ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Тепловий насос – чи варто ставити? Теплові насоси – переваги та недоліки.

Тепловий насос домашній_теплові насоси для дому_купити, встановити, монтаж, обслуговування_Електрика під ключ Івано-Франківськ 5

Тепловий насос – чи варто ставити?

Питання опалення будинку – один з перших пунктів, який потрібно ретельно продумати, починаючи будівництво власного житла. При виборі джерела опалення та нагрівання води звертають увагу на ряд чинників:

Суму щомісячних витрат на опалення при виборі того, чи іншого джерела тепла;
Вартість капітальних витрат для установки системи опалення «під ключ»;
Ефективність роботи системи опалення та зручність проживання з нею в будинку;
Необхідність підключення комунікацій, а також вартість їх введення в будинок і ін.

Останнім часом дедалі частіше майбутні домовласники висувають до системи опалення ряд додаткових вимог:

Мінімальні потокові витрати на опалення і ГВП з оптимальним терміном окупності опалювального обладнання;
Максимальна безпека роботи опалювального обладнання, висока екологічність;
Високий комфорт в будинку при будь-якій температурі навколишнього середовища, можливість точного налаштування та підтримки клімату в будинку тощо.
Слід також згадати, що не тільки високі вимоги до ефективності роботи системи опалення, але також і постійно зростаючі тарифи на природний газ змушують користувачів звертати свою увагу в бік альтернативних способів опалення: повітряних і геотермальних теплових насосів.

Сьогодні ми хотіли б просто і коротко розібрати тему переваг теплових насосів. Чим же так гарні теплові насоси і якими недоліками вони володіють? Про все по порядку.

При виборі опалювальної системи з використанням теплових насосів слід уважно вивчити їх переваги та недоліки, щоб у повній мірі розуміти на користь якого обладнання варто приймати рішення.

Тепловий насос – переваги
Тепловий насос – висока економічність
Головна відмінна риса теплових насосів в порівнянні з традиційними джерелами тепла – висока ефективність роботи, а значить і економічність.

Як правило, тепловий насос здатний виробити близько 3-5 кВт теплової енергії, використовуючи всього 1 кВт електричної енергії. Електричний котел з 1 кВт електроенергії виробляє 0,9-1 кВт теплової енергії. Тобто теплові насоси дають в 3-5 разів більше теплової енергії в порівнянні з електрокотлами.

Яким чином це можливо? Справа в тому, що теплові насоси не виробляють тепло за допомогою нагрівання, вони переносять низькопотенційне тепло з вулиці в будинок.

Ще дуже важливий момент в питанні економічності теплових насосів – використання електричної енергії. Крім того, що тепловий насос використовує мінімум електроенергії варто сказати, що домовласник платить за «світло» за мінімальними цінами. На даний момент на території України діє спеціальний тариф на електроенергію для опалення будинку тепловим насосом зі споживанням до 3000 кВт в місяць.

Найбільш економічні теплові насоси двох типів: теплові насоси Грунт-Вода і теплові насоси Вода-Вода. Менш економічні, але дешевші при монтажі теплові насоси Повітря-Вода. У будь-якому випадку при виборі теплового насоса потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцями, щоб прийняти правильне і обґрунтоване рішення.

Тепловий насос – універсальність і комфорт
Крім високої ефективності роботи системи опалення теплові насоси забезпечують будинок необхідною кількістю гарячої води (навіть якщо потрібно забезпечити гарячою водою басейн). І ще теплові насоси максимально економно роблять те, що газові та твердопаливні котли не здатні: забезпечують будинок прохолодою в жарку пору року.

Тобто теплові насоси максимально ефективно виконують такі функції:

– Обігрівають будинок.
– Забезпечують мешканців гарячою водою.
– У жарку пору року охолоджують приміщення будинку.
– Опалення будинку тепловим насосом рекомендується влаштовувати за допомогою низькотемпературної системи опалення (тепла підлога / теплі стіни). Охолодження будинку можна реалізувати через систему фанкойлів, але краще робити це через систему холодних стін.

Слід також сказати, що використання теплового насоса в комбінації з низькотемпературної системою опалення найбільш комфортно для проживаючих в будинку. Не потрібно турбуватися про пожежобезпеку, не потрібно підкидати дрова, повітря в будинку не пересушується а все приміщення прогріваються рівномірно з точністю до градуса. Охолодження за допомогою холодних стін – найбільш комфортний і ефективний спосіб кондиціонування приміщень.

Управляти температурою в будинку можна за допомогою смартфона, який підключається до теплового насосу по інтернету. Це дуже зручно і практично. Крім того для кожної окремої кімнати можна поставити свій температурний режим.

Тепловий насос – надійність і безпека
Основний робочий елемент в тепловому насосі – компресор. Такий же, як у вашому холодильнику на кухні, тільки значно більшої потужності. Тому завдяки простій і продуманій конструкції теплового насоса він може працювати безперебійно більше 25 років і більше. Ні газові, ні твердопаливні, ні електричні котли не мають такого терміну служби.

Крім того всі процеси в холодильному контурі відбуваються в замкнутому просторі. В роботі теплового насоса виключений людський або зовнішній фактор. Нема процесів горіння, нічому горіти чи диміти.

Теплові насоси абсолютно безпечні для мешканців будинку і для самого навколишнього середовища. Робота системи опалення або охолодження з використанням теплового насоса виключає викид будь-яких шкідливих речовин, як це відбувається під час роботи газових, або твердопаливних котлів.

Тепловий насос – недоліки
Територія для буріння, шум у котельні, 3-х фазна електромережа – це швидше за все особливості установки / експлуатації теплових насосів.

Для буріння майже завжди можна знайти територію біля будинку, навіть якщо він вже побудований. Наші фахівці покривають плівкою територію, яку можуть забруднити під час буріння свердловин, щоб всюди було максимально чисто. Якщо буритися немає можливості, тоді можна встановити повітряний тепловий насос.

Внутрішній блок теплового насоса, що встановлюється в котельні обладнаний найсучаснішим компресором, який максимально ізольований, щоб знизити рівень шуму до мінімуму.

Так що, теплові насоси не мають жодних недоліками? Ні. Основний і найголовніший недолік теплових насосів це …

Тепловий насос – вартість і термін окупності
Майбутні домовласники очікують почути ціну на тепловий насос на рівні газового котла, але якщо йде мова про високоефективний геотермальний тепловий насос, тоді доведеться інвестувати не малу суму. Частина грошей на сьогоднішній день (до 30-35%) можна отримати у вигляді компенсації за програмою IQ Energy.

Другий нюанс – окупність. Чим менше площа будинку, тим більше термін окупності. Дуже часто майбутні домовласники розраховують, що обладнання окупитися за 1,5-2 роки. Таке іноді буває (коли опалювальний об’єкт дуже великий, а витрати на його опалення ще більше), але частіше за все термін окупності обладнання становить 10-15 років, а то і більше. Мова йде про високоякісне європейське обладнання.

Для того, щоб зрозуміти скільки буде коштувати тепловий насос для вашого будинку, а також як розрахувати його окупність – зверніться до наших фахівців. Ми з радістю допоможемо замовити, купити і встановити тепловий насос!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *