ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Система заземлення: проект і монтаж. Заземлення для дому

Система заземлення під ключ. Система заземлення для дому, будинку. Замовити і купити проект. Здійснити монтаж заземлення_Електрика під ключ Івано-Франківськ 1

“Система заземлення: проект і монтаж. Заземлення для дому” – зміст статті:
1. Проект системи заземлення і для чого Вам проектування заземлення.
2. Перевірка проекту та самої системи заземлення.
3. Проект заземлення і розрахунок опору в ньому.
4. Створення проекту заземлення.
5. Система заземлення і важливі моменти.
6. Проектування, монтаж від «Електрика під ключ». Як зв’язатись з нами

  1. Проект системи заземлення і для чого Вам проектування заземлення.

Необхідність організації системи заземлення обмовляється в нормативах ДСТУ, а також в положеннях ПУЕ. У цих законодавчих актах йдеться про те, що не створювати штучне заземлення можна тільки в тому випадку, якщо електрична система буде підключена до елементів природного заземлення, які за своїми технічними характеристиками повністю задовольняють вимоги правил улаштування та експлуатації електроустановок (ПУЕ). Чому проектують штучне заземлення. Штучне заземлення необхідно в усіх ситуаціях, коли будинок неможливо підключити до природного заземлення, щоб повністю убезпечити користувачів від ураження електричним струмом. На жаль, дуже рідко на об’єктах власників знаходяться металеві елементи, які можна використати як природне заземлення, тому власникам доводиться замовляти проектування штучних систем заземлення. Для розробки функціональних систем безпеки, схем проводки в заміських будинках, проектувальники повинні мати високу кваліфікацію і хороший досвід роботи в сфері електрики (проектування, монтажу і обслуговування).

Скласти проект заземлення дуже складно, так як для цього потрібне проведення професійних розрахунків, в ході яких повинні бути визначені технічні характеристики системи безпеки. На щастя, для власників приватних будинків проектування і монтаж заземлювальних систем не вимагає серйозного фінансування. Проектування заземлення може здійснюватися одночасно з розробкою проекту електрики (електропостачання) приватного будинку, що заощадить чимало грошей і часу власнику.

Замовляти проектування заземлення одночасно з проектом електрики потрібно ще й тому, що минулий етап узгодження такий проект дозволить відразу приступити до монтажу всіх елементів майбутньої електросистеми. Як вже говорилося, найскладнішим завданням при розробці системи заземлення є професійні розрахунки. Їх складність пояснюється великою кількістю даних, які складають основу проекту заземлення. Щоб система заземлення працювала нормально і дозволяла забезпечувати безпеку користувачів електромережі, фахівцям потрібно буде врахувати потужність електромережі, що розробляється, число підключаються до системи електричних пристроїв, кліматичні умови в регіоні, де розташований об’єкт замовника, а також параметри ґрунту.

Від складу і електропровідності ґрунту багато в чому залежать параметри заземлювачів та сполучних провідників, які повинні бути використані на об’єкті власника. Сама система заземлення включає в себе електроди та сполучну лінію, призначену для об’єднання окремих заземлювачів в загальну захисну систему, призначену для відведення в землю електричних зарядів, що потрапляють на корпусу електричного обладнання.

  1. Перевірка проекту та самої системи заземлення.

Як і інші елементи електричної системи, заземлення потребує перевірки на етапах узгодження і пуско-налагоджувальних робіт. В ході узгодження державними службовцями перевіряється якість підготовленого проекту захисної системи, її відповідність чинним законам і нормам. Якщо ніяких проблем в проекті виявлено не буде, власник отримає дозвіл на проведення монтажу всієї електричної системи. В процесі виконання електромонтажних робіт виконавцями можуть допускатися різні помилки, що негативно позначаються на функціональності заземлення в будинку, здатні викликати різні проблеми в роботі електромережі. Щоб підтвердити працездатність вже створеної системи заземлення, вона перевіряється фахівцями електричної лабораторії. Перевірка заземлення включає в себе два етапи: зовнішній огляд і вимірювальні роботи. В ході попереднього огляду фахівці перевірять якість з’єднань та інших елементів, розташованих над поверхнею землі. Якщо в процесі огляду ніяких порушень виявлено не буде, фахівці приступлять до електровимірювальних робіт. Основним параметром функціонування системи заземлення є її опір. В ідеальному варіанті опір заземлення системи повинен наближатися до нуля, щоб за елементами системи електричні заряди могли безперешкодно йти в землю. Саме характеристикам опору приділяється найбільша увага, як під час проектування, так і під час перевірки системи заземлення в приватному будинку.

Важливі навички та вміння. Крім робочих рук і голови у майстри виконує це завдання має бути чимало навичок. Перший з них – вміння копати. Копати доведеться багато, оскільки заземлення, як випливає з назви, знаходиться саме в землі. Його потрібно туди встановити, але перед цим потрібно вирити траншею заданої глибини, щоб забезпечити для себе комфортне робоче простір і безпеку для оточуючих в процесі експлуатації. У більшості випадків елементи заземлення з’єднуються між собою зварюванням.

А це означає, що наступний за важливістю навик – зварювання металів. Він є далеко не у кожного господаря, а тим більше господині, і тому це одне з ключових умінь при монтажі заземлення. Якщо подібний навик відсутній, доведеться скористатися послугами професіоналів, або тих знайомих, сусідів і родичів, які ними все ж мають. В цьому випадку загальна вартість системи заземлення для Вас зросте, так як Ви це робите проектом, за який Ви маєте оплатити. Але якщо Ви замовите професійний монтаж, то в цьому є інша сторона, яка дасть додатковий плюс – можна бути впевненим в тому, що комісія, яка приймає виконану роботу, в особі представників постачальника електричної енергії, буде задоволена якістю виконаної роботи.

Останній з найбільш важливих навичок – вміння користуватися кувалдою та / або перфоратором. Один з них буде потрібно обов’язково. Саме з його допомогою підготовлені заздалегідь електроди виявляться в землі. Інакше просто ніяк. В обох випадках доведеться працювати руками, але якщо останній варіант їх кілька пощадить, то перший – анітрохи.

  1. Проект заземлення і розрахунок опору в ньому.

Опір контуру заземлення залежить від:

– параметрів заземлювачів:

– довжини, площі контакту, кількості електродів, відстані між ними;

– довжини з’єднують заземлювачі провідників;

– питомого опору ґрунтів;

– вологості ґрунту;

– солоності ґрунту;

– температури пори року;

Щоб правильно виконати всі розрахунки, необхідно мати інженерну освіту, і розібрати безліч формул.

Тому варто мати проект заземлення від фахівців, які знаються на справі, а також потім перевіряти відповідність параметрів у готовому контурі.

Для побутового використання можна вибрати типовий проект-схему заземлення і якісно її втілити в металі, правильно ще раз врахувавши та розрахувавши усі описані вище речі, а також правильно вибравши місце установки. У відношенні контуру заземлення для електростанції або великого виробництва розрахунки обов’язкові!

Як правило, в приватному секторі для заземлення використовують одноконтурну схему, яка складається з трьох вертикальних штирів, труб або куточків, з’єднаних між собою сталевими смугами.

З’єднання електродів в заземлювальному пристрої виконується у вигляді горизонтального рівностороннього трикутника з вертикальними заземлювачами, що знаходяться на його вершинах. Такий проект заземлюючого контуру підходить для більшості невеликих котеджних домів і дачних будинків, які отримують однофазне енергопостачання, виконане за схемою TN-С-S, з повторним заземленням і поділом поєднаного нульового проводу PEN системи TN-С. Але набагато більш надійною буде схема з декількома контурами, через те, що в одному місці властивості ґрунту можуть змінитися, він може висохнути в спеку, або промерзнути взимку, також внаслідок проведених поруч земляних робіт можуть змінитися підземні водяні потоки.

Кращими схемами традиційного заземлюючого контуру є кільцева або прямокутна, облаштовані навколо будинку.

Внутрішній контур є ГЗШ і забезпечує більш раціональне підключення захисного проводу PE до розеток і корпусів електрообладнання. Для облаштування зовнішнього контуру необхідно відійти від будівлі на відстань не менше півтори-двох метрів. Таку ж схему використовують для контуру заземлення трансформаторної підстанції. Відключаються лічильники електроенергії на пульті. Все з документами пломбами, гарантією і без посередників! Схема заземлення Трансформаторного пункту. Для більш складних будівель горизонтальні заземлювачі прокладають по периметру фундаменту, на віддалі, що вимагається, щоб не викликати осаду ґрунту при земляних роботах. Також застосовують контур заземлення у вигляді сітки.

Так як вже багато років наша компанія “Електрика під ключ” займається проектуванням заземлення об’єктів різних типів, то наші фахівці створять для Вас проект заземлення та виконають монтажні роботи з заземлення, будь це будинок, офіс, промислове підприємство чи інша будівля.

  1. Створення проекту заземлення.

Вже понад століття людина застосовує електричні побутові прилади, з роками приладів стає все більше і більше, що багато в чому покращує комфорт в будинку, офісі, на підприємствах. Електричні прилади використовуються не тільки в побуті, але і на виробництві, що в рази полегшує життя як людині, так і всьому суспільству в цілому. Однак, мало хто знає, що практично всі електричні прилади в більшій чи меншій мірі схильні до негативного впливу ззовні, а саме, з боку природи – грозові розряди, електрична напруженість в атмосфері, сонячні та геомагнітні бурі. Все це може не тільки вивести електрообладнання з ладу, а й просто спалити її. Та й добре, якщо все це обійдеться без пожежі або ураження людини електричним струмом. Крім того, деякі прилади здатні накопичувати на своїх контурах статику (в основному це відноситься до приладів з електричними двигунами і електронно-променевими трубками), що небезпечно для людини з серцево-судинними захворюваннями. Щоб нічого подібного не сталося, на об’єкті потрібно організувати систему відведення електричних розрядів в землю, тобто – заземлення. Ця система покликана на службу людині для того, щоб миттєво відвести накопичене на контурах електроприладів статичну електрику і тим самим не допустити негативних наслідків, описаних вище. Говорячи про проекти електропостачання, всі подібні проекти обов’язково включають в свій склад графоаналітичні дані щодо системи заземлення та системи вирівнювання потенціалів.

Що являють собою графоаналітичні дані щодо заземлення? Тут мова йде про проект чи схему, які включають в себе: електроприлади, встановлені на об’єкті, всі елементи електромережі, усі її вузли, металеві елементи будівель, дані по систему громовідводу та інше.

“Електрика під ключ” пропонує Вам свої послуги з розробки таких проектів заземлення. Для того, щоб розробити систему заземлення вашого об’єкта, потрібно для початку розуміти, який елементний склад самої системи. Періодично потрібно проводити огляд системи заземлення, виконуючи ухвалу опору провідника серед елементів електрообладнання. Якщо все буде заземлено як годиться, тоді можна не турбуватися за електроприлади під час грози, сонячних і геомагнітних збурень. Нікого не стукне струмом при дотику до металевих корпусів електрообладнання, також нікого не вб’є грозою і не буде пожежі від блискавок, якщо завчасно подбати про організацію на своєму об’єкті системи заземлення та блискавкозахисту.

Як розраховують систему заземлення. У складі системи заземлення повинно бути: головний захисний провідник, безпосередньо сам провідник-заземлювач, клеми, шини, провідники для захисту, комплектуючі для вирівнювання потенціалів, елемент заземлення.

Інженери “Електрика під ключ” пропонують два варіанти виконання елемента заземлення:

– організовують контур заземлення по горизонталі, тобто, в землі прокладають товстий провід або плоский провідник у вигляді контуру, на глибині від півметра до півтора метрів. Даний спосіб хороший тим, що ніякі природні катаклізми не торкнуться вашу електротехніку, та й Вас самих.

– в землю вертикально вбивають довгі штирі, оцинковані, їх довжина не менше 1,5 метра. Занурювати штирі в землю краще не з вуличною боку будівлі, а в підвалі, щоб уникнути кліматичних впливів на систему заземлення.

  1. Система заземлення і важливі моменти.

Не можна організовувати систему заземлення на території де є близько ґрунтові і міжпластові води. Те саме відноситься і до територій, розташованим в безпосередній близькості до водойм.

Штирі і контур заземлення в ідеалі повинні бути мідними або сталевими з оцинковкою, під землею їх захищає спеціальна окантовка. Обов’язково потрібно передбачити контрольну точку доступу для здійснення контрольних замірів системи, однак, її потрібно захистити від несанкціонованого доступу, щоб уникнути ураження струмом або пожежі. Іноді, її можна поєднати з основною клемою, яка заземляється і що стикує магістраль балансування потенціалів з головним провідником захисту.

У комплектації розподільного щита повинна бути заземлювальна шина, вона являє собою клемник, до якої приєднують інші провідники.

Обчислення величин системи заземлення – невід’ємний етап у проектних роботах щодо мереж енергопостачання електроустановок, як з точки зору безпеки експлуатації електроприладів, так і з точки зору законодавства України, тобто, все повинно відповідати нормативним документам. На сьогоднішній день, у всіх новобудовах є система заземлення, а в старому фонді її необхідно встановлювати. І це не тільки по закону, а ще й головне – задля безпеки!

Інженери “Електрика під ключ” виконають для Вас проект системи заземлення Вашого об’єкту в кращому вигляді, виконають всі необхідні розрахунки і узгодять всю проектну документацію.

  1. Проектування, монтаж від «Електрика під ключ». Як зв’язатись з нами

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk

073 344 32 24

067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *