). Незважаючи на такий стрибок загальні витрати з придбання та встановлення конструкції можуть становити до 40 000 доларів. Розраховувати вартість і керувати витратами слід виходячи з необхідної потужності, яку також можна доповнювати роботою стандартної електромережі.

8) Доступні догляд і обслуговування конструкції

Елементи системи після грамотної установки нерухомі. Вони не вимагають значного догляду, проте панелі повинні бути чистими, щоб ніщо не заважало потоку світла. Це дозволить системі працювати ефективніше. Потрібно переконатися, що є доступ до конструкції та можливість регулярно очищати її від снігу або пилу.

Термін роботи елементів системи різниться:

– сонячні панелі – до 50 років;

– контролер та інвертор – до 20 років;

– акумулятори – до 10 років.

Відповідно, зрозуміло, що для безперебійної роботи і швидшої окупності потрібно розробити проект майбутньої електростанції.

Чому сонячну електричну станцію варто зробити з нами (проект, монтаж, обслуговування):
1) Професійне проектування

Проект сонячної електростанції, який дозволить зекономити час і гроші, а також здійснити професійний монтаж.

2) Якісні сертифіковані матеріали та устаткування

Усі матеріали та все обладнання мають усі необхідні документи, включаючи сертифікати відповідності та різняться високою надійністю, технологічністю і тривалим терміном служби. Повний пакет документації додається. Швидку доставку матеріалів та устаткування по Івано-Франківську та області здійснює наша сервісна служба, в інші регіони доставляємо обладнання за допомогою транспортних компаній.

3) Монтаж і обслуговування фахівцями своєї сфери

Забезпечуємо високопрофесійний монтаж, максимальні терміни гарантії від виробника і післягарантійне сервісне обслуговування.

4) Договори та оплата

Працюємо офіційно по договору з готівковою і безготівковою оплатою. Безготівковий розрахунок проводитися тільки за попередньо виставленому рахунку. Рахунок на оплату висилається на e-mail покупця після оформлення замовлення на сайті. У регіони товар відправляємо тільки після 100% передоплати.

Домашні сонячні електростанції (проект, монтаж, обслуговування). Як зв’язатись з нами.

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *