ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Тепловий насос і система опалення

Тепловий насос і система опалення приватного будинку. Проект монтаж теплового насосу і системи опалення дому_Електрика під ключ Івано-Франківськ

Тепловий насос: система опалення, що не потребує щомісячних платежів

Рахунки за комунальні послуги – проблемна тема чи не для кожного жителя України. Особливо вартісним є обігрів будинку в сезон холодів. Тож пошук альтернативних варіантів опалення був і залишається актуальною темою, довкола якої з’являється чимало неперевіреної інформації та нераціональних порад. Більшість споживачів обирають відомі альтернативи централізованому водяному (рідинному) опаленню, замінюючи його на індивідуальне, в якому котел може працювати в необхідному власникові режимі та від обраного джерела згоряння.

Чим альтернативні системи опалення невигідні для споживача?

У більшості систем опалення тепло генерує котел: з метою економії, його замінюють на модель, яка здатна працювати в результаті згоряння дров, паливних пелет, вугілля. Проте заміна має значні недоліки: по перше, вона потребує постійної участі користувача, по-друге, передбачає часте професійне обслуговування. Також аналогічні моделі котлів мають такий недолік, як характерний запах горіння, адже продукти згоряння виділяються в навколишнє середовище поза будівлею.

Нечасто зустрічається електроопалення, адже прилади (електрообігрівачі) споживають немало енергії, і не тримають тепло після відключення від мережі. Парове опалення сьогодні зустрічається рідко, його можуть використовувати лише для виробничих приміщень.

Один з можливих варіантів альтернативних систем – сонячні електростанції. В теплу пору року вони забезпечать будинок електроенергією, а продаж її надлишку дозволить накопичити кошти для оплати іншого джерела тепла в холодні місяці. Проте сонячні батареї потребують добре освітлюваного місця для встановлення, а також значної площі, що дозволяє генерувати потрібну потужність.

Повітряний тепловий насос як універсальне розв’язання проблеми

Пошук універсального, екологічного та безпечного способу опалення приміщення дав чимало результатів, серед яких однією із сучасних розробок є тепловий насос. Він кардинально відрізняється від інших опалювальних моделей тим, що не потребує зовнішніх джерел енергії. Його принцип роботи – такий самий, як і в холодильника чи кондиціонера: система «забирає» тепло навколишнього середовища, вивільняючи його всередині будівлі. Основні особливості теплового насоса, що роблять його унікальним:

– дуже низька вартість опалення;

– високий рівень екологічності;

– відсутність залежності від погодних умов;

– безпека для мешканців, відсутність процесу горіння чи будь-яких викидів токсичних речовин;

– часте використання в системі «тепла підлога».

Уже розроблено такі системи як для побутових, так і для виробничих приміщень. При цьому тепловий насос може бути системою обігріву взимку, а виконувати функції охолодження в літні дні, а також використовуватися для нагрівання води. Така система також потребує електроенергії, але з 1 кВт останньої виробляється в 3 рази більше теплової сили при перенесенні тепла до будинку. Тож на сьогодні теплові насоси є одним із перспективних напрямів роботи, що гарантує високу екологічність.

Додаткові переваги встановлення теплового насоса

Тепловий насос відрізняється довговічністю: термін його експлуатації перевищує 25 років. Це більше, ніж у різних моделей котлів. До того ж, встановлення теплового насоса гарантує повну самоокупність затрат уже через декілька років використання (в залежності від утеплення приміщення, мінімізації теплових втрат).Він не потребує активної участі мешканців будинку, адже система повністю автоматизована. На відміну від ґрунтових насосів, повітряні не потребують буріння території, що робить їх більш універсальними.

Це далеко не повний перелік переваг сучасного способу опалення, проте тепловий насос нечасто зустрічається у приватних будинках. Причина цього – недостатня інформованість власників будівель про нові розробки, а також економічну доцільність використання сучасної та екологічної системи опалення. Основною складністю є необхідність значних фінансових витрат для обладнання теплових насосів. Проте сума повністю повертається до власника, адже надалі не буде необхідності вносити платежі за комунальні послуги. Після того, як система себе окупить, власник будинку зможе з впевненістю стверджувати, що йому не потрібно сплачувати за теплопостачання. Розробники системи забезпечили можливість отримувати теплову енергію з навколишнього середовища. Якщо врахувати, що 25 років – середній термін експлуатації теплового насоса, і додати всі платежі, які потрібно було б вносити за цей час, сума буде дійсно вражаючою. Тож тепловий насос – новий альтернативний варіант опалювальної системи, який має значні перспективи розвитку в нашій країні. Головне – використання якісного обладнання та технічно правильний монтаж, що може забезпечити команда кваліфікованих майстрів.

У нашій іншій статті Ви можете прочитати більше про плюси і мінуси теплового насосу і чи варто ставити тепловий насос у квартирі чи будинку.

Проектування системи опалення і теплового насоса, монтаж і обслуговування. Як зв’язатись з нами

По усіх питаннях ми Вас безкоштовно проконсультуємо по усіх об’єктах, як у місті Івано-Франківськ, так і в Івано-Франківській області (Коломия, Калуш, Городенка, Верховина, Богородчани, Косів, Галич, Рогатин, Рожнятів, Снятин, Долина, Тисмениця, Тлумач, Болехів, Бурштин, Надвірна, Яремче, Буковель та ін.) та й загалом по усій Україні.

Якщо у Вас є бажання проконсультуватись – пишіть нам у ФБ-месенджер або телефонуйте до наших фахівців в компанію “Електрика під ключ” прямо зараз:

https://m.me/elektryka.ivanofrankivsk
073 344 32 24
067 344 32 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *