ЕЛЕКТРИКА Івано-Франківськ

Тепловий насос для дому

Тепловий насос_теплові насоси_купити, встановити, монтаж, обслуговування_Електрика під ключ Івано-Франківськ
Тепловий насос для дому. Опалення і обігріву будинку тепловим насосом – що це, з чого складається і чи варто ставити?

Тепловий насос – пристрій для переносу теплової енергії від джерела низькопотенційної теплової енергії (з низькою температурою) до споживача (теплоносія) з більш високою температурою.

З чого складається тепловий насос.

Кожен тепловий насос незалежно від способу отримання тепла містить:

  • випарник;
  • компресор;
  • конденсатор;
  • розширювальний клапан.

Це основні елементи, які присутні у всіх видах теплових насосів.

Опалення тепловим насосом – це один із способів обігріву будівлі, альтернатива газовому котлу. Як джерело енергії вони використовують тепло навколишнього середовища – землі, повітря, води і перетворюють його в теплову енергію для опалення будинку.

Види теплових насосів.

Існує кілька видів теплових насосів, які відрізняються один від одного в залежності від джерела теплової енергії. Таким чином, розрізняють наступні типи насосів:
1. Грунт-вода;
2. Вода-вода;
3. Повітря-вода;
4. Повітря-повітря.

Тепловий насос грунт – вода. Грунт – це, мабуть, найбільш універсальне джерело розсіяного тепла. Він акумулює сонячну енергію і підігрівається зсередини від земного ядра. При цьому він завжди «під ногами» і здатний віддавати тепло незалежно від погоди, адже на глибині 5-7 метрів температура практично постійна протягом всього року. Необхідна енергія збирається теплообмінником, заглибленим в землю, і акумулюється в носії, який потім насосом подається у випарник і повертається назад за новою порцією тепла. Як такий переносник енергії використовують рідину, що не на основі етиленгліколю або пропіленгліколю. Існує два типи колекторів: ґрунтовий колектор і грунтовий зонд. Вибір залежить від особливостей кожної ділянки, його площі, геології і т.д. Грунтовий колектор (горизонтальний) являє собою довгу трубу, горизонтально покладену під шаром грунту. Грунтові зонди (вертикальні колектори) – це системи довгих труб, що опускаються в глибоку свердловину (50-150 м). Тут потрібно зовсім небагато землі, зате потрібні дорогі бурильні роботи.

Теплові насоси вода-вода. Джерелом тепла в даному типі теплових насосів можуть бути поверхневі (річки, озера) або грунтові води (свердловини), а також скидна вода технологічних установок. Самі насоси майже не відрізняються від тих, які працюють на земляному контурі. Але завдяки більш високій температурі теплоносія взимку річна ефективність застосування пристроїв типу «вода-вода» виявляється найвищою.

Тепловий насос повітря-вода. По універсальності застосування в наших кліматичних умовах цей тип насосів поки програє іншим різновидам. Хоча самі насоси дешевше, і прокладки труб або буріння свердловин не потрібно, з морозного повітря багато тепла не відбереш. Тому такі теплові насоси рекомендується використовувати тільки в південних областях і в Криму, де максимальна температура взимку не опускається нижче -15 ° С. Конструктивно пристрої типу «повітря-вода» виконуються згідно двох компонувальних схем: спліт і моно. У першому випадку установка складається з двох блоків, з’єднаних комунікаціями. Один, зовнішній, включає потужний вентилятор і випарник (монтується на ділянці недалеко від будинку); другий, внутрішній, містить конденсатор і автоматику і встановлюється в приміщенні. Компресор може розташовуватися або зовні, щоб не шумів в будинку, або у внутрішньому модулі. У свою чергу в моноблоках всі елементи збираються в загальному корпусі і монтуються в будинку, а з вулицею з’єднуються гнучким воздуховодом. Є моноблоки, що допускають як зовнішній, так і внутрішній монтаж.
Теплові насоси тип Повітря-повітря. У даних теплових насосах теплова енергія береться з ґрунту і, через компресор, прямо передається повітрю, який використовується для опалення будівель. Тим самим відпадає необхідність у використанні проміжного теплоносія (води). Джерелом тепла в даному типі теплових насосів можуть бути поверхневі (річки, озера) або грунтові води (свердловини), а також скидна вода технологічних установок.

Схема: порядок і принцип дії теплового насоса.

Багатьом знайомий принцип роботи холодильника: тепло відбирається з внутрішньої частини і виводиться назовні – задню або бічну стінку. Принцип опалення тепловим насосом схожий. Насос відбирає тепло з навколишнього середовища і переносить його в будинок. Причому особливість його роботи в тому, що з навколишнього середовища він отримує температуру 0 … +7 ˚С, а перетворює її в 35-50˚С.

Тепловий насос. Схема роботи.

Порядок роботи теплового насосу:

1. Тепловий насос витягує тепло з навколишнього середовища – землі, повітря або води. Достатня температура – 0 … 7˚С.

2. Усередині насоса встановлений випарник з холодоагентом. Це особлива рідина, яка закипає при температурі близькій до 0 ˚.

3. За рахунок тепла отриманого з навколишнього середовища холодоагент закипає і приймає газоподібну форму.

4. У вигляді газу холодоагент надходить у компресор. Тут він стискається, в результаті чого збільшується його тиск і зростає температура.

5. Далі вже нагрітий газ надходить в конденсатор, де віддає тепло системі опалення. Після чого він охолоджується і знову приймає рідкий стан.

6. Рідкий холодоагент надходить в розширювальний клапан, де його тиск знижується до початкового низького значення.

7. Після цього холодоагент повертається у випарник. Контур замикається. Процес повторюється безперервно.

Висновки. Головним компонентом у схемі роботи теплового насоса є холодоагент – спеціальна рідина, яка закипає при низькій температурі. Саме завдяки їй одержувані з землі або повітря 0 … + 7˚С перетворюються в +40 … + 50˚С необхідні для роботи системи опалення.

Чим вище температура навколишнього середовища, тим стабільніше і вище ККД теплового насоса. Ось чому ґрунтові теплові насоси вважаються більш ефективними, ніж повітряні.

Тепловий насос для опалення будинку – чи варто ставити?

Обігрів будинку чи опалення дому потрібно ретельно продумати перед тим, як починати будівництво. При виборі типу опалення та підігріву води варто звернути увагу на ряд моментів:

– Суму щомісячних витрат на опалення при виборі того, чи іншого джерела тепла;
– Вартість капітальних витрат для установки системи опалення «під ключ»;
– Ефективність роботи системи опалення та зручність проживання з нею в будинку;
– Необхідність підключення комунікацій, а також вартість їх введення в будинок і ін.

Останнім часом дедалі частіше майбутні власники будинків висувають до системи опалення ряд додаткових вимог:

– Мінімальні потокові витрати на опалення і ГВП з оптимальним терміном окупності опалювального обладнання;
– Максимальна безпека роботи опалювального обладнання, висока екологічність;
– Високий комфорт в будинку при будь-якій температурі навколишнього середовища, можливість точного налаштування та підтримки клімату в будинку тощо.

Слід також згадати, що не тільки високі вимоги до ефективності роботи системи опалення, але також і постійно зростаючі тарифи на природний газ змушують користувачів звертати свою увагу в бік альтернативних способів опалення: повітряних і геотермальних теплових насосів.

Сьогодні ми хотіли б просто і коротко розібрати тему переваг теплових насосів. Чим же так гарні теплові насоси і якими недоліками вони володіють?

При виборі опалювальної системи з використанням теплових насосів слід уважно вивчити їх переваги та недоліки, щоб у повній мірі розуміти на користь якого обладнання варто приймати рішення.

Теплові насоси для будинку та їх переваги.

1. Тепловий насос – це висока економічність для Вашого будинку
Основна особливість теплових насосів в порівнянні з традиційними джерелами тепла – висока ефективність і економічність.

Як правило, тепловий насос здатний виробити близько 3-5 кВт теплової енергії, використовуючи всього 1 кВт електричної енергії. Електричний котел з 1 кВт електроенергії виробляє 0,9-1 кВт теплової енергії. Тобто теплові насоси дають в 3-5 разів більше теплової енергії в порівнянні з електричними котлами.

Яким чином це можливо? Справа в тому, що теплові насоси не виробляють тепло за допомогою нагрівання, вони переносять низькопотенційне тепло з вулиці прямо у Ваш будинок.

Ще дуже важливий момент в питанні економічності теплових насосів – використання електричної енергії. Крім того, що тепловий насос використовує мінімум електроенергії варто сказати, що домовласник платить за «світло» за мінімальними цінами. На даний момент на території України діє спеціальний тариф на електроенергію для опалення будинку тепловим насосом зі споживанням до 3000 кВт в місяць.

Найбільш економічні теплові насоси двох типів: теплові насоси Грунт-Вода і теплові насоси Вода-Вода. Менш економічні, але дешевші при монтажі теплові насоси Повітря-Вода. У будь-якому випадку при виборі теплового насоса потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцями, щоб прийняти правильне і обґрунтоване рішення.

Тепловий насос під ключ Львів

2. Тепловий насос – універсальність і комфорт вдома

Крім високої ефективності роботи системи опалення теплові насоси забезпечують будинок необхідною кількістю гарячої води (навіть якщо потрібно забезпечити гарячою водою басейн). І ще теплові насоси максимально економно роблять те, що газові та твердопаливні котли не здатні: забезпечують будинок прохолодою в жарку пору року.

Тобто теплові насоси максимально ефективно виконують такі функції:

– Обігрівають Ваш будинок, котедж чи загородній дім .
– Забезпечують мешканців гарячою водою.
– У жарку пору року охолоджують приміщення будинку.
– Опалення будинку тепловим насосом рекомендується влаштовувати за допомогою низькотемпературної системи опалення (тепла підлога / теплі стіни). Охолодження будинку можна реалізувати через систему фанкойлів, але краще робити це через систему холодних стін.

Варто згадати, що використання теплового насосу в комбінації з низькотемпературною системою опалення найбільш комфортно для проживаючих в будинку. Не потрібно турбуватися про пожежобезпеку, не потрібно підкидати дрова, повітря в будинку не пересушується а все приміщення прогрівається рівномірно з точністю до градуса. Охолодження за допомогою холодних стін – найбільш комфортний і ефективний спосіб кондиціонування приміщень.

Управляти температурою в будинку можна за допомогою смартфона, який підключається до теплового насосу через мережу Інтернет. Це дуже зручно і практично. Крім того можна поставити індивідуальний підігрів (температуру) для кожної окремої кімнати.

3. Тепловий насос – надійність і безпека

Як Ви бачили у схемі вище, основний робочий елемент в тепловому насосі – це його компресор. Такий же, як у вашому холодильнику на кухні, тільки значно більшої потужності. Тому завдяки простій і продуманій конструкції теплового насоса він може працювати безперебійно більше 25 років і більше. Ні газові, ні твердопаливні, ні електричні котли не мають такого терміну служби.

Крім того всі процеси в холодильному контурі відбуваються в замкнутому просторі. В роботі теплового насоса виключений людський або зовнішній фактор. Нема процесів горіння, нічому горіти чи диміти.

Теплові насоси абсолютно безпечні для мешканців будинку і для самого навколишнього середовища. Робота системи опалення або охолодження з використанням теплового насоса виключає викид будь-яких шкідливих речовин, як це відбувається під час роботи газових, або твердопаливних котлів.

Теплові насоси для дому і їх недоліки.

Територія для буріння, шум у котельні, 3-х фазна електромережа – це швидше за все особливості встановлення і експлуатації теплових насосів.

Для буріння майже завжди можна знайти територію біля будинку, навіть якщо він вже побудований. Наші фахівці покривають плівкою територію, яку можуть забруднити під час буріння свердловин, щоб всюди було максимально чисто. Якщо буритися немає можливості, тоді можна встановити повітряний тепловий насос.

Внутрішній блок теплового насоса, що встановлюється в котельні обладнаний найсучаснішим компресором, який максимально ізольований, щоб знизити рівень шуму до мінімуму.

Тепловий насос для обігріву будинку

Тепловий насос для будинку – вартість і термін окупності.

Майбутні домовласники очікують почути ціну на тепловий насос на рівні газового котла, але якщо йде мова про високоефективний геотермальний тепловий насос, тоді доведеться інвестувати не малу суму. Частина грошей на сьогоднішній день (до 30-35%) можна отримати у вигляді компенсації за програмою IQ Energy.

Другий момент – окупність теплового насосу. Чим менше площа будинку, тим більший буде Ваш термін окупності. Дуже часто майбутні власники розраховують, що обладнання окупиться за 1,5-2 роки. Таке іноді буває (коли опалювальний об’єкт дуже великий, а витрати на його опалення ще більше), але частіше за все термін окупності обладнання становить 10-15 років, а то і більше. Мова йде про високоякісне європейське обладнання.

Для того, щоб зрозуміти скільки буде коштувати тепловий насос для вашого будинку, а також як розрахувати його окупність – зверніться до наших фахівців. Ми з радістю допоможемо замовити, купити і встановити тепловий насос під ключ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *