ЕЛЕКТРИКА Івано-ФранківськЕлектричний монтаж / електромонтажЕлектромонтаж дім / будинок / квартираПромисловий електромонтаж

Система зрівнювання потенціалів у блискавкозахисті

Система зрівнювання потенціалів_Система вирівнювання потенціалів_квартири, дому, будинку_навиробництві_Електрика під ключ Івано-Франківськ

1.  Що таке “вирівнювання потенціалів”.

Зрівнювання потенціалів є електричне з’єднання, що приводить до корпусу електричного обладнання до однакового або приблизно однакового потенціалу.  Зрівнювання потенціалів захисту від блискавки є важливим заходом для зниження небезпеки загорання і вибуху в приміщенні чи будівлі, яке необхідно захистити. Виконання системи зрівнювання потенціалів передбачає з’єднання всіх підлягають заземленню провідників і металевих конструкцій між собою і заземленням. Для цього необхідно наступні частини споруди з’єднати з вирівнюванням потенціалів:

– металеві каркаси споруди;

– обладнання з металу;

– зовнішні провідні деталі;

– електрообладнання та обладнання системи передачі даних.

Система зрівнювання потенціалів може комплектуватися шинами, сполучними клемами, хомутами і іншими елементами.

Складні електронні системи знаходять все більш широке застосування і розповсюдження в областях обробки даних, в автоматизації виробництва із застосуванням мікропроцесорів, а також в області телекомунікацій. Вони стають продуктивнішими, а також більш чутливими до перешкод. З одного боку, зростаюча складність пристроїв тягне за собою підвищену чутливість обладнання до перенапруг. З іншої сторони, при певних обставинах при відмові хоча б одного блоку відбувається збій всієї системи електронної обробки даних або зупинка виробничої лінії.

Найнесприятливішим в цій ситуації може виявитися зупинка виробництва на кілька днів або втрата даних.

Імпульсні перенапруги викликаються:

– впливом розрядів блискавок,

– електростатичними розрядами,

– комутаційними процесами, зворотними впливами на мережу,

– електромагнітними і ядерними електромагнітними імпульсами.

2.  Вплив розрядів блискавки та система зрівнювання потенціалів.

Ймовірність влучення блискавки не так велика. При попаданні в будівлю грозового розряду та відвід його в землю виникає підвищення потенціалу землі.  Заряд розходиться від точки попадання, вражаючи все навколо.

Причинами порушення роботи електричних приладів є високочастотні, електромагнітні імпульси, що виробляються статично зарядженим повітрям.

Насправді, пряме попадання блискавки необов’язково. Потужний електромагнітний імпульс, що виникає при атмосферному розряді, призводить

до виникнення високих наведених струмів в лініях, що і призводить до імпульсних перенапруг в мережі.

3.  Вплив електростатичного розряду і система зрівнювання потенціалів.

Електростатичні ефекти пов’язані з діяльністю людини. Всім відомий феномен подібний іскровому розряду при торканні рук. Різниця потенціалів при цьому може досягати 15000 Вольт. Якщо доторкнутися до чутливих вимірювальних приладів, то виникає при цьому розряд може призвести до збою, тимчасової відмови або повного виходу з ладу обладнання. Навіть якщо зовні нічого не відбувається, електроніка приладу піддається надмірному навантаженні.  Наслідком цього можуть стати серйозні відмови устаткування.

4. Вплив електромагнітного імпульсу та система зрівнювання потенціалів.

Електромагнітні імпульси можуть виникнути в момент включення обладнання.  Стрибки напруги, що тривають частки секунд, можуть стати також причиною електромагнітних імпульсів. Електромагнітні імпульси можуть привести до підвищення напруги в мережі на кілька кіловольт, що може, в свою чергу, може стати причиною виходу з ладу електроприладів, або, як мінімум, їх прискореного старіння.

Одним з видів електромагнітного впливу може бути електромагнітний імпульс, що виникає при ядерних випробуваннях. При проведенні випробувань в атмосфері на висоті від 40 до 400 км виникає електромагнітний імпульс, що поширюється в радіусі 12000 км на поверхні Землі. При цьому всі ЛЕП в зоні ураження стають індукційними проводить антенами, в яких виникає наведений струм великої потужності. В цьому випадку всі підключені до мережі електроприлади, системи телекомунікацій, системи дротового і бездротового зв’язку сприймають сильну перешкоду або повністю виводяться з ладу.

Система зрівнювання потенціалів у блискавкозахисті під ключ. Як зв’язатись з нами.

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk
073 344 32 24
067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *